SteelSeries Apex 9 TKL – TEST a RECENZE kompaktní klávesnice s vyměnitelnými optickými spínači Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Thursday, 30 March 2023
Přejít na obsah
SteelSeries Apex 9 TKL – TEST a RECENZE kompaktní klávesnice s vyměnitelnými optickými spínači
Klávesnice v praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Klávesnice v praxi

Začneme u balení. To je, jak je u tohoto výrobce zvykem, vyvedeno opravdu velmi dobře. Na krabici se snadno dozvíte vše, co klávesnice umí a také se zde dozvíte jakými spínači je model vybaven.

Ohledně ochrany klávesnice při přepravě, ta není tak dobrá jako u modelu PRO. Výrobce zřejmě opravdu chtěl ušetřit, kde se dalo, aby mohl cenu stlačit. I přesto je stále ochrana klávesnice dostačující.

Kabel je plně odpojitelný a je velmi kvalitně opletený. K náklonu klávesnice slouží výklopné nožičky, samozřejmě nechybí ani protiskluzové podložky, aby klávesnice během intenzivnějšího hraní necestovala po stole.

  • V praxi 

Klávesnici jsem testoval po dobu zhruba 2 týdnů na svém soukromém počítači, takže jsem měl opravdu velmi dlouhou dobu se s ní pořádně seznámit. Klávesnice je to velmi robustní a na své menší rozměry i těžká. Díky tomu velmi dobře sedí na stole, tj. gumové nožičky na spodku klávesnice fungují opravdu dobře, takže i při opravdu intenzivním hraní her nehrozí, že by klávesnice cestovala po stole. Jenom upozorním, že u klávesnice není žádná područka, jako u lepšího modelu PRO.

Celkové zpracování je opravdu výborné, klávesnice díky tomu že téměř celá vyrobená z hliníkového leteckého plechu snese i hrubší zacházení, přitom není zas tak těžká, jako by bylo v případě ocelového plechu. Samotné klávesy dle výrobce snesou 100 milionů kliknutí a jsou vybaveny novými odolnějšími krytkami Double Shot PBT s novou protiskluzovou vrstvou. Bohužel spínače nemají certifikaci IP56, dejte si tedy pozor na případné polití a je nutné klávesnici sem tam vyfoukat od prachu, aby nedošlo k zanesení jednotlivých spínačů. Osvětlení tlačítek je vynikající, protože jednotlivé spínače jsou vyrobeny z průhledného plastu.

Optické spínače vlastní výroby jsou lineární s nastavitelnou délkou zdvihu a ke stisku potřebujete sílu 35g. Výrobce u nich slibuje o 33% rychlejší odezvu na úrovni pouhých 0,2ms. Nemají tedy tolik možností nastavení jako u nejlepšího modelu Apex PRO, ovšem stále jsou velmi konkurenceschopné.

Z mého pohledu se jedná o kvalitní odolnou herní klávesnici, kterou si lze přizpůsobit k obrazu svému skrze obslužný program výrobce. Díky němu lze velmi jednoduše nastavit jak osvětlení a jeho efekty, ale také makra, což zajisté ocení už zkušenější hráči počítačových her typu Dota 2, Heroes of the Storm a dalších her, kde jsou makra velkým pomocníkem a představují velkou herní výhodu vůči ostatním protivníkům.

Program se obsluhuje velmi jednoduše, vše se nastavuje v hlavním okně, kde jsou čtyři hlavní tlačítka. Pokud půjdeme z leva je zde „Key Bindings“ a „Meta Bindings“ kde se nastavují makra.

V předposlední záložce "Illumination" se nastavuje podsvícení klávesnice a různých RGB efektů. Tedy celkem běžné nastavení v porovnání s ostatními modely značky nebo konkurence.

V poslední záložce se program věnuje nastavení celého programu a je zde vidět i verze firmwaru a další podrobnosti.

Pojďme tedy k závěru. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Problémy Intel procesorů jsou stále větší
Problémy Intel procesorů jsou stále většíThursday, 11 July 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1728x
Komentářů: 0
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končí
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končíTuesday, 09 July 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1212x
Komentářů: 0
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!Monday, 08 July 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1590x
Komentářů: 1
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?Friday, 05 July 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 979x
Komentářů: 0
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!Thursday, 04 July 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1265x
Komentářů: 2
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!Wednesday, 03 July 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1526x
Komentářů: 1