Jabra Evolve2 55 – TEST a RECENZE lehkého bezdrátového headsetu. Ideální pro kancelář? Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Pátek, 12 leden 2024
Přejít na obsah
Jabra Evolve2 55 – TEST a RECENZE lehkého bezdrátového headsetu. Ideální pro kancelář?
Headset v praxi
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • Jabra Evolve2 55 – TEST a RECENZE

                         lehkého bezdrátového headsetu. Ideální pro kancelář?

Dnes nám na test dorazila nedávno uvedená novinka společnosti Jabra v podobě modelu Evolve2 55. Tedy níže postaveného modelu lehkého headsetu, který stojí podstatně méně než špičková verze Evolve2 75. Základem je extrémně lehká konstrukce, kdy celý headset má pouhých 130g. A to samozřejmě včetně integrované baterie, neboť jde o bezdrátový model.

Sluchátka se spoléhají na konstrukci hlavového mostu s výztuhou z nerezové oceli, který kryje černý pružný plast na spodní straně s kvalitním polstrováním. Na něm jsou připevněné mušle s vynikající možností jejich polohování. Sluchátka tedy působí velmi uhlazeným dojmem a není to žádná divočina, na jakou jsme občas zvyklí u herních sluchátek hlavně levnější konkurence. Bohužel v rámci úspor zde už nenajdeme výklopný mikrofon přímo z pravé mušle, jako měl model Evolve2 75, díky tomu už tedy sluchátka nepůsobí tak kompaktním dojmem, ovšem pokud je mikrofon ve sklopené poloze ničemu nevadí a nepřekáží.

Jabra používá ty nejlepší materiály a loupání zde opravdu nehrozí. Další unikum je technologie dvojité pěny v mušlích a zpracování odvětrávání, které značně pomáhá ventilaci vzduchu při nasazených sluchátkách a díky tomu tedy nehrozí i po celodenním nošení nepříjemní pocení uší. Výrobce tedy klade na komfort opravdu velký důraz už při samotném návrhu sluchátek až po použité materiály.

Základem jsou neodym měniče o průměru 28mm s frekvenčním rozsahem 20-20 000 Hz a maximálním vstupním napětím 30 mW. Jsou tedy sice o 12mm menší, než u modelu Evolve2 75, avšak i tak slibují velmi kvalitní přednes, jak jsme u tohoto výrobce již zvyklí. Kde ovšem sluchátka excelují je již zmíněná velmi nízká hmotnost pouhých 130g, tedy o celých 67g lehčí než model Evolve2 75. Nižší hmotnost je ovšem vykoupena menšími bateriemi, které poskytují až 18 hodin provozu, což je vůči minule testovanému modelu zhruba polovina. I tak se jedná o velmi slušnou hodnotu, která vystačí na několik dní poslechu.

Rozsah celkem čtyř integrovaných mikrofonů je 20Hz až 10 000Hz a právě v této kategorii se stále jedná o špičku na trhu. Například většina herních sluchátek má rozsah klidně třetinový, nehledě na fakt, že sluchátka mají 2 analogové mikrofony a 2 digitální. Samozřejmostí je pak oficiální certifikace pro programy Microsoft Teams, Zoom a Google Meet.

Ohledně možnosti připojení sluchátek k počítači, připojit se můžete skrze Bluetooth 5.2, pokud ho vaše základní deska podporuje, nebo lze sluchátka spárovat s mobilním telefonem. Dobrou zprávou je, že ke sluchátkům výrobce dodává i USB Bluetooth přijímač LINK380A, který najdete v malé kapsičce v přibaleném obalu na sluchátka. Výrobce garantuje dosah až 30m a v jeden okamžik lze sluchátka spárovat se dvěma aktivními zařízeními, celkem si ale sluchátka pamatují až 8 zařízení, mezi kterými lze sluchátka libovolně přepínat.

A jaké tedy jsou v praxi? 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Dragon Age: Inquisition můžete mít zdarma
Dragon Age: Inquisition můžete mít zdarmaPátek, 17 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 715x
Komentářů: 0
Vychází Men of War 2 – druhoválečná RTS není v ideálním stavu
Vychází Men of War 2 – druhoválečná RTS není v ideálním stavuČtvrtek, 16 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1408x
Komentářů: 0
Assassin’s Creed Shadows představeno – vydáme se do Japonska
Assassin’s Creed Shadows představeno – vydáme se do JaponskaStředa, 15 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1559x
Komentářů: 9
Pán prstenů láká na pokračování seriálu i nový Gollum film!
Pán prstenů láká na pokračování seriálu i nový Gollum film!Úterý, 14 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1420x
Komentářů: 1
Ghost of Tsushima pro PC se stahuje z prodeje – požadavek na PSN
Ghost of Tsushima pro PC se stahuje z prodeje – požadavek na PSNPátek, 10 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1881x
Komentářů: 1
Nové rozšíření pro DayZ – Frostline
Nové rozšíření pro DayZ – FrostlineStředa, 08 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1191x
Komentářů: 0