TEST: Cougar ARMOR ONE EVA – stylová herní židle nejen pro holky a za dostupnou cenu Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Neděle, 08 prosinec 2019
Přejít na obsah
TEST: Cougar ARMOR ONE EVA – stylová herní židle nejen pro holky a za dostupnou cenu
Balení a montáž
V praxi a závěr
alt

 

 

 

 

  • TEST: Cougar ARMOR ONE EVA

                   – stylová herní židle nejen pro holky a za dostupnou cenu

Mnoho produktů určených speciálně pro dívky a ženy, se od těch pro pány liší hlavně v ceně. Často mají jinak stejné vlastnosti, nebo dokonce jsou úplně stejné, jen pro ženy v růžové barevné variantě. Ale stojí z nějakého důvodu víc, což je samozřejmě terčem oprávněné kritiky. Ale naštěstí jsou produkty, u kterých to, že jsou třeba růžové, vyšší cenu automaticky neznamená. A to je případ i dnes testované židle.

Dneska se tedy podíváme na velmi zajímavou herní židli určenou tedy spíše pro „pařanky“. Už na první pohled to prozradí výraznější barevné provedení tohoto modelu, které je vyvedeno v černo/růžové kombinaci. Nechceme samozřejmě zevšeobecňovat, spousta herních pařanek nemusí mít ráda růžovou barvu, a tak není samozřejmě problém pořídit si židli v odlišné barvě dle libosti. Stejně tak jsou pánové, kterým by se růžová mohla líbit. Ale dejme tomu, že tahle barevná kombinace je přeci jen výraznější a více orientována na dívky, kdy navíc stylových a funkčních růžových počítačových produktů na trhu zase tolik není :).

Provedení i celkový design židle je velmi podobný již u nás testovanému modelu Armor S, který jsem měl možnost testovat již v minulosti. Vůči němu je o něco odlišené prošívání na koženkovém potahu a horší polohovatelností područek. Ovšem cena je zhruba o 1000,- nižší. Kdo tedy „překousne“ o něco horší polohovatelnost, ten velmi rád tuto tisícovku ušetří.

Modelová řada Armor One je samozřejmě nabízí více barevných provedení, zákazník má na výběr celkem pět barevných kombinací: černo/oranžová, černo/modrá, černá, Zelená a dnes mnou testovaná černo/růžová edice EVA. Cenově se nyní tato židle pohybuje na českém trhu dle Heureky kolem 4 900,- korun vč. DPH, což je zhruba o 2000,- méně než například již testovaný model Armor S Royal. Poměr cena/výkon je tedy hodně zajímavý, tím spíše, že výrobce se snažil nešetřit na podstatných věcech.

Židle má velmi tedy skoro identický design jako model Armor, vůči němu ale přináší velmi pěkné prošívání na opěradle i sedáku, Model One tak spíše vychází z modelu Armor S celkovým svým konceptem. Výrobce dále slibuje kvalitní koženkový potah, který by měl být mnohem méně náchylný na popraskání nebo olupování, což je bohužel u některých levnějších modelů konkurence celkem častý jev už po několika měsících používání. Židle je kompletně polohovatelná a má i stavitelné područky ve dvou osách. To znamená, že u područky můžete nastavit její výšku a také její otáčení podlé své osy. Bohužel není možné područku nastavit podélně ani bočně, tuto funkcionalitu nabízí až dražší model Armor nebo Armor S.

Hlavní konstrukce židle je pak celokovová a tudíž velmi pevná a unese až 120Kg a židle samotná váží 21Kg. Polohovatelnost židle je také excelentní, opěradlo lze sklopit o 90°C do vodorovné polohy, v židli lze v ten moment víceméně ležet.

Regulovat lze i tuhost opěradla pomocí otočného mechanismu, který se nachází přímo pod sedákem. Pokud se ptáte, v jakém rozsahu se dá nastavit výška sedáku od země, tak je to 39 až 48cm od spodní hrany sedáku, jehož výška je 12cm. V maximální poloze tedy sedíte přesně 60cm nad zemí.

Pojďme se podívat na balení a montáž. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
LibreOffice 7.0 – bezplatný kancelářský balík v novém
LibreOffice 7.0 – bezplatný kancelářský balík v novémČtvrtek, 06 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 852x
Komentářů: 5
Nástupce McLaren F1 je tu. GMA T.50 je ještě úžasnější!
Nástupce McLaren F1 je tu. GMA T.50 je ještě úžasnější!Středa, 05 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 876x
Komentářů: 9
Závodní DIRT5 se připomíná – arkádové akční ježdění
Závodní DIRT5 se připomíná – arkádové akční ježděníPondělí, 27 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1115x
Komentářů: 4
Očekávané Halo Infinite v první ukázce. Vypadá hrozně!
Očekávané Halo Infinite v první ukázce. Vypadá hrozně!Neděle, 26 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1782x
Komentářů: 11
Forza Motorsport odhaleno - začíná od začátku
Forza Motorsport odhaleno - začíná od začátkuSobota, 25 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1078x
Komentářů: 1
S.T.A.L.K.E.R. 2 v nové ukázce! Staví na UnrealEngine4
S.T.A.L.K.E.R. 2 v nové ukázce! Staví na UnrealEngine4Čtvrtek, 23 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2779x
Komentářů: 10