Sandberg ErgoFusion Gaming Chair PRO – TEST a RECENZE ergonomické židle Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Tuesday, 23 April 2024
Přejít na obsah
Sandberg ErgoFusion Gaming Chair PRO – TEST a RECENZE ergonomické židle
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi

Balení židle je klasických rozměrů, díky tomu že je židle celkem dost rozebraná, na zadní sedačky Fabie se tedy vejde bez problémů.

Co také překvapí při prvním vzetí krabice do ruky je váha. Krabice je totiž zhruba o 5kg lehčí než je zvykem. Je to dáno hlavně tím, že je židle hodně vzdušná a není tam tedy tolik dalšího materiálu, jako je polstrování, nebo koženkový potah u dnes typických „herních křesel“. Židle tedy na první pohled působí drobnějším dojmem.

Ohledně toho, kolik zhruba času zabere celá montáž, je to něco kolem 15 minut a zvládne to bez problému jeden člověk. Celá montáž zahrnuje pouze vložení pístu do kříže a osazení koleček. Pak už jenom zbývá namontovat hlavní nosnou část, na kterou se pak přidělá bederní opěrka, opěradlo a opěrka hlavy.

Zde tedy náhled na první část celé konstrukce. Zbývá už tedy jenom nasadit konstrukci se sedákem a opěradlem.

Jak se tedy na židli sedí, paří apod., na to se podíváme v další kapitole.

  • V praxi

Židli jsem nakonec používal každý den po dobu zhruba tří týdnů a mohu prohlásit, že židle je za tu velmi dostupnou cenu hodně kvalitní. Osobně roky používám mnohem dražší podobnou židli Ergohuman a tento model se jí dokázal v mnoha ohledech přiblížit, ovšem s cenou skoro třikrát menší, což je až malý zázrak. Samozřejmě židle nepůsobí tak robustně na první pohled jako právě Ergohuman, která je opravdu hodně (a záměrně) předimenzovaná, ovšem pohodlím a možnostmi nastavení se jí opravdu velmi blíží, a to za zlomek pořizovací ceny.

Například poctivý kovový kříž s pěkným lakováním je už první známkou toho, že židle něco vydrží a píst splňuje normy třídy 4. Proto se ani nedivím tomu, že výrobce garantuje nosnost 150Kg a nebojí se při tom držet plnou pětiletou záruku, což nemá většina i dražších značek na trhu. Velmi také chválím kolečka, jsou celkem velká s elegantním chromovým lakováním a při pohybu židle nevydávají skoro žádný nepříjemný hluk.

Já tedy se svými 75kg jsem tedy byl naprosto v pořádku a židle mi vyhovovala i s mými 190cm. Velmi chválím bederní opěrku a také hlavovou opěrku hlavy. Pokud v židli sedíte několik hodin denně, obě tyto vymoženosti dost pomáhají k tomu, aby vás nebolely záda ani krční páteř. Rozhodně se tak jedná o mnohem lepší konstrukci, než kterou používá většina čistě herních židlí na trhu, kde bederní operku simuluje většinou polštářek, a to samé platí o pro hlavovou opěru. Pokud tedy trpíte na časté bolesti zad s vaší stávající herní židlí, tento model od Sandbergu by mohl váš problém celkem řešit.

S herní židli jsem nakonec testoval i podložku pod židli Endorfy FP120R a spojení to bylo vynikající, se židli se mnohem lépe manipulovalo než na tlustém koberci, kde jsem se občas zabořil více, než jsem očekával. Pokud byste o takové podložce přemýšleli, je dostupná za nějakých 999,- s DPH. Samozřejmostí byl i testovací stůl, o který se nakonec postaral model Atlas L Electric stejného výrobce (který jsme testovali nedávno) s velkou herní látkovou podložkou Cordura Speed XL.

Pojďme tedy k závěru 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divně
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divněThursday, 13 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 922x
Komentářů: 1
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v Gamepassu
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v GamepassuWednesday, 12 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 774x
Komentářů: 0
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!Tuesday, 11 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 942x
Komentářů: 1
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!Tuesday, 11 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 937x
Komentářů: 0
DOOM: The Dark Ages oznámen! Další totální akční nářez.
DOOM: The Dark Ages oznámen! Další totální akční nářez.Monday, 10 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1517x
Komentářů: 2
Dragon Age: The Veilguard představeno – BIOWARE se vrací?
Dragon Age: The Veilguard představeno – BIOWARE se vrací?Monday, 10 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1254x
Komentářů: 1