Natec Genesis RX85 RGB a Krypton 800 – TEST mechanické klávesnice a rychlé myši Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 03 duben 2019
Přejít na obsah
Natec Genesis RX85 RGB a Krypton 800 – TEST mechanické klávesnice a rychlé myši
Natec Genesis RX85 RGB a Krypton 800
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

NATEC se se svou řadou GENESIS docela snaží. Nicméně musím říci, že u obou dnes testovaných produktů má ještě co dohánět. Potenciál tam ale je. Začněme u myši. Krypton 800 má vše, co by slušná myš za dostupnou cenu mít dnes měla, kromě dobrého úchopu. Myš má sice správný tvar, ale je moc nízká a úzká, Výsledkem tak je, že prakticky nikomu nepadne ideálně do ruky a její úchop je prostě divný. Z hlediska praktičnosti to má vliv jen na používání předních bočních tlačítek, které se pak špatně tisknou.

Netvrdím, že nemůže padnout do ruky nikomu, ale osobně si myslím, že z hlediska ergonomie má NATEC v nabídce lepší model v podobě KRYPTON 770, i když je jen pro pravou ruku a má také ještě mezery. Ale padne do ruky mnohem lépe. Stejně tak má lepší senzor a za stejnou cenu v balení i náhradní teflonky. Myslím si ale, že je to i částečně dáno tím, že KRYPTON 770 byl uveden později než KRYPTON 800. Každopádně i ten 800 model má co do sebe, být širší a vyšší, byla by to velice zajímavá cenově dostupná myš se solidním zpracováním a vším, co drtivá většina uživatelů i hráčů vlastně potřebuje.

Pokud jde o klávesnici Genesis RX85 RGB, ta už má vše ztížené tím, že stojí 2000 korun a konkurence v této cenové hladině je obrovská, včetně produktů nejšpičkovějších výrobců periferií. V tuto chvíli si tak nemyslím, že by tento model nějak dokázal vystoupit z toho obrovského davu a nabídnout něco extra zajímavého v nějakém ohledu. Je to další z KAILH mechanických modelů klávesnic. Funguje OK. nejzajímavějším prvkem na klávesnici je řešení magnetického uchycení područky, což je velmi dobrý nápad. Funguje bezva a možná inspirace pro ostatní. Bohužel z hlediska ergonomie mě ta područka přijde nízká a krátká a není to ono.

Úplně největší výtku mám ale ke zpracování klávesnice. Spínače jsou fajn, horní hliníkový plát je fajn, zpracování kolečka i podsvícení je OK, ale ten červený plast působí zpracováním, pevností prostě o dvě třídy hůře. Barevně je sice neokoukaným prvkem, ale prostě nesedí ke zbytku kvalitou. A 2000 korun už je dost peněz a mělo by to být znát. Z hlediska funkčnosti, výbavy a možností klávesnice je ale velmi slušná. Designově nevypadá špatně, ale ten spodek by měl být také hliníkový nebo prostě kvalitativně z lepšího materiálu, hodícímu se ke zbytku. Samozřejmě pro české uživatele by bylo fajn mít i český layout. Opět ale slušný základ, ovšem chce to vylepšení. Poměr cena/výkon je sice stále slušný, patří k dostupnějším skutečně mechanickým klávesnicím, ale konkurence je v některých ohledech prostě dál.

Celkově tedy jak myši KRYPTON 800 tak klávesnice RX85 RGB sice nabízí stále slušný poměr cena/výkon, tedy to, na co se výrobce soustředí, při solidním zpracování, ale už i některé produkty této firmy samotné jsou o kousek dál. V případě myši třeba KRYPTON 770 je podle mě už teď lepší myš než KRYPTON 800. každopádně oba produkty jsou něco, na čem se dá stavět, mají spoustu dobrých vlastností a prvků, tak snad v další generaci výrobce doladí ty nedostatky. Recept na jedny z nejlepších produktů v cenově dostupných hladinách má.

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:

 

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 9
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
foxa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Podlozka pod mys 2019-04-04 17:21:12

Nemate nejaky tip na solidnu podlozku rozmerov cca. 350x900 mm? Podla moznosti s obsitym okrajom.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Oznámeno HD remaster verze Commandos 2!
Oznámeno HD remaster verze Commandos 2!Sobota, 15 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 603x
Komentářů: 2
Příznivci létání v pozoru. Nový Microsoft Flight Simulator!
Příznivci létání v pozoru. Nový Microsoft Flight Simulator!Pátek, 14 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 886x
Komentářů: 6
Men in Black 4: International v kinech. Jaký je?
Men in Black 4: International v kinech. Jaký je?Pátek, 14 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 866x
Komentářů: 2
Doom Eternal – kdy vyjde nový král akčních her?
Doom Eternal – kdy vyjde nový král akčních her?Středa, 12 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1780x
Komentářů: 16
Watch Dogs 3: Legion představeno – zajímavý koncept
Watch Dogs 3: Legion představeno – zajímavý konceptStředa, 12 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 854x
Komentářů: 1
Marvel’s Avengers – MARVEL útočí i na herním poli!
Marvel’s Avengers – MARVEL útočí i na herním poli!Středa, 12 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 771x
Komentářů: 0