Sharkoon Skiller SGS40 Fabric – TEST a RECENZE kvalitní herní židle s látkovým potahem Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Středa, 08 květen 2024
Přejít na obsah
Sharkoon Skiller SGS40 Fabric – TEST a RECENZE kvalitní herní židle s látkovým potahem
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi – balení, montáž atd.

Balení židle je opravdu obrovské a těžké. Už jenom dostat krabici do bytu, nedej bože ji tahat po schodech je celkem dřina. To jasně naznačuje, že provedení židle je opravdu kvalitní a na železe se nešetřilo.

Po otevření krabice se naskytne pohled na opěradlo, pod ním je pak rozložená celá židle.

Velmi chválím to, že veškeré šrouby jsou již z výroby osazené přímo na jednotlivých dílech, stačí je tedy jenom vyšroubovat. Také chválím kvalitu závitů, vše je velmi přesné, zde je prostě hned poznat, že skládáte dohromady židli, co spadá do kategorie s cenovkou 10tis+.

Ohledně toho, kolik zhruba času zabere celá montáž, je to něco kolem 15 až 20 minut a zvládne to bez problému jeden člověk. Celá montáž zahrnuje pouze vložení pístu do železného kříže a osazení 75mm koleček. Pak už jenom zbývá namontovat opěradlo na sedák a ten na ocelovou konstrukci, do které se následně vsadí píst. Poté je dobré si na židli sednout, aby konstrukce na píst opravdu správně dosedla, a židle je připravena.

  • V praxi

První dojmy ze židle jsou velmi opravdu velmi pozitivní. Konstrukce židle je celokovová, takže je tuhá a pevná. V tomto směru výrobce nic nepodcenil. Látkový materiál je velmi kvalitní a posezení v židli je opravdu příjemné. Je totiž velmi příjemný na dotek, a rozhodně není tolik náchylný na to, se v židli zpotit, pokud je v místnosti velké horko. Pokud to mohu srovnat s ostatními modely od jiných výrobců, je toto opravdu o několik úroveň výše. I v těchto překvapivých teplejších dnech během testování jsem neměl žádný problém s tím, že bych se v této židli nadměrné potil, lepil se k jejímu povrchu a další nepříjemnosti. Pokud jde o polstrování, výrobce vsadil na použití studené pěny, ta velmi dobře drží tvar a nehrozí tedy prosezení.

Další detail, který na první pohled prozradí, že se nejedná o levnou židli, je kvalita prošívání. To je šito nití jenom o málo světlejším odstínem, než je barva samotného potahu. Není tedy tolik výrazné. Jeho kvalita je ovšem prvotřídní, je krásně rovný a nikde není žádný špatná nebo poničený šev, což je u levnějších židlí celkem běžný jev.

Co se týče polohovatelnosti, opěradlo lze sklopit v rozmezí 90-165°, na židli se tedy nedá ležet, jako dovolují některé modely od jiných výrobců, ovšem kdo na herní židli bude ležet. Mě osobně maximální sklon opěradla zcela dostačoval a během testování jsem se na něj stejně ani po většinu sezení nedostal. Područky lze polohovat ve čtyřech osách, avšak toto je v této cenové relaci již celkem standard. Co ale velmi chválím je přítomnost brzd na kolečkách, přece jenom občas se může stát, že nechcete, aby se vám židle ani trošku hnula během intenzivního hraní a změna polohy vás tak nevyrušila z koncentrace, tento nápad velmi vítám a rozhodně jsem pro, aby se k tomuto kroku rozhodlo u nových modelů vícero výrobců na trhu, rozhodně se totiž nejedná o standart.

S herní židli jsem nakonec testoval i podložku pod židli Endorfy FP120R a spojení to bylo vynikající, se židli se mnohem lépe manipulovalo než na tlustém koberci, kde jsem se občas zabořil více, než jsem očekával. Pokud byste o takové podložce přemýšleli, je dostupná za nějakých 999,- s DPH. Samozřejmostí byl i testovací stůl, o který se nakonec postaral model Atlas L Electric stejného výrobce (který jsme testovali nedávno) s velkou herní látkovou podložkou Cordura Speed XL.

Pojďme tedy k závěru



 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Problémy Intel procesorů jsou stále větší
Problémy Intel procesorů jsou stále většíČtvrtek, 11 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1329x
Komentářů: 0
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končí
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končíÚterý, 09 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1008x
Komentářů: 0
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!Pondělí, 08 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1403x
Komentářů: 1
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?Pátek, 05 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 943x
Komentářů: 0
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!Čtvrtek, 04 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1241x
Komentářů: 2
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!Středa, 03 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1507x
Komentářů: 1