SPC Gear SR600F RD – TEST a RECENZE nejlepší herní židle od SilentiumPC s látkovým potahem Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Čtvrtek, 18 březen 2021
Přejít na obsah
SPC Gear SR600F RD – TEST a RECENZE nejlepší herní židle od SilentiumPC s látkovým potahem
Balení a montáž
Testování v praxi a Závěr
alt

 

 

 

 

  • SPC Gear SR600F RD – TEST a RECENZE

                       nejlepší herní židle od SilentiumPC s látkovým potahem

Ještě, než se do toho pustíme. Pravidelně se v diskusích objevují příspěvky, jak jsou tyhle „herní židle hloupé“ a že se jim nemáme věnovat. Možná jsou hloupé, proč chtít design závodní autosedačky domů, ale rozhodně nejsou všechny špatné a nekvalitní. Především jsou ale široce dostupné a mezi uživateli prostě populární. Takže naším cílem na DDWorld.cz je otestovat pro vás co možná nejvíce z těchto modelů. A tak se jim také věnujeme. A přestože většina modelů je postavená na několika málo OEM základech, i tak se od sebe jednotlivé značky odlišují.

Je ale pravdou, že ergonomicky jen málokterá z „herních židlí“ je skutečně maximálně kvalitní čistě po stránce ergonomie židle. Nicméně i zde jsou překvapivé rozdíly, na které se také zaměřujeme. Tvar a hlavně délka sedáku dělá hodně a pár dalších detailů dokáže kompletně změnit „pocit“ jak se na židli sedí. Pochopitelně máme zájem se podívat i na klasičtější „neherní“ židle, pokud jde o ergonomii sezení, ale asi víte, že opravdu ergonomicky TOP kvalitní židle stojí desítky tisíc korun. Což je prostě další věc, proč má většina hráčů/domácích PC nadšenců, ráda „herní židle“. Už za 5-6 tisíc se dá koupit slušná (ale také mnoho neslušných). Kolem 8 tisíc už se dají vybrat vážně dobré a kolem 10 tisíc už se objevují i luxusní materiály a zajímavé extra konstrukční prvky.

Zkrátka herní židle všech tvarů, barev, materiálů a velikostí jsou na trhu, jsou populární a široce dostupné a na DDWorld.cz se jim i z tohoto důvodu budeme věnovat tak široce, jako doposud a chceme, pokud možno vyzkoušet každý model, každého výrobce a najít ty opravdu nejlepší :). A teď k dnes testovanému modelu …

  • SPC Gear SR600F RD

Dnes se podíváme na novou herní židli společnosti SPC, což je samostatná divize SilentiumPC soustředící se na herní periferie, mezi které již několik posledních let patří i herní židle. Model SR600 představuje momentálně TOP model tohoto výrobce a tomu odpovídá i cena. Testovaný model s látkovým potahem nyní stojí už celkem nelidových 8499,- včetně daně a snaží se tak konkurovat mnohem zavedenějším značkám na trhu. Já se v recenzi chci podívat hlavně na to, zda si tento model tuto cenu zaslouží. Zda se model SR600 opravdu může rovnat modelům v této cenové hladině obvykle se pohybujících značek (alespoň se základními edicemi) typu Arozzi, Noblechairs, Vertagear apod.

SR600 se prozatím nabízí ve dvou barevných provedeních, buď je potah celý černý, nebo je doplněn o pár červených prvků. Obě barevná řešení pak najdete v ceníku jak v provedení látkovém, tak i s klasickou koženkou. Já se dnes tedy podívám na zoubek té látkové verzi, která je podle mého názoru mnohem zajímavější, protože látkový potah sebou nese lepší odvod potu a obecně se v tom člověk potí méně, protože tento materiál lépe „dýchá“ než klasická koženka. Samozřejmě i koženka má celkem velkou výhodu v tom, že se tolik nezašpiní a celkové se mnohem lépe udržuje, protože ji stačí sem tam setřít navlhčeným hadrem, ovšem starat se o látkový potah je náročnější. Látkové verze židlí jsou proto i o něco méně obvyklé v nabídce výrobců a pokud je chcete, máte tak většinou mnohem omezenější výběr. Osobně látku preferuji, velmi zajímavá je alcantara, ale to je extrémní vzácnost na herní židli.

SPC Gear SR600F RD má sice nižší papírovou nosnost (120kg) jako model SR300 od tohoto výrobce ovšem působí mnohem robustnějším dojmem, je taky o celé 2Kg těžší. Výrobce zapracoval na ergonomii, kde máme mnohem lepší možnosti nastavení područek. Oba polštářky mají kvalitnější paměťovou pěnu a materiál, kterým je židle potažena patří již do mnohem vyšší třídy. Není proto divu, že oba modely dělí celé 3000 korun.

Co se týče velikosti židle, sedák je široký 40cm s bočním vedením, které celkovou šířku navýší na konečných 55cm. Hluboký je 50cm, tedy vhodný o pro vyšší postavy kolem 180-190cm. Opěradlo je vysoké 85cm a široké 32cm, ve výšce ramen je o další 24cm širší. Co se týče výšky horní hrany sedáku, tak v jeho dolní pozici je 45cm od země a v té maximální pak 49cm. Úhel opěradla lze nastavit v rozmezí 90° až 170° a područky lze nastavit ve všech směrech, proto nesou ono označení „4D“. Co také doznalo změny, je materiál samotných područek, je mnohem měkčí a příjemnější na dotek. Maximální doporučená nosnost židle je tedy 120Kg.

Pojďme se podívat na balení a montáž … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
FINCH - Hanks v dalším filmu podle skutečnosti? Z budoucnosti
FINCH - Hanks v dalším filmu podle skutečnosti? Z budoucnostiÚterý, 21 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1100x
Komentářů: 4
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánru
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánruPátek, 17 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1944x
Komentářů: 1
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí Kate
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí KateÚterý, 14 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1167x
Komentářů: 2
Total War: Warhammer III odložen
Total War: Warhammer III odloženPondělí, 13 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 907x
Komentářů: 1
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?Neděle, 12 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1863x
Komentářů: 8
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografování
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografováníSobota, 11 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1211x
Komentářů: 9