SteelSeries Apex 7 – TEST a RECENZE zářící hliníkové mechanické klávesnice s OLED displejem Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Čtvrtek, 29 duben 2021
Přejít na obsah
SteelSeries Apex 7 – TEST a RECENZE zářící hliníkové mechanické klávesnice s OLED displejem
Klávesnice
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Mechanická klávesnice Apex 7 je momentálně druhý nejlepší model tohoto výrobce a v testu prokázala, že si tento status právem zaslouží. Klávesnice se spoléhá na minimalistickou celohliníkovou konstrukci ve spojení s kvalitní magnetickou područkou.

Sice zde nenajdeme ony TOP spínače, jako u modelu PRO, ovšem i tyto „obyčejné“ jsou velmi kvalitní a patří mezi ty nejlepší spínače na trhu. Klávesnice dále není ochuzena o žádnou další věc vůči nejlepšímu modelu, stále se spoléhá na kvalitní materiály, je zde průchozí USB port, magnetická područka, OLED displej apod. To se samozřejmě muselo projevit v ceně klávesnice. Ovšem vůči modelu PRO jsme si ponížili o citelných 1400,- a koncová cena se pohybuje nyní kolem 4800 korun s DPH.

 

Velmi pozitivně také hodnotím doprovodný program, který se velmi příjemné ovládá, vše najdete tam, kde byste to očekávali, ovšem bohužel není v češtině. Co také musím u tohoto konkrétního modelu pochválit je ergonomie, klávesnice se díky magnetické područce velmi dobře ovládá, a díky nespočtu gumových podložek během používání ani necestuje po stole a drží jak přibitá. Takovou třešničkou na dortu je pak integrovaný OLED displej, který funguje velmi podobně jako na myši Rival 710 stejného výrobce, kterou jsem měl již také možnost testovat.

Bohužel, jak už to u většiny dnešních špičkových klávesnic bývá, ani tento model není pro Český trh vybavena českým layoutem a popisky. Musíme se tedy spokojit s anglickou verzí, či si popisky dolepit. I přesto si však model Apex 7 naše ocenění po právu zaslouží. Je to výborná kvalitní mechanická klávesnice …

Za poskytnutí klávesnice na test děkuji společnost SteelSeries

 

 

 

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Prý recenze 2021-05-02 08:41:28
avatar
DD buď chlap, ukaž že máš koule a přestaň schovávat reklamu na výrobky za recenze které mají chabou hodnotu. Nebo si snad myslíš že ti to ještě někdo dospělí baští?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-05-02 09:45:31
avatar
hmmm ... moje koule jsou v pořádku, děkuji. Bohužel zjevně ty máš s nimi problém ...

1, nejsem autorem recenze

2, je to standardní recenze na klávesnici, rozsáhlejší než dělají jinde. Prostě klávesnici používáme a pak řekneme verdikt, jedno jestli to dělám já nebo kolegové z redakce. Nevidím na naší recenzi nic, co by z ní nedělalo recenzi

3, reklama vypadá jinak. kdyby to byla reklama, je to označené, a kdybych dělal recenzi jen jako, překopíruji produktovou stránku a víc se tím nezabývám. určitě bychom nepsali extra článek tvářící se jako recenze, speciálně když nám za tyhle články nikdo neplatí ...

4, neuvedl jsi jediný argument, proč by tohle nebyla recenze, co je na ní špatného ani nic podobného. prostě dostaneme novou klávesnici, chvíli ji používáme, zhodnotíme ji v praxi a tím to pro nás hasne. Steelseries ani nikdo jiný nám nijak neplatí za to, co řekneme v recenzi. Také na jejich výrobky nejsme recenze povinni dělat ... a už vůbec se nám ty produkty nemusí líbit ... a když se nám nelíbí dostanou tomu odpovídající hodnocení. V tomto případě jsme neshledali žádný problém s klávesnicí, je taková jaké píšeme. máš nějaký důkaz, že tomu tak není?

takže řekly ti ty tvoje koule, co je na téhle recenzi špatně? Co je na tomhle produktu špatně že neodpovídá naše hodnocení?
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-05-02 21:48:26
avatar
Za to že jsem si nevšiml že autorem nejsi ty se tedy omlouvám. Nicméně, když někdo vydává "recenzi" na mém webu, trval bych na tom aby to byla opravdu recenze. Podobná dílka člověk vídá i u youtuberů a ti také tvrdí že to není reklama a přitom zasvěcení vědí že to reklama je. Tvrdit že po 14 denním používání mohu psát recenzi je brutální, navíc se v ní dočtu prakticky to samé co si mohu přečíst na krabici, nebo na stránkách výrobce. Jediná relevantní informace je, že obslužný software je funkční. Podobné recenze zde vídám na zdroje, kde je to ještě žalostnější a odhaluje plytkost v plné nahotě.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-05-02 21:44:00
avatar
kteří zasvěcení? Já třeba vím, že to reklama není. Klávesnic a myší dostáváme hodně, takže 14 dní používání je normální doba abychom to všechno otestovali a stihli. pořád nechápu tvůj problém. Z krabice těžko vykoukáš, jaký ten produkt je, což naše testování odhalí. kdyby tam byli problémy, tak to najdeme. V recenzi nic nechybí, testujeme to proto, abychom zjistili jak na tom ten produkt je, jestli je s ním něco špatně apod. u tohoto je vše v pořádku, tak co čekáš, že v recenzi najdeš?!
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-05-02 22:11:58

Bych se hlavně smířil s tím, že tyto RGB klávesnice jsou trendy. Kde jsou ty časy nenápadných kvalitních periférií...
To se už nevrátí a je potřeba k tomu tak přistupovat a shánět když už tak starší řady. Ale tyto produkty prostě patří do dnešní doby k zrecenzování. Ten výběr se neúprosně zmenšuje, na druhou stranu s tím my starší nic neuděláme.
Fox_25 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-05-04 14:05:17
avatar
A přitom stačilo udělat nkro test, video s tím jak jsou na tom se zvukem spínače a informace jestli nerezonuje hliníková deska od pružin ve spínačích při intenzivnějším psaní. To jsou základní věci které mě osobně zajímali když jsem vybíral novou klávesnici.
petronias [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-05-02 10:00:51

Chce to pít míň kafe před spaním.
Exorcius [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - kryt 2021-05-19 10:50:35
avatar
No klávesnice to bude asi dobrá, ale mě se líbí více řešení conecticu, které na podobné kousky dává navíc odnímatelnou krytku. Ty klávesy, jak takhle trčí, tak si myslím budou velmi rychle plné prachu a bude nutné častější čištění.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánru
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánruFriday, 17 September 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 153x
Komentářů: 0
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí Kate
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí KateTuesday, 14 September 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 823x
Komentářů: 2
Total War: Warhammer III odložen
Total War: Warhammer III odloženMonday, 13 September 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 746x
Komentářů: 1
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?Sunday, 12 September 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1541x
Komentářů: 8
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografování
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografováníSaturday, 11 September 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1044x
Komentářů: 9
Alan Wake Remastered v oficiální ukázce!
Alan Wake Remastered v oficiální ukázce!Friday, 10 September 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 847x
Komentářů: 9