TEST: HyperX Pulsefire Surge – jaká je zatím nejlepší myš od Kingston? Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Středa, 19 prosinec 2018
Přejít na obsah
TEST: HyperX Pulsefire Surge – jaká je zatím nejlepší myš od Kingston?
HyperX Pulsfire Surge
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi

První krok je tedy stáhnout ze stránek výrobce dodávaný program  HyperX NGenuity v mém případě ve verzi 5.2.6.0 (279MB). Základní okno aplikace ukazuje aktivní profil, a jaké je zrovna aktivní podsvícení myši.

Po rozkliknutí ikonky "Customize" se otevře nové okno, kde se nastavuje vše ohledně této myšky. V levé části aplikace pak stačí pouze kliknout na funkci, kterou chcete nastavit. V případě nastavení citlivosti senzoru je to položka „Perfomance“. Zde lze nastavit pět profilu rozeznatelných ihned podle barvy na myši. Barvu lze samozřejmě libovolně měnit dle vlastního uvážení.

V záložce „Lighting“ se nastavuje podsvícení myši. Pro pokročilejší nastavení slouží pak záložka „Advanced“, kde lze měnit barvu jednotlivých ledek. Samozřejmostí je i možnost zapnout různé efekty podsvícení.

V poslední záložce se pak nastavují makra

 

  • Myš v praxi

Jak jsem měl tedy myš nastavenou? Po chvíli laborování jsem si nastavil citlivost 2500 DPI. Pro mě osobně už větší citlivost byla zbytečná a s tímto nastavením jsem si vystačil v mnoha hrách, jako je například PUPG nebo Conter Strike Global Ofense a podobné hry, které momentálně hraji. Co je na myši pro tento styl her vynikající, je její jednoduchost. Myš je krásně lehká a klade velmi malý odpor na podložce. Také nemá moc tlačítek, které by při hraní těchto her byly na myši spíše na překážku. Není to tedy moc vhodná myš na MOBA hry, kde potřebujete opravdu hodně tlačítek, pro tento styl her se mnohem víc hodí například mnou v minulosti recenzovana SteelSeries Rival 500.

Co se týče úchopu myši, s tím jsem neměl žádný problém a to mám celkem velkou ruku. Myš padne do ruky tedy velmi dobře a jelikož má celkem souměrný tvar, nebudou mít problém ani leváci. Ohledně zpracování myši, ta je tedy celá plastová, ale vše je velmi dobře slícované, nikde nic nevrže. Myš v ruce drží jak přibytá a rozhodně nemá tendenci v ruce klouzat a to ani po pár hodinách hraní, kdy se asi většině lidem začne ruka trošku potit. Co může, ale někomu vadit je to, že myš nemá na bocích typické pogumování, ale spíše takový protiskluzový film. Pokud tedy vyžadujete na boku myši klasickou vrstvu měkčí gumy, tohle není myš pro vás, naopak kdo pogumování nesnáší, ten bude jásat.

Samotné testování proběhlo na herní podložce PRISM od Steelseries.

Co se týče levého a pravého tlačítka na myši, má velmi příjemný odpor a klikat s nimi je opravdu jedna radost. Zde se naplno projevuje kvalita spínačů Omron, které mají garantovanou životnost 50 milionů kliknutí. Rolovací kolečko je trošku tužší, ale to je pro herní myši celkem typická vlastnost. Tlačítko nad rolovacím kolečkem pak slouží k přepínání režimu citlivosti senzoru, což je opravdu šikovná věc. Profilů lze nastavit celkem 5 a jsou snadno rozeznatelné podle barvy podsvícení. Není tedy problém si vytvořit profily na hraní/práci, nebo podle jednotlivých her, které aktuálně hrajete. Toto je opravdu velmi šikovná věc, kterou většina hráčů dozajista ocení.

A jak zní tedy verdikt? 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
World of Tanks dostal Raytracing. Běží přes Intel a AMD!
World of Tanks dostal Raytracing. Běží přes Intel a AMD!Středa, 16 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 600x
Komentářů: 4
Jungle Cruise – Disney chce další miliardový film!
Jungle Cruise – Disney chce další miliardový film!Středa, 16 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 320x
Komentářů: 0
FORNITE – návyková vypnuta. Ještě návykovější nová verze je tu?
FORNITE – návyková vypnuta. Ještě návykovější nová verze je tu?Úterý, 15 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 368x
Komentářů: 2
Dolittle – Iron Man bude mluvit se zvířaty
Dolittle – Iron Man bude mluvit se zvířatyPondělí, 14 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 756x
Komentářů: 2
NZXT Smart Device – proč jsou podobné CASE moduly k ničemu?
NZXT Smart Device – proč jsou podobné CASE moduly k ničemu?Sobota, 12 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 940x
Komentářů: 4
WoT – ruské tanky dostanou dvě děla
WoT – ruské tanky dostanou dvě dělaPátek, 11 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1231x
Komentářů: 6