TEST: Cooler Master MH752 – překvapivě slušná sluchátka nejen pro hráče a za slušnou cenu. Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Středa, 12 červen 2019
Přejít na obsah
TEST: Cooler Master MH752 – překvapivě slušná sluchátka nejen pro hráče a za slušnou cenu.
Sluchátka
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi

Sluchátka jsem testoval jak v USB režimu, tak i zapojené do kvalitního DAC od Creativu v podobě modelu SoundBlaster X7. V případě že používáte USB kabel, doporučuju si nainstalovat aplikaci Portal, v mém případě ve verzi 1.5.7. Dobrou zprávou je, že program automaticky stáhne a nainstaluje do sluchátek poslední firmware, jako tomu bylo v mém případě.

Aplikace Portal je ve výsledku velmi jednoduchá. Máme zde pouze hlavní okno, kde lze nastavit Ekvalizér, zapnout nebo vypnout virtuální 7.1 prostorový zvuk, případně zapnout některý z přednastavených zvukových profilů.

Sluchátka mají opravdu velmi lehkou konstrukci a velmi dobře drží na hlavě. Hlavový most je vyplněn velmi příjemným materiálem a sluchátka na hlavě sedí i při delším nošení a nedostavuje se žádné tlačení temena hlavy. Jenom bych upozornil na to, že náušníky nejsou nijak velké ani hluboké, proto pokud máte větší uši a k tomu ještě odstáté, nemusí být pro vás tyto sluchátka po delší době na hlavě až zas tak pohodlné.

Škoda že výrobce nepřibalil do krabice ještě jednu sadu náušníků s větším průměrem i hloubkou. Sluchátka Coolermaster MH752 jsou také zajímavé tím, že vycházejí ze studiových sluchátek Takstar Pro 82, které jsou velmi oblíbené jako kvalitní studiová sluchátka za rozumnou cenu, výrobce zde pouze přidal podporu pro 7.1, mikrofon a dodal k tomu i svůj obslužný program a celé to zabalil do nového balení. Už tento fakt dává velkou naději na to, že sluchátka nabídnou velmi kvalitní přednes.

  • Jak hrají?

Už při prvním poslechu jsem velmi ocenil, jak jsou sluchátka vyladěná od výrobce. Nejsou pře basovaná, nemají zbytečně moc ostré vysoké tóny, vůbec není potřeba si sluchátka doladit skrze dodávaný program. V tomto ohledu musím Coolermaster pochválit. U poslechu hudby doporučuji se držet kvalitního formátu FLAC, tyto sluchátka z toho dokáží celkem dost těžit. Co se týče přednastavených profilů v aplikaci Portal, dokážou charakteristiku zvuku pozměnit jenom mírně.

Samozřejmě pokud by někomu tyto profily nevyhovovaly, je zde možnost si sluchátka doladit přes ekvalizér. Sluchátka také nabízejí funkci virtuálního prostorového zvuku, já osobně jsem tuto funkci zkoušel hlavně u filmů. Bohužel výsledná kvalita zvuku je spíše horší, dochází k citelnému zkreslení zvuku a doporučuji se této funkci spíše vyhnout. Testoval jsem samozřejmě sluchátka i v režimu kdy jsou připojená přes klasický 3,5mm jack na velmi kvalitní DAC Sound Blaster X7 od Creativu a zde jsem zaznamenal pochopitelně znatelně lepší zvuk, což těžko překvapí. Kvalitativní rozdíl mezi integrovaným zvukem v USB modulu a zvukem SB X7 od Creative je pochopitelně obrovský. Na kvalitní zvukovce přes 3,5mm jack nabízí sluchátka plný bohatý zvuk s prokreslenými detaily. Jistý čistý zvuk ať už na hudbu, filmy nebo hry. Rozhodně patří k lepším headsetům v dané cenové hladině.

Jelikož mají sluchátka i odpojitelný mikrofon, otestoval jsem i ten skrze pár hovorů na Skype a během hraní her, které mají zabudovanou funkci ohledně komunikace s ostatními hráči ve vašem týmu. Na herní sluchátka je mikrofon kvalitní, samozřejmě na nějaké to streamování, nebo natáčení videi to ale rozhodně není, zde bych doporučil spíše kombinaci stojícího kvalitnějšího mikrofonu na stole před uživatelem.

Pojďme tedy k hodnocení. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Cyberpunk 2077 – jaký PC a HW budete potřebovat?
Cyberpunk 2077 – jaký PC a HW budete potřebovat?Úterý, 22 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 197x
Komentářů: 1
Crysis Remastered - 8K kvalita dá našim PC zabrat!
Crysis Remastered - 8K kvalita dá našim PC zabrat!Čtvrtek, 17 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2448x
Komentářů: 23
Mandalorian Season 2 – první ukázka vypadá skvěle!
Mandalorian Season 2 – první ukázka vypadá skvěle!Středa, 16 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1189x
Komentářů: 2
Další remake - Prince of Persia: The Sands of Time
Další remake - Prince of Persia: The Sands of TimeSobota, 12 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1484x
Komentářů: 7
Nové filmové zpracování DUNE v pořádné ukázce!
Nové filmové zpracování DUNE v pořádné ukázce!Středa, 09 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2248x
Komentářů: 22
AMD jasně poráží Intel: RYZEN 7 4800U drtí Core v testu 15W CPU
AMD jasně poráží Intel: RYZEN 7 4800U drtí Core v testu 15W CPUSobota, 05 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2900x
Komentářů: 12