TÉMA: Jak vybrat Projektor? Aneb proč může být lepší než televize a co nabízí v praxi? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Neděle, 13 říjen 2019
Přejít na obsah
TÉMA: Jak vybrat Projektor? Aneb proč může být lepší než televize a co nabízí v praxi?
Jak vybrat projektor - Typy, parametry a technologie
Na co se zaměřit - parametry a vlastnosti projektorů
Závěr aneb můj výběr je ....

 

 

 

  • Závěr aneb můj výběr

Tohle je první článek z několika. Chci se věnovat tématu projektoru z mého pohledu v praxi, protože jsem si svůj první projektor nedávno pořídil. A docela jsem si užil při výběru, ale také montáži atd. Není to zkrátka jen o projektoru samotném (na rozdíl od monitoru, který koupíte, postavíte a jedete), ale také o jeho správné instalaci, o výběru plátna, které udělá hodně, o připojení a tak dále. Dnes jsme se podívali na takový úvod do tématu projektorů, řekli jsme si jaké jsou základní možnosti, technologie atd. Příště se podíváme na konkrétní případ/příklad, a také na další aspekty jako výběr plátna a instalace projektoru, což také ovlivňuje hodně věcí. Když už jsme tedy u toho, jaký je můj konkrétní výběr?

  • Moje volba: BenQ CinePrime W2700

Není to náhoda, že se nedávno tento model objevil v naší recenzi. Právě tento model je tím, který mě po dlouhé době opravdu zaujal. A zaujal tak, že jsem se rozhodl si svůj první projektor doma nainstalovat a je jím právě tento. Přináší totiž něco, na co jsem dlouho osobně čekal. Tedy nativní 4K UHD rozlišení za dostupnou cenu. Je to jeden z prvních podobných modelů na trhu, takže není divu, že získává různá ocenění, včetně třeba EISA „BEST BUY Projektor“ 2019-2020.

Ano 4K rozlišení není něco, co by bylo vyloženě nutné pro všechny, ale já osobně jsem si na 4K rozlišení tak zvykl, že prostě bez něj ani ránu :). Navíc když máte 4K filmy a obsah, což dnes už není problém, to rozlišení dělá hodně. Tím spíše, že promítáte v mém případě na 120“ úhlopříčku a dívám se na to ze 4 metrů. Musím říci, že tenhle projektor má lepší čistší obraz, než projekce v leckterém kině ;).

(ten monitor před plátnem má 21" ... obraz na plátně má 120")

Tento model ale nemusí být pro každého. BenQ W2700 je model vyloženě pro domácí kino a vyžaduje nějaké zatemnění. Má totiž jas jen 2000lm, ale díky tomu poskytuje senzační barvy (má i novou technologii DCI-P3), skvělé podání černé, velmi slušný kontrastní poměr 30 000:1. A to vše v nativním 4K UHD (3840x2160) rozlišení, s HDR, a solidní výdrží lampy až 15 tisíc hodin (SmartEco režim). Přitom je stále docela kompaktní s hmotností jen necelých 4,5kg.

 

Pro mé potřeby se blíží tomu, co považuji za ideální, protože kvalita obrazu je pro mě zásadní. Osobně nemám čas používat projektor jindy než večer nebo v noci, a není tedy náhradou za klasickou TV, kterou ale stejně nepoužívám ani přes den. Nižší světelnost mě tedy vůbec nevadí a nemusím právě řešit zatemnění (což bych musel, pokud bych ho chtěl používat i přes den). Nepotřebuji ani nějakou extra krátkou projekční vzdálenost apod. Po stránce obrazu je vynikající, a za aktuální cenu lehce přes 40 tisíc jde o velice schopný už skutečně 4K domácí kino projektor. Přesto mám nějaké výhrady k jiným jeho aspektům, které jsem pochytil z praxe. Ale o tom až v dalších článcích. Důležité je, že jako takový poskytuje to, co jsem chtěl, tedy zážitek jako z kina v mém pokoji.

Jediný můj problém teď je, nedostatek popcornu :). Každopádně filmy a seriály jsem si nikdy neužíval doma více a jsem si jistý, že je mezi čtenáři mnoho podobných uživatelů jako já, kteří nad projektorem „místo TV“, kterou stejně nepoužívají, přemýšlí. Ano, chce to trochu více přemýšlení a hlavně konání, než jen vyměnit malou LCD obrazovku za velkou, ale o tom zase až příště. A to tedy bude třeba o plátnu, o instalaci a o promítání jako takovém.  

Za spolupráci děkuji společnosti BenQ

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Tak sem uvedu svůj příklad 2019-10-14 08:16:29
avatar
Také jsem řešil zda pořídit projektor nebo TV. A defakto jsem projektor opravdu chtěl a dá se říct byl pro něj rozhodnutý. Navíc do novostavby ideální co se týče zavedení kabelů atd. ALE...

Ono ty nevýhody projektorů tu jsou sice zmíněny, ale nejsou tak úplně docela úplné.

Svítivost: Ano to je tu popsáno, je dostačující? V moderních domech. Ne. Ne během denního světla, ledaže by jste měli v domě vyloženě kinosál a nebo blackout žaluzie, ale zase s takovejma žaluziema si rovnou můžete postavit barák bez oken. Prostě moderní domy mají opravdu hodně světla v obývacích místnostech. Nejsou to paneláky s oknama 1*1m.

Hlučnost: Věc co tu není vůbec zmíněna. Nemám rád jakýkoliv rušivý elementy a i přestože dnešní projektory nejsou žádný turbíny stále to je slyšet. Jasně asi ne při koukání na válečný filmy, ale jindy ano a je třeba říct, že projektor máte často umístěný přímo nad hlavou takže, je to vlastně dost blízko.

Plátno: Nechoďte na mě s nějakým promítáním na zeď. Nežijeme v pravěku. A dobrý motorově stahovatelný plátno stojí 15 000.

Kabeláž: Já jsme stavěl nový dům takže pro mě tohle by nebyl defakto žádný problém, ale kdo běžně staví dům a nebo dělá totální rekonstrukci? Není to jen natáhnout kabely pro projektor, ale i pro ono plátno. Navíc pokud používáte jiné přistroje co na projektor budou přípojeny jako multimediální centrum receiver atd. tak ty jsou zase na opačném konci místnosti. Takže celkově kabeláž vás vyjde násobně více než u TV. Kvalitní Hdmi v délce od 5-10m stojí 1500Kč.

Takže bych to shrnul asi takto: Pokud chcete projektor používat opravdu jen na noční přehrávání filmů a máte na něj defakto neomezený rozpočet, ano je lepší jak TV. Pokud neomezený rozpočet nemáte, ale hodláte ho používat jako v pravěku, tak jasně kupte si jej, ale tohle teda není můj styl a určitě bych to nikomu nedoporučil.

Já nakonec vybral 75" TV za 24 000Kč za danou částku bych sotva pořídil slušný projektor. Když jsem spočetl vše kolem a kolem tak projektor s veškerým vybavením okolo by mě přišel na dvojnásobek.

+ Je samozřejmě potřeba počítt i se zvukovým vybavením jak u TV tak projektoru, které vás nakonec vyjde nejméně na dalších 20 tisíc.

A když to vezmu kolem a kolem tak mi těch 75" vlastně stačí. Plátno mělo mít 100"

Takhle to vypadá:
Odkaz
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-14 20:28:43
avatar
Pěkný to máš, taky by mi to stačilo
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-14 21:12:46
avatar
díky
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-15 00:56:42
avatar
75" bylo pro mě málo a víc to nešlo ... a chtěl jsem mít 120" od počátku, takže jiná možnost nebyla.

Jo zkoumal jsem jak to připojit a na co promítat dlouho, ale musím říci, nakonec se dali pořídit hodně rozumné věci a funguje to ... více v dalších článcích
honcka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-15 08:16:12
avatar
když ti tam straší ta velká telka, tak by si mohl mít v pohodě rámový plátno, já vidím jako jednu z nevětších výhod projekce, že hlavní designový prvek obýváku není telka. Mě to celkově vyšlo na cca 50k 70k i se zvukem
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-15 11:06:04
avatar
Ty nevýhody proč jsem nakonec koupil Tv jsem snad popsal dostatečně ne?
GRNDL [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-14 07:43:14
avatar
No, když ti to dělá radost...

já bych k těm nevýhodám (krom první stránky, co sji napsal sám) :
- hluk od chlazení
- černá není černá a to mě vytáčí i v kině, protože když už na něco jdu, tak je tam vesmír nebo je to horor a je noc.
- 40k? jako když jsem kupoval 55" 4k ambilight televizi s androidem za 13 (páč cahback), tak mi to přišlo drahý, ale říkal jsem si, zas je to dobře využitelný jako monitor, takže je vidět co máme puštěný ve VR nebo můžu sedět na gauči a něco hrát. Ještě jsme neviděl herní projektor.

Ale jo, do baráku, kde bych měl kino sálek včetně odpovídající zvukové aparatury bych si to dokázal představit...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-15 00:58:13
avatar
nesouhlasím, ta černá je u tohoto a podobných projektorů velmi dobrá, samozřejmě záleží jak to nastavíš, ale ta černá být slušně černá klidně dokáže a řada běžných monitorů v běžném nastavení také nemá černou úplně černou ;)
AndyF1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-14 08:05:49

Aj som jednu dobu uvazoval nad projektorom .Ale ked si zratam minimalny cas ktory sem tam nahodou zostane na sledovanie TV/filmov tak je pre mna ekonomicky vyhodnejsie ist do kina. 99%casu by na vypnuty na TV ci projektor padal prach..
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-14 08:33:11
avatar
Kino je lol.. tam bych šel maximálně bez lidí. jinak je to děsnej opruz celou dobu poslouchat chroupače všeho možného.. nehledě na to, že to nejde pauznout, když chci na wc, zvuk často strašně řve (subjektivní) a obraz je oproti FullHD obrazu na velký tv doma nebo 4k fakt na plátně rozmazanej.. pro mě je kino prostě fail po všech stránkách od komfortu, přes kvalitu projekce...

Plus kupovat si tam nějaký jídlo a pití, to je doslova zlodějina za bílého dne...
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-14 09:21:09

Je to způsob jak vyrazit za kulturou a podniknout tak výlet i se svými bližními. To žraní během filmu je ale opravdu takový křupanský chování ve společnosti při sledování filmu. Taky mě to odrazuje tam vůbec sedět
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-14 09:54:20
avatar
Přesně. Taky to nesnáším a to sám rád u filmu něco chroupu...ale doma. Nikdy mě nenapadlo žrát v kině (pití ještě pochopím). Chování některých lidí je otřesné, ale co bychom chtěli...je to americké Stejně jako žvejkání s otevřenou hubou nebo křeč na ksichtu alá úsměv.
Naštěstí je to naše volba jestli tam jít nebo ne. Na film tedy radši kouknu v klidu domova a když už za kulturou, tak ne do kina
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-14 13:45:50
avatar
Přesně kultura není kino... kino je "buranská" zábava

Kultura je divadlo, výstava apod.
GRNDL [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-14 20:27:11
avatar
aale... tak já třeba chodil na takové to noční promítání se švagrem vždycky když byly nové starwars... ono když většina pubescentů musí být doma ještě před začátkem představení (nebo prostě nechtějí jet kolem půlnoci domu tágem nebo sockou), tak se kultura zážitku o něco zvýší (ubyde chroupačů a hihňalek) a máme to jako společenskou akci/tradici každou zimu. No a s ženou chodíme do atlasu nebo podobných minikin a horory (It, jack staví dům, apod) a tam je taky "klid".
AndyF1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-14 10:10:10

Obzvlast ked v tom kine to nemusi byt vzdy len sledovanie filmu. Raz sme boli partia chlapov divat priamy prenost ligy majstrov a bol to celkom pohodovy zazitok. Par piv bolo v cene listka .
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-14 13:44:42
avatar
tak to radši půjdu do divadla za kulturou.. kino nepovažuji za žádnou kulturu.. s ohledem na to žraní tam apod.
AndyF1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-14 10:04:50

A tak zase s tym jedlom v kine je to tiez subjektivne.Obcas si ten pocorn kupim aj ja.Mne osobne hluk okolo vadi len pri tichych napinavych scenach. Zatial som mal stastie ze v takych momentoch stichli vsetci v kine.
Okrem toho v nasom okoli stale preziva niekolko kin kde nieje povolene ziadne jedlo.
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-14 08:28:31
avatar
O projektoru často uvažuji, ale když vidím ty ceny (s nativním FullHD od cca 10tis), tak stejně skončím myšlenkama u větší TV
Asi jako GRNDL
Alferi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-14 10:31:42
avatar
Sledování TV u nás doma prakticky neexistuje (výjimkou jsou vánoční pohádky při zdobení stromku - asi nějaká nostalgie). Před dvěma lety jsem pořídil BenQ W2000 a můžu ho jenom chválit. Obraz je nádherný (FullHD), duhový efekt jsem nezaznamenal (jeho vnímání je individuální), ventilátor chlazení trochu slyšet je, ale během filmu mimo vnímání.

S tím zatemněním - sledovat něco za světla jen se zataženými žaluziemi vzásadě jde, ale je třeba si uvědomit základní věc - "černá" je tak tmavá jako zatemněné bílé plátno! (hluboká čerň na reklamních obrázcích s osvětlenou místností je blbost) Na druhou stranu promítaný obraz dobře pracuje s kontrastem, takže "pocit" černé barvy funguje i u objektivně šedé. Zájemcům rozhodně doporučuji navštívit nějaký showroom (nebo kamaráda), bez osobní zkušenosti se to špatně vysvětluje.

Plátno je samozřejmostí, elektricky stahované není nutné, ale ty nejlevnější nebrat (slušné a cenově rozumné jsou od Optoma).

S kabely je to trampota - nejlépe zalištovat k držáku nebo polici. Já ho mám v konferenčním stolku a dráty natahuju.

Nepodcenit ozvučení, integrované repro jsou většinou chrastítka. Vzhledem k tomu, že musíme brát ohled na sousedy, jsem to vyřešil slušnějším soundbarem se subwooferem.

Celkové náklady cca 33 tis. (dnes by to šlo pod třicet, možná pětadvacet)
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-14 10:35:32
avatar
Tak integroavané repro jsou vždy chrastítka ať jde o TV nebo projektor
honcka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-15 08:09:53
avatar
S tím plátnem bych polemizoval, neviděl jsem snad jedinou obyčejnou roletu, která by se nekroutila po stranách (ruční na to trpí víc). Tohle je vyřešeno u samovypínacích pláten, ty jsou ale pouze elektrické
Alferi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-16 09:35:35
avatar
Po dvou letech na něm jemné vlnky jsou, ale na obrazu to neregistruji. (ty viditelné jen na krajích, ale ty jsou mimo promítací plochu)
mXMach [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-14 11:04:32
avatar
Taky jsem stale pokukoval po 4k projektoru ale obraz je proste úplně mimo i v noci. Loni na podzim jsem pořídil 65C8 oled a prostě pokaždý když se na něco koukam nejlepe ve 4K a dolby vision tak jsem opravdu hodně nadšenej.. trošku jsem donutil i přítelkyni zamyslet se nad tim co vidí v kině a jaká je tam kvalita obrazu jako taková a hlavně černá barva.. tak jsem jí trochu pokazil zážítek při návštěvách kina Vim, že oled neni dokonalá technologie a microled vyladí všechny mouchy, kterými oled trpí ale v současné době neni jiná alternativa.. rozhodně ne v "konkurenčím" qled. V dnešní době do kina jen na dolby cinema (Berlin, Viden, Linz)
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-15 08:06:43
avatar
přesně.. kino suxx
mojzisl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Kontrast 2019-10-14 11:49:47

Článek jsem si přečetl, každý máme jiné preference, jen bych rád upozornil autora na to, že ten Benq má kontrast 30000:1 uváděný jako FOFO, čili Full On/Full Off, čili se jedná o dynamický kontrast, který se projeví pouze při změně scény ze světlé do tmavé, ale ničemu nepomůže v rámci jednoho snímku. Reálný, statický kontrast toho projektoru bude tak 1/10 či dokonce menší.

Jsou projektory, které mají FOFO kontrast ve stovkách tisíc, takže ten Benq s těmi 30000:1 není teda žádná výhra.

Nad projektorem jsem také domů uvažoval, ale právě mizerný "reálný" kontrast je to, co mě odradilo, stejně jako mě to odradilo od koupě IPS televize.

Jediná technologie schopna dosáhnout velkého kontrastu v rámci jednoho snímku je OLED, všechno ostatní je mizérie vylepšena marketingem a údaji o kontrastu, které v reálném použití jsou stejně k ničemu.
honcka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-14 12:07:12
avatar
Pár připomínek spíš k vyšší třídě.
1) u technologií chybí LCoS
2) u kontrastu je třeba zmínit, že je záhodno se orientovat dle nativního, ne dynamického kontrastu

dále zatemnění, pro kvalitní obraz je nutné -> čím větší ambientní světlo, tím nižší kontrast, jakmile se chytnete na udičku, tak se začnou řešit věci typu parazitní osvětlení od odrazů ze stěn, to se dá eliminovat tím, že projektor přepnete do eco módu (aby míň svítil), vhodnou barvou stěn a stropů (málokomu povolí manželka si vylepit obývák černým kobercem) případně volbou plátna, na to je dobré šedé, nebo černé plátno. Jenže to stojí ranec, někdo nade mnou psal 15000, to je ale takový základ, roletu bych doporučil samovypínací, to je tak okolo 20000 za bílé a tak od 30000 za šedé (beru 100"). Top plátna jako Stewart stojí okolo $2000 za m2.

Mám doma LCoS JVC DLA-X30, plátno Hivilux 110" grey, když mám nejlepší podmínky zatemnění (noc+blackout závěsy+blackout rolety), pustím černou barvu a dám ruku před plátno, tak nevidím žádný stín, tma jak v pytli
archecon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-14 17:48:01

Chybí vám tu laserové projektory pro krátké vzdálenosti jako třeba xiaomi mi 4k
https://youtu.be/QZe9oos-IXU

Sám mám rok starou HD verzi a po zkušenostech s kino projektorem Epson s klasickou lampou na něj nedám dopustit.
Nutnou podmínkou je ovšem použití vypnutého plátna v pevném rámu.. Díky geometrii krátké vzdálenosti promítání je obraz citlivý na dokonalou rovinatost promítaného plátna. Sám jsem to řešil koupí plátna přímo z čínské fabriky za 500 USD , normálně počítejte spíše 700 USD a více. Plátno není obyčejné ale šed barvy odráží obraz přímo do zorného pole diváka a nerozptyluje světlo do okolí. V této kombinaci je to špíčka, už jen kdyby neexistovalo šumění ventilátoru chlazení. Díky vestavěnému androidu, a 5G wifi je zapojení elegantní. Vlastně jen bílá krabice pod plátnem a žádné kabely kromě napájení. Stačí nainstalované KODI a pluginy, případně doinstalovat apku na IPTV a fantastické řešení. Mimochodem zde právě má smysl jednoduchý nas připojený k nedávno rezenzovanému routeru ASUS.

Tady je to plátno s fabrikou. Bez záruky, že obchoďáka taky ukecáte, Ale oproti cenám v Evropě je to cenově nebe a dudy.
https://www.xyscreen.com/ambient-light-rejecting-ultra-short-throw-projector-screen-zhk100b-pet-crystal
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-15 01:02:41
avatar
je v článku zmíněno že jsou laserové projektory (u LED) právě speciálního typu
archecon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-15 02:51:54

Pravda, tu větičku jsem přehlédl . JInak LAserový projektor běží 12 hodin v kuse každý den, protože manželka na mateřské. Zádné neduhy jako pokles jasu u klasických lamp. žádné problémy s prachem jako u LCD řešení. A zvuk je obstojný. Do paneláku na 100 procent. Velká místnost v rodinném domě si zaslouží pochopitelně lepší ozvučení.
Hitch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Nejedná se o nativní 4K projek 2019-10-14 19:29:32

Jedna dle mne dost podstatná věc tu nezazněla, a to že se nejedná o nativní 4K projektor, i když to tak výrobci rádi prezentují. Nativní 4K projektor by stál 90 000 Kč a víc. DLP čip tohoto projektoru nemá rozlišení 3840 x 2160, jak byste možná očekávali. Místo toho používá technologii DLP XPR pro posun obrazu, aby efektivně znásobil počet pixelů jeho 0,47 DLP čipu 1920 x 1080.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-15 01:00:34
avatar
ne tak úplně, tohle je první projektor BenQ s novou generací 4K DLP XPR technologie, je to efektivně 4K, má 8 294 400 pixelů, opravdu velký rozdíl proti dosud používaným XPR modelům .....

je to první cenově dostupnější 4K projektor, kde to rozlišení opravdu vypadá jako 4K, což se o podobných "4K" projektorech za dostupnou cenu říci nedalo ....

ale ano, máte problém, nativní 4K to technicky čipem není, ale to proto, že by opravdu stál minimálně dvojnásobek, ale mohu říci, že zdaleka takový rozdíl ostrosti a kvality obrazu tam už není jako byl o to jde především ....
Hitch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-15 19:11:44

To mne zaujalo. Já uvažuji o BenQ TK800M, který má vyšší svítivost a je podstatně levnější. Případně o BenQ W1720. Ale nikde jsem nenašel, že by měli jinou generaci DLP XPR. Tou novou generací jste si jist? Zkoušel jste i ten TK800M?
Zvirek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - 4K? 2019-10-15 09:53:58

Jako se vším souhlasím a vlastně už vše takto používám řadu let ale v nativním FHD.
Jediné, co bych právě neupotřebil je 4K.
Opravdu máš dost obsahu pro krmení 4K projektoru ? Já s FHD filmy mám 32 TB NAS už přes polovinu zaplněný ( stovky filmů ), v případě 4K by se tam těch filmů moc nevešlo ( odhaduji spíše desítky )....
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-15 10:21:27
avatar
A to člověk ani nemluví o seriálech, které jsou ve vetšině v rozlíšení sotva 720p
gumojd [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-16 15:08:23
avatar
To už určitě není pravda. Já sleduju jak filmy tak seriály a všechny nový jsou k sehnání ve 4K a je tam opravdu velkej rozdíl v kvalitě i díky HDR. Co se týká zvukových stop, tak to už ani nekomentuju. Ten zvuk je úplně někde jinde.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.Středa, 27 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 253x
Komentářů: 0
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.Pondělí, 25 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1795x
Komentářů: 5
Space Force – nový seriál tne do živého
Space Force – nový seriál tne do živéhoSobota, 23 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1715x
Komentářů: 0
Civilization VI zdarma na PC!
Civilization VI zdarma na PC!Pátek, 22 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1068x
Komentářů: 1
Serious Sam 4: Planet Badass se přiřítí v létě!
Serious Sam 4: Planet Badass se přiřítí v létě!Čtvrtek, 21 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 904x
Komentářů: 3
Remaster MAFIA her je tu. Jak vypadá srovnání?
Remaster MAFIA her je tu. Jak vypadá srovnání?Úterý, 19 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4965x
Komentářů: 9