Mountain DisplayPad a MacroPad – TEST a RECENZE extra rozšíření vaší klávesnice Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Pátek, 21 říjen 2022
Přejít na obsah
Mountain DisplayPad a MacroPad – TEST a RECENZE extra rozšíření vaší klávesnice
Baleni
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi

Oba moduly jsem testoval po dobu zhruba 2 týdnů na svém soukromém počítači, takže jsem měl opravdu velmi dlouhou dobu se s ní pořádně seznámit. Celý set ve spolupráci klávesnice Everest Max společně skvěle ladí a všechno fungovalo na 100%. Neměl jsem tedy jediný problém se zapojením ani instalací. Oba moduly jsou také velmi robustní a na své menší rozměry i těžké. Díky tomu velmi dobře sedí na stole, čemuž velmi pomáhá i pogumovaní na jejich spodní straně.

Celkové zpracování je opravdu výborné, tělo obou modulů je vyrobeno z hliníkového plechu snese i hrubší zacházení. Samotné klávesy na MacroPadu pak dle výrobce snesou až 100 milionů kliknutí, což je úctyhodné číslo a značně převyšuje většinu konkurence na trhu. Bohužel nemají certifikaci IP56, dejte si tedy pozor na případné polití a je nutné spínače sem tam vyfoukat od prachu, aby nedošlo k jejich zanesení. Osvětlení tlačítek je vynikající, protože jednotlivé spínače jsou vyrobeny z průhledného plastu.

Co se týče druhého modulu DisplayPad, už od prvního zapnutí je zřejmé že kvalita samotných tlačítek je famózní, jsou krásně čitelná a i rozlišení je k dané velikosti dostatečné. Pokud si na ně vložíte skrze dodávaný program nějaký obrázek či ikonu, vypadá to naprosto úžasně. Kvalita je více méně totožná s těmi čtyřmi tlačítky, co se nacházejí na numerické části již testované klávesnice Everest Max.

Co se týče mého testování, hrál jsem spoustu her od toho akčnějších typu CS Go, Battlefield V nebo třeba i rychlejší Quake 3 Arena, až po hry jako DOTA2, Heroes of the storm apod. Všude fungovaly oba moduly bezchybně. Také velmi chválím dodávaný program Base Camp. Ten ihned po nainstalování upozornil na novy firmware, který se nainstaloval během několika vteřin. Pokud bychom se na něj podívali podrobněji tak se celý sestává z několika hlavních oken. V tom hlavním tedy vidíme všechny připojené zařízení v mém případě tedy i klávesnici Everest.

Pokud pak kliknete na DisplayPad, zde nastavíte velmi jednoduše, co mají jednotlivá tlačítka dělat a jakou mají mít ikonu či obrázek. V mém případě jsem si sem dal třeba hry, co mám momentálně nainstalované. V okně aplikace ihned vidíte, jak bude vámi požadované nastavení vypadat.

Samozřejmostí je i nastavení maker, i když pro tento účel bude asi většina zájemců používat spíše MacroPad, ovšem i zde je ona možnost si makra nastavit, přiřadit jednotlivým tlačítkům a následně tedy třeba i přiřadit ikony pod kterými se mají zobrazovat. Já osobně jsem si ale makra nastavil jenom u MacroPadu, kde je to otázka opravdu pár minut, aplikace je v tomto směru bezchybná. Jenom musím upozornit, že není v češtině a prozatím není podpora češtiny ani na pořadu dne, co jsem u výrobce zjišťoval.

Pojďme tedy k závěru. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
První HALF LIFE oslavil 25.let a dostal aktualizaci!
První HALF LIFE oslavil 25.let a dostal aktualizaci!Čtvrtek, 16 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3016x
Komentářů: 2
Last Train Home – originální česká hra se blíží!
Last Train Home – originální česká hra se blíží!Úterý, 14 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3622x
Komentářů: 2
Rebel Moon – nejočekávanější sci-fi roku?
Rebel Moon – nejočekávanější sci-fi roku?Pondělí, 13 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2971x
Komentářů: 4
The Talos Principle 2 – originál který není pro každého
The Talos Principle 2 – originál který není pro každéhoPátek, 10 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2819x
Komentářů: 0
The Witcher: Sirens of the Deep – nový animovaný zaklínač!
The Witcher: Sirens of the Deep – nový animovaný zaklínač!Čtvrtek, 09 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 4206x
Komentářů: 0
MARVEL v problémech? Marvels a ECHO přichází
MARVEL v problémech? Marvels a ECHO přicházíStředa, 08 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 5691x
Komentářů: 4