Sharkoon Light2 200 – TEST a RECENZE ultra lehké 62g myši s vyměnitelným krytem Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Monday, 12 April 2021
Přejít na obsah
Sharkoon Light2 200 – TEST a RECENZE ultra lehké 62g myši s vyměnitelným krytem
Sharkoon Light2 200
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi

První krok je tedy stáhnout ze stránek výrobce dodávaný program a myš zapojit do počítače. Instalační balíček je zhruba 2MB velký a je kompatibilní se všemi aktuálními operačními systémy. Já osobně testoval na Windows 10. Pokud jde o funkce tohoto programu, jsou následující: Tvoření maker, přidělování funkcí určitým tlačítkům, Modifikace RGB podsvícení a automatická aktualizace jak samotného programu, tak i Firmwaru samotné myši.

V hlavním okně aplikace se nastavují funkce všech šesti tlačítek. Dobrou zprávou je určitě to, že aplikace je kompletně počeštěná, což nebývá u jiných výrobců rozhodně zvykem.

V dalším okně aplikace se nastavuje citlivost snímače a lze si zde uložit až 7 profilů.

U myši lze také nakonfigurovat RGB osvětlení v záložce „osvětlení“. Měnit lze barvu podsvícení, rychlost efektů ale i intenzitu samotných LED diod. Bohužel se zde nenachází funkce pro synchronizaci s dalšími periferiemi v PC, což je celkem škoda.

V před poslední záložce najdeme pokročilé nastavení myši. Tím je myšlena například změna citlivosti dvojitého kliknutí myši, dá se zde vylepšit citlivost kurzoru apod.

V poslední záložce se nastavují makra, ty lze jak vytvářet, tak i duplikovat nebo importovat z již uložených profilů. To je celkem šikovná věc, protože pokud si nějaké makra pracně vytvoříte, lze si je velmi snadno zálohovat.

 

  • V praxi

Myšku jsem nakonec testoval po dobu cca tří týdnů každý den několik hodin. Ohledně citlivosti senzoru, zde jsem nakonec nastavil 2400 DPI, více už pro moje potřeby bylo moc. Pokud jsem se pohyboval v prostředí Windows bohatě mi stačilo i 1900 DPI. Mezi těmito dvěma profily jsem si tedy dle potřeby přepínal. Ohledně frekvence, doporučuji si nastavit maximum 1000Hz, odezva byla v tomto nastavení nejlepší. Ohledně testování ve hrách, nakonec jsem nahrál s touto myší skoro třicet hodin čistého herního času ve hrách Battlefield V, Counter Strike Global, Heroes of The Storm, World of Tanks a dalších, které momentálně hraju. Za celou dobu jsem nezaznamenal jediný problém s funkčností optického senzoru.

Co musím velmi pochválit je úchop myši i v mé větší ruce, díky všude přítomným průduchům jsem ani po několika hodinách intenzivního hraní nezaznamenal ono nepříjemné pocení, kteří asi všichni dobře znáte. Myš také velmi dobře padla do mé větší dlaně, v tomto ohledu tedy mohu jenom chválit. Velkou výhodu také vidím v té ultra nízké váze, pokud máte kvalitní herní podložku pod myš, ta na ní bude doslova „létat“ protože díky váze pouhých 62g klade minimální odpor. Dobrou zprávou pro všechny, kterým by třeba ona „děravá“ konstrukce myši nevyhovovala, je v balení náhradní kryt myši, který nemá perforaci a je tedy klasického plného typu. Sice s ním myš naroste o pár gramu, ovšem vliv je to zcela minimální. V baleni najdeme i náhradní teflonové skluznice což také velmi chválím.

Co se týče levého a pravého tlačítka na myši, ty se sice nespoléhají na Japonské spínače Omron, ovšem i tak jsou velmi kvalitní. Výrobce i díky tomu mohl srazit cenu celkem hluboko pod konkurenci a vliv na kvalitu to má minimální, protože zde stále máme garanci 20 milionů kliknutí, a to je jistě dostatečná hodnota. Tuhost rolovacího kolečka je velmi příjemná, kolečko není zbytečně tuhé, a to mě osobně dost vyhovuje. Takže v tomto ohledu za mě osobně palec nahoru. Tlačítko pod rolovacím kolečkem pak slouží k přepínání přednastavených režimů citlivosti optického senzoru. Pokud jste vyznavači RGB blikátek, i zde si přijdete na své, i když v celkem decentní míře, protože osvětlená je jenom dolní část myši formou jakéhosi „ringu“ a také se zde nachází zcela minimální RGB osvětlení i samotného rolovacího kolečka.

Pojďme tedy k závěru … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
FABLE – nové fantasy RPG se blíží
FABLE – nové fantasy RPG se blížíMonday, 17 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 647x
Komentářů: 0
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!Friday, 14 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 711x
Komentářů: 0
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divně
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divněThursday, 13 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1561x
Komentářů: 2
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v Gamepassu
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v GamepassuWednesday, 12 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1022x
Komentářů: 0
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!Tuesday, 11 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1058x
Komentářů: 1
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!Tuesday, 11 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1039x
Komentářů: 0