TEST: ASUS F1 - kompaktní 1080p LED projektor na cesty, prezentace a firemní i domácí použití Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Úterý, 30 červenec 2019
Přejít na obsah
TEST: ASUS F1 - kompaktní 1080p LED projektor na cesty, prezentace a firemní i domácí použití
ASUS F1 projektor
Parametry, technologická výbava a instalace
Projektor v praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Když mi dorazil tento projektor na recenzi, neočekával jsem od něj žádný zázraky, přece jenom přenosné mobilní projektory většinou neoplývají extra kvalitním obrazem, či zvukem apod. Ovšem tento model mile překvapil a nebojím se ho doporučit i na klasické domácí používání s občasným přenášením na různé akce apod. ASUS F1 umí také dokonce 120Hz, ale bohužel jen v 720p rozlišení. V nativním 1080p je maximem 60Hz. Nicméně odezva je rychlá a celkově tedy i pro herní nasazení se dá použít.

Největší překvapení jsem určitě zažil během promítání filmu „zrodila se hvězda“ kde dokázal projektor opravdu bravurně zobrazit hodně náročnou scénu z nočního koncertu. Podání černé je vynikající a kontrast obrazu je opravdu prvotřídní. Také integrovaný 2,1 zvuk s certifikací Harman Kardon je nadstandardem u projektorů vůbec. Hlasitost sice není kdovíjaká, ale kvalita toho zvuku je výborná, jako nouzové řešení to postačí velmi dobře a rozhodně to hraje mnohem lépe, než ve většině případů jednoduchý mono reproduktor, který se montuje do většiny přenosných projektorů jiných značek. Projektor podporuje i 3D obraz, ovšem 3D brýle nejsou součástí balení a musejí se dokoupit, proto doporučuji si zjistit, na kolik vás případně brýle vyjdou, může to celkovou pořizovací cenu značně navýšit.

Samozřejmě vzhledem ke kompaktním rozměrům je tu negativum omezený výkon LED lampy, což ale zase vynahrazuje životností 30tisíc hodin. Každopádně nějaké zatmění místnosti je nutné. Samozřejmě omezený výkon znamená i projekci z kratší vzdálenosti. Minimem je 0,43m od plátna, což udělá 23“ obraz. Z 1m už má obraz 56,5“, ze 2m podle mě ideálních 120“. Maximem je pak 210“ ze vzdálenosti 3,7m. zase výhoda je v tom, že obraz je tak blízko plátna, že tedy jako divák máte projektor před sebou. Nevýhodou jsou omezené možnosti polohování projektoru vůči plátna, pomoci se snaží automatika. Ale víceméně instalace projektoru spočívá v tom, položit projektor na stůl před plátno v přesné výšce a vzdálenosti. Ale vzhledem k určení projektorů a jeho konstrukci zcela v pořádku.

Ocenit také musíme integrovanou Wi-Fi, což usnadňuje věci. Jinak klasická konektivita, USB nechybí. Celkově je ASUS F1 jeden z nejlepších, ne-li nejlepší kompaktní docela univerzální LED projektor na trhu a maximálně využívá technologii, která je dnes dostupná pro podobná projektorová řešení. Samozřejmě v případě ASUS i ve velmi pěkném atraktivní designu. Asi největší dilema bude pro spoustu uživatelů, kteří by podobný projektor využili, pořizovací cena. Aktuálně totiž stojí 20 490 korun vč. DPH. A to není zrovna málo. Ovšem v kategorii malých mobilních kompaktních LED projektorů s FullHD rozlišením patří k těm cenově přístupnějším a některé podobné modely konkurence stojí podstatně více a nenabízí tolik. Primárně však na domácí použití, pokud neplánujete projektor nikam nosit, tak v této cenové hladině už se dají najít vhodnější domácí řešení.

Pokud ale chcete projektor na to přenášení a univerzální použití na cestách a jak firemní, tak osobní použití, tedy pro práci i zábavu, pak je ta cena v pořádku a ASUS F1 je dost možná to nejlepší, co tahle kategorie projektorů vůbec nabízí. Tohle je špičkový kompaktní univerzální projektor a můžeme ho vřele doporučit.

Za zapůjčení projektoru děkujeme firmě Asus

 

 

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Unreal Engine 5.4 představuje další masivní vylepšení
Unreal Engine 5.4 představuje další masivní vylepšeníPátek, 19 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 679x
Komentářů: 0
Česká 3 roky stará hra Vigor brzy na PC
Česká 3 roky stará hra Vigor brzy na PCStředa, 17 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1172x
Komentářů: 0
StarCitizen přidává nový editor postav – kdy konečně vyjde?
StarCitizen přidává nový editor postav – kdy konečně vyjde?Úterý, 16 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1084x
Komentářů: 5
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačí
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačíPondělí, 15 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1829x
Komentářů: 1
Total War: Warhammer 3 dostane novou expanzi!
Total War: Warhammer 3 dostane novou expanzi!Pátek, 12 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1635x
Komentářů: 0
FALLOUT 4 dostane oficiální NEXT GEN aktualizaci
FALLOUT 4 dostane oficiální NEXT GEN aktualizaciČtvrtek, 11 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1251x
Komentářů: 4