TEST: ADATA XPG INFAREX M10 a R10 – RGB podsvícená myš i podložka za 1000 korun v praxi Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 31 leden 2018
Přejít na obsah
TEST: ADATA XPG INFAREX M10 a R10 – RGB podsvícená myš i podložka za 1000 korun v praxi
ADATA XPG Infarex M10 a R10 - Gamepad a Mouse
V praxi - hodnocení a závěr

 

 

  • V praxi - hodnocení a závěr

Měl jsem zhruba 2 týdny na praktické testování. Vzhledem k tomu, že sám používám pevnou podložku a myš, které stojí několikanásobek ceny testovaného XPG INFAREX kompletu, samozřejmě jsem musel přizpůsobit své nároky a očekávání. Za 1000 korun, kdy podložka sama stojí nejméně 600 – 700 korun, nelze pochopitelně čekat žádné zázraky.

Kupodivu musím říci, že funkčně nemohu proti podložce a myši, nic vyloženě špatného říci. Samozřejmě ne vše je perfektní, ani za ty peníze být nemůže. Největší slabinou komba je myš, která spadá cenově do kategorie 300 – 400 korun a tady se tedy výrobce musel hodně držet při zemi. Asi největší výhrady mám k provedení bočních tlačítek. Ta jsou připevněna zevnitř na nějakém samostatném panelu, ten panel je však připevněn pouze ke spodku myši, nahoře ke konstrukci už ale ne. Takže když je mačkáte, celé se to prohýbá velmi citelně dovnitř a není to moc příjemné. Na druhou stranu obě tlačítka jsou funkční, použitelná a v dosahu palce bez potíží.

Osobně jsem měl pochyby i o dalších prvcích, ale hlavní tlačítka jsou překvapivě příjemná, stejně tak kolečko, které jen trochu chrastí, ale jinak otáčení i stisk jsou překvapivě v pohodě. Přepínání profilů mezi 800/1600/2400/3200 dvojicí tlačítek nad kolečkem je také bez potíží. Podsvícení je v podstatě neviditelné ve dne (realizováno je totiž fakticky jedinou diodou), pěkné a výrazné je až za tmy, ale ani tak nevypadá jako na některých produktových fotografiích. Jedná se o stále se měnící barvy a nelze to nijak nastavit. Myš částečně svítí také červeně, díky výraznému podsvícení optického senzoru.

Obecně ale nemohu proti myši a její funkčnosti nic namítat. Funguje bez potíží, velmi překvapený jsem z příjemné ergonomie a tvaru i příjemného povrchu. Největší otázka je právě ohledně kvality zpracování, kdy výrobce sám uvádí jen 10 milionů kliků na spínačích, chrastící kolečko u nové myši také nepovzbudí a na tvrdém povrchu podložky budou rychle mizet teflony myši. Otázkou je také výdrž povrchu myši, která má příjemnou protiskluzovou vrstvu, ale je otázkou, jak dlouho v tomto stavu vydrží, než se ošoupe, což u levných myší je otázkou klidně už jen několika týdnů (nemám žádný důkaz, že to bude platit i u této myši). Zkrátka teď, kdy je myš nová, funguje a vypadá OK, ale otázkou je, jak dlouho tomu tak bude, což je alfou a omegou u takto levných myší.

Podložka INFAREX R10 na mě udělala dobrý dojem. Pěkná akorát velikost, povrch vydrží určitě nějakou dobu (ale zcela jistě se časem ošoupe, překvapilo by mě, kdyby nikoliv), celkové zpracování je velmi dobré a jak jsem řekl, podložka této konstrukce stojí samotná kolem 600-700 korun. Pokud byste chtěli hezčí podsvícení, které by bylo jasné i ve dne a plně přes aplikaci nastavitelné, tak to je otázkou 2-3x vyšší cenové kategorie, takže si nemůžeme v tomto případě moc stěžovat. Za světla je podsvícení bohužel málo zřetelné, ale večer a v noci je velmi pěkné. Největší otázkou je tak opět výdrž povrchu, než se podložka uprostřed vydře natolik, že to bude ovlivňovat senzor, což známe ze všech pevných podložek tohoto typu. Záleží tedy jak moc často to budete používat, někomu vydrží pevná podložka jen kolem 1-2 let, někomu řadu let.

 

  • Závěr a hodnocení

Celkově ADATA INFAREX kombo myši M10 a podložky R10 rozhodně může zaujmout, kdy doporučená cena 999 korun vč. DPH, je poměrně atraktivní. Z hlediska funkčnosti nemůžete čekat plně přizpůsobitelné RGB podsvícení, ani jeho jas na denním světle, jako u podstatně dražších produktů. Ale když se trochu setmí, je pěkné a viditelné. U myši není možnost jeho ovlivnění žádná, u podložky ano, včetně možnosti vypnutí, což je i tak slušné vzhledem k ceně komponent.

Myš funkčně rozhodně neurazí, možná i překvapí poměrně příjemnou ergonomií. Funkčně z hlediska senzoru je to optika a funguje OK, nemám výhrady ani při hraní her, jsem nepozoroval nějaké problémy a nepřesnost. Otázkou je prostě výdrž myši z hlediska zpracování, které jednoduše odpovídá nejnižší cenové kategorii, kam spadá. Podložka R10 působí velmi dobrým dojmem. Celkově to může být pro někoho docela zajímavý nákup, poměr cena-výkon za tohle kombo nepůsobí špatně, funkčně splňuje očekávání a rozhodně ani nelze za ty peníze žádat více.

Nedoporučil bych jej však nikomu, kdo u počítače tráví většinu dne a bude používat myši po podložce opravdu hodně, protože tady se kvalita ohledně výdrže stavu obou komponent projeví určitě a zkrátka zpracování tak, aby věci vydržely náročný provoz, něco stojí. Pro méně náročné běžné uživatele ale problémem nejspíše nebude a XPG INFAREX kombo myši a klávesnice vzhledem k ceně nabízí dost. Takové základní funkční řešení s módním základním RGB za dostupnou cenu.  

 

Za zapůjčení děkujeme společnosti ADATA XPG

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 11
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-01 12:49:52
avatar
Nechci rýpat, bo být hater, ale co to tu furt testujete za drekoidní myši ?
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-02 12:27:24
avatar
testujeme to co nam vyrobci posilaj.. pokud neco netestujeme tak je to jenom kvuli tomu ze nam to proste nikdo nenabidne.. nektere spolecnosti co delaj herni mysi proste nechtej spolupracovat, bud se boji ze prideme na nejake vady nebo proste podporuji jenom youtubery a na klasicke HW magaziny webove nebo papirove proste kaslou, bohuzel je to dneska trend vsechno bez rozmyslu rvat youtuberovi a na normalni redakce kaslat..
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-02-02 12:32:46
avatar
je to produkt jako každý jiný
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
El presidente se vrací! Kdy se dočkáme Tropico 6?
El presidente se vrací! Kdy se dočkáme Tropico 6?Čtvrtek, 16 srpen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 190x
Komentářů: 0
Strange Brigade dorazí na naše PC již brzy. Co nabídne?
Strange Brigade dorazí na naše PC již brzy. Co nabídne?Čtvrtek, 16 srpen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 213x
Komentářů: 0
DooM Eternal – pokračování slavné střílečky odhaleno!
DooM Eternal – pokračování slavné střílečky odhaleno!Neděle, 12 srpen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1803x
Komentářů: 10
Šílené RAGE 2 v herních záběrech
Šílené RAGE 2 v herních záběrechNeděle, 12 srpen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1149x
Komentářů: 7
Star Trek: Patric Stewart jako Jean-Luc Picard, se vrací!
Star Trek: Patric Stewart jako Jean-Luc Picard, se vrací!Pátek, 10 srpen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1597x
Komentářů: 29
Red Dead Redemption 2 vypadá skvěle, ale stále není PC verze!
Red Dead Redemption 2 vypadá skvěle, ale stále není PC verze!Čtvrtek, 09 srpen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1068x
Komentářů: 2