TEST: HyperX Cloud Stinger Wireless – cenově dostupná bezdrátová sluchátka v akci Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 23 září 2019
Přejít na obsah
TEST: HyperX Cloud Stinger Wireless – cenově dostupná bezdrátová sluchátka v akci
Sluchátka
V praxi a závěr

 

 

  • V praxi a závěr

HyperX Cloud Stinger Wireless není zdaleka nejlepším bezdrátovým headsetem v nabídce Kingston a má proto být cenově dostupnějším řešením. Tomu odpovídá jak provedení, tak kvalita zvuku.

  • Jak hrají?

Opět platí, že jde o herní headset přímo určením, takže nic pro fandy hudby apod. Samozřejmě hrají :). Ale pro náročnější posluchače to není. Ostatně už parametry napovídají že nevybočuje z průměru.  Podání zvuku je celkově vyvážené, nicméně jako obvykle spousta detailů zejména ve středních tonech prostě není slyšet. Basy nejsou přehnané, což platí i o výškách. Ale zvuk je celkově prostě bez bohatých detailů, poměrně plochý, a tedy nijak nevybočuje z toho, co nabízí drtivá většina herních headsetů, což je škoda, protože některé jiné CLOUD modely sluchátek, kvalitativně vybočit dokáží. Headset umí hrát poměrně nahlas, i když kolem 80% už začíná být zvuk trochu zkreslený.

Mikrofon a jeho zvuková kvalita je pak nižší. Kromě toho, že ho musíte mít docela blízko u pusy, chytá také dost zvuky z okolí, včetně třeba psaní na klávesnici. Zvuk je navíc hodně zkreslený a šumivý, zní jak z rádia s horším přenosem. Prostě používat to jde, ale pokud očekáváte špičkovou kvalitu vhodnou pro stream apod. tak tohle není ono.

Hlavní devizou je samozřejmě možnost bezdrátového provozu, na což je využíváno poměrně velkého USB modulu. Ten má velikost USB flash disku a funguje na 2,4GHz spojení. Výrobce udává 12m dosah, já jsem v praxi neměl problém fungovat i mezi patry a třeba dojicí zdí v rodinném domě. Dosah tedy hodnotím jako velmi dobrý. Slušně je na tom i výdrž na baterii, ačkoliv hodně záleží na nastavení hlasitosti a případně používání mikrofonu. Nicméně zhruba 14 – 17 hodin to běžně vydrží, tedy prakticky celý běžný den. Nabití netrvá nijak dlouho, i když ten 1m USB kabel rozhodně mohl být delší, aby se to při nabíjení dalo třeba používat. Sluchátka nemají žádnou jinou možnost připojení. Takže kompatibilita je omezena jen na PC a PS4 s podporou ze strany operačního systému, kdy fungují „automaticky“ po zapojení. Nic ladit netřeba. Samozřejmě je tak nelze používat například s kvalitnější zvukovou kartou, prostě jde funkčně o USB headset.

  • Závěr

Vzhledově působí levněji a jednodušeji než jiné modely z rodiny CLOUD, ale ergonomicky patří k lepším. Dobře drží, dobře izolují a jsou překvapivě lehká a pohodlná. Zpracování mikrofonu je také dobré, což se ale nedá říci o jeho zvukových vlastnostech, kdy je jen maximálně průměrný až spíše podprůměrný.

Zvukově samotný headset zaostává za jinými z CLOUD série, ale je nutné brát v úvahu cíleně dostupnější cenu a současně požadavek bezdrátovosti. Ve srovnání s jinými bezdrátovými headsety na trhu kolem 2000 korun, nevystupuje nijak z průměru, ale ani nezaostává v podobných cenových hladinách. Nejsem si úplně ale jist tou cenou. Stojí 2590 korun vč. DPH, což zase není úplně málo a na trhu už je několik modelů, které nabízí velice podobné vlastnosti. Myslím si, že by se měl Kingston snažit srazit cenu blíže ke 2 tisícům, pokud by chtěl přeci jen více vyniknout, pak by to bylo i na velmi zajímavý poměr cena/výkon.

Celkově je HyperX Cloud Stinger Wireless slušný univerzální bezdrátový headset za přiměřenou cenu, ale právě ta jej omezuje po stránce kvalit zvuku. Přeci jen u bezdrátových sluchátek jsou úspory při nižších cenách znát. Jde o cenově dostupnější řešení, Kingston má v nabídce o něco lepší ale dražší bezdrátový Cloud Flight (3490,-). Za současných podmínek ale HyperX Cloud Stinger Wireless nedokáže ale vystoupit z davu podobných modelů, což je škoda, protože Kingston dokáže nabídnout v řadě CLOUD sluchátka, jež to dokáží. Pomohlo by, pokud by cena byla agresivnější blíže 2 tisícům, co by, pak by se jednalo o jeden z nejlepších cenově dostupných bezdrátových headsetů. V současnosti jsou proste jen OK. Ale to samé mohu říci i o několika konkurenčních modelech za podobnou cenu, kdy některé jsme také testovali. Nemám problém je doporučit, pokud se vám líbí, fungují dobře.

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:

 

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


 / 6
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Velké odkládání her: Zpozdí se Dying Light 2, FF VII, Avengers atd.
Velké odkládání her: Zpozdí se Dying Light 2, FF VII, Avengers atd.Pondělí, 20 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 530x
Komentářů: 1
AMD oficiálně: „velké NAVI“ bude letos a ZEN 3 také!
AMD oficiálně: „velké NAVI“ bude letos a ZEN 3 také!Neděle, 19 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1567x
Komentářů: 5
Cyberpunk 2077 se odkládá! Můžete ladit svá PC.
Cyberpunk 2077 se odkládá! Můžete ladit svá PC.Čtvrtek, 16 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2247x
Komentářů: 31
DooM Eternal se připomíná pěknými záběry
DooM Eternal se připomíná pěknými záběryStředa, 15 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1583x
Komentářů: 4
Trendy a podivnosti na CES 2020
Trendy a podivnosti na CES 2020Úterý, 14 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1011x
Komentářů: 0
BLOODSHOT – nový trailer na superhero film s Vin Dieselem
BLOODSHOT – nový trailer na superhero film s Vin DieselemÚterý, 14 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 808x
Komentářů: 0