SteelSeries Arctis Nova 7 Wireless – TEST a RECENZE nové verze kvalitního univerzálního headsetu Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Úterý, 07 březen 2023
Přejít na obsah
SteelSeries Arctis Nova 7 Wireless – TEST a RECENZE nové verze kvalitního univerzálního headsetu
Headset
V praxi
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • SteelSeries Arctis Nova 7 Wireless – TEST a RECENZE

                                          nové verze kvalitního univerzálního headsetu

SteelSeries inovoval svůj model Arctis Nova 7 na vylepšenou novou verzi Arctis Nova 7 Wireless. Kromě inovovaného designu přicházejí hlavně technická zlepšení. Vylepšeny byly měniče, které mají nyní o něco větší rozsah. Sluchátka mají také o 8 hodin větší výdrž na baterie a výrobce je vybavil mnohem rychlejším nabíjením. Zůstala jinak stále univerzální použitelnost, včetně podpory pro konzoli Switch od Nintendo a PS5 od Sony, nebo X-Box od Microsoftu.

Sluchátka jsou tedy multiplatformní a není problém je v rámci jedné domácnosti používat na vícero zařízeních, a to i současně a mezi nimi si přímo na sluchátkách libovolně přepínat. Co chválím je návrat k Bluetooth připojení, které bylo u předchozí modelu odebráno, díky tomu si je můžete připojit i k mobilnímu telefonu apod. Co ovšem zůstalo neměnné je absence certifikace DTS Headphone: X 2.0. Pokud byste tuto technologii chtěli, musíte si připlatit na model Arctis Nova PRO.

Pokud jde o pohodlí, to zajištuje polstrování v samotném hlavovém mostu společně s látkovým potahem na samotných mušlích. Toto rozhodnutí chválím, protože látka je pohodlnější než koženka a netrpí na loupání po pár měsících či letech provozu. Koženka zde sice je také, ale jenom po stranách, kde se nedotýká kůže. O výplň se pak stará prodyšná paměťová pěna AirWeave, která zajišťuje maximální komfort.

Výrobce sluchátka vybavil neodymovými měniči o průměru 40mm s frekvenčním rozsahem 20-22 000 Hz s citlivostí 98 dB. Vůči předchozí generaci je tedy rozsah vyšší o 2000Hz, což by mělo zvýšit kvalitu velmi vysokých tónů. Co se týče hmotnosti sluchátek, ta se zastavila na 325g, jsou tedy o 40g lehčí než Arctis 7+ Wireless.

Toho Steelseries docílil volbou mnohem kvalitnějších materiálů. Jejich váha je tak více méně stejná, jako u drátové edice předchozí řady, v tomto směru musím výrobce velmi pochválit. Rozsah mikrofonu je 100Hz až 6 500Hz a podporuje aktivní potlačení okolního šumu. A je zasouvatelný, takže nepřekáží a nemůžete ho ani ztratit :).

Ohledně možnosti připojení sluchátek k počítači. Připojit se můžete skrze klasický 3,5mm konektor, USB-C kabel/USB A konektor, Bluetooth, nebo přes přibalený USB Wi-Fi přijímač. Takže opravdu maximální univerzalita.

A jaký je tedy nový headset v praxi? Podívejme se …



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Budeme stavět vysoké komíny v PC? Snižují teploty!
Budeme stavět vysoké komíny v PC? Snižují teploty!Wednesday, 29 July 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 657x
Komentářů: 1
Jumanji: Open World v ukázce. Závěr trilogie.
Jumanji: Open World v ukázce. Závěr trilogie.Tuesday, 28 July 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 789x
Komentářů: 0
Vychází remake prvního HALO - Campaign Evolved. Jaký je?
Vychází remake prvního HALO - Campaign Evolved. Jaký je?Monday, 27 July 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 883x
Komentářů: 0
The Blood of Dawnwalker – Upírské RPG ve stylu Witcher 3?
The Blood of Dawnwalker – Upírské RPG ve stylu Witcher 3?Saturday, 25 July 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 691x
Komentářů: 0
Pořádné herní zpracovaní NASCAR? Letos nově od tvůrců iRacing!
Pořádné herní zpracovaní NASCAR? Letos nově od tvůrců iRacing!Friday, 24 July 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1727x
Komentářů: 1
Resident Evil se dočkalo dalšího filmového zpracování. Už brzy.
Resident Evil se dočkalo dalšího filmového zpracování. Už brzy.Thursday, 23 July 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 775x
Komentářů: 0