Nitro Concepts X1000 – TEST a RECENZE ergonomické látkové židle za dostupnou cenu? Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Pondělí, 19 duben 2021
Přejít na obsah
Nitro Concepts X1000 – TEST a RECENZE ergonomické látkové židle za dostupnou cenu?
V praxi
Závěr
alt

 

 

 

 

  • Nitro Concepts X1000 – TEST a RECENZE

                                         ergonomické látkové židle za dostupnou cenu?

Dnes se podíváme na další herní židli v bohaté nabídce českých obchodů. Tentokrát na model společnosti Nitro Concepts. Jedná se o jeden z posledních dosud představených modelů, a to X1000, který reprezentuje to nejlepší, co si momentálně můžete od této společnosti zakoupit. Židle je v látkovém provedení a na výběr máme ze čtyř barevných variant. Buď je židle celá černá s prvky imitace karbonu, nebo si lze vybrat s kombinací modré, bílé a červené barvy. Já dostal na recenzi tu černo-červenou.

Pokud se ptáte na cenu, ta je v současnosti nějakých 7490,- včetně daně, ovšem na to že se jedná o nejlepší model výrobce je to cena ještě celkem příznivá a rozhodně se snaží jít cestou dobrého poměru cena/výkon.

Pokud se ještě vrátím k potahu židle, jde Nitro Concepts tak trochu proti proudu. Přece jenom velká část herních židlí na trhu je stále nabízena spíše s koženkovým potahem. Ten je sice pevnější a odolnější, ovšem jak všichni asi víme, je velmi náchylný na dvě věci. Tou první je určitě v letních měsících související problémy s horším větráním a prostě se v tom člověk víc potí. Tím druhým problémem, i když to není pravidlem, je u méně kvalitních olupování a praskání koženky. Proto mě osobně se volba látkového materiálu velmi líbí a rozhodně se na jeho pevnost a odolnost v recenzi zaměřím, i když je samozřejmě velmi těžké toto hodnotit po pár týdnech provozu.

Židle má papírovou nosnost pouze 135kg, ovšem působí mnohem robustnějším dojmem. Je totiž dost mohutná, velká a obecně překvapivě uzpůsobená pro opravdu vysoké ale i „šírší“ postavy, než například již mnou recenzovaný model S300. Je zde opravdu vidět na první pohled že oba modely dělí 1500 korun.

Co se týče velikosti židle, sedák je široký 33cm s bočním vedením, které celkovou šířku navýší na konečných 54,5cm. Hluboký je 49,5cm, tedy vhodný o pro vyšší postavy kolem 180-190cm. Opěradlo je vysoké 86cm a široké 56m, ve výšce ramen je o 1cm užší. Co se týče výšky horní hrany sedáku, tak v jeho dolní pozici je 41cm od země a v té maximální pak 50,6cm. Úhel opěradla lze nastavit v rozmezí 90° až 125° a područky lze nastavit ve všech směrech. Co také doznalo změny, je materiál samotných područek, je mnohem měkčí a příjemnější na dotek.

Co jistě potěší je i vnitřní materiál pod potahem, jedná se totiž o velmi kvalitní „studenou“ pěnu, která je také velmi odolná proti prosezení. Jediné, co já osobně bych na první pohled u židle vylepšil je plastový kříž na kolečka, přece jenom kvalitní oceli věřím více, možná proto je zde ono omezení nosnosti na 135kg. Konkurence v této cenové hladině občas nabízí i nosnost o dalších 15kg výše.

Pojďme se podívat na balení a montáž. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
FINCH - Hanks v dalším filmu podle skutečnosti? Z budoucnosti
FINCH - Hanks v dalším filmu podle skutečnosti? Z budoucnostiÚterý, 21 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1101x
Komentářů: 4
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánru
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánruPátek, 17 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1945x
Komentářů: 1
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí Kate
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí KateÚterý, 14 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1167x
Komentářů: 2
Total War: Warhammer III odložen
Total War: Warhammer III odloženPondělí, 13 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 907x
Komentářů: 1
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?Neděle, 12 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1863x
Komentářů: 8
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografování
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografováníSobota, 11 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1211x
Komentářů: 9