TEST: HyperX Pulsefire Surge – jaká je zatím nejlepší myš od Kingston? Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Středa, 19 prosinec 2018
Přejít na obsah
TEST: HyperX Pulsefire Surge – jaká je zatím nejlepší myš od Kingston?
HyperX Pulsfire Surge
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi

První krok je tedy stáhnout ze stránek výrobce dodávaný program  HyperX NGenuity v mém případě ve verzi 5.2.6.0 (279MB). Základní okno aplikace ukazuje aktivní profil, a jaké je zrovna aktivní podsvícení myši.

Po rozkliknutí ikonky "Customize" se otevře nové okno, kde se nastavuje vše ohledně této myšky. V levé části aplikace pak stačí pouze kliknout na funkci, kterou chcete nastavit. V případě nastavení citlivosti senzoru je to položka „Perfomance“. Zde lze nastavit pět profilu rozeznatelných ihned podle barvy na myši. Barvu lze samozřejmě libovolně měnit dle vlastního uvážení.

V záložce „Lighting“ se nastavuje podsvícení myši. Pro pokročilejší nastavení slouží pak záložka „Advanced“, kde lze měnit barvu jednotlivých ledek. Samozřejmostí je i možnost zapnout různé efekty podsvícení.

V poslední záložce se pak nastavují makra

 

  • Myš v praxi

Jak jsem měl tedy myš nastavenou? Po chvíli laborování jsem si nastavil citlivost 2500 DPI. Pro mě osobně už větší citlivost byla zbytečná a s tímto nastavením jsem si vystačil v mnoha hrách, jako je například PUPG nebo Conter Strike Global Ofense a podobné hry, které momentálně hraji. Co je na myši pro tento styl her vynikající, je její jednoduchost. Myš je krásně lehká a klade velmi malý odpor na podložce. Také nemá moc tlačítek, které by při hraní těchto her byly na myši spíše na překážku. Není to tedy moc vhodná myš na MOBA hry, kde potřebujete opravdu hodně tlačítek, pro tento styl her se mnohem víc hodí například mnou v minulosti recenzovana SteelSeries Rival 500.

Co se týče úchopu myši, s tím jsem neměl žádný problém a to mám celkem velkou ruku. Myš padne do ruky tedy velmi dobře a jelikož má celkem souměrný tvar, nebudou mít problém ani leváci. Ohledně zpracování myši, ta je tedy celá plastová, ale vše je velmi dobře slícované, nikde nic nevrže. Myš v ruce drží jak přibytá a rozhodně nemá tendenci v ruce klouzat a to ani po pár hodinách hraní, kdy se asi většině lidem začne ruka trošku potit. Co může, ale někomu vadit je to, že myš nemá na bocích typické pogumování, ale spíše takový protiskluzový film. Pokud tedy vyžadujete na boku myši klasickou vrstvu měkčí gumy, tohle není myš pro vás, naopak kdo pogumování nesnáší, ten bude jásat.

Samotné testování proběhlo na herní podložce PRISM od Steelseries.

Co se týče levého a pravého tlačítka na myši, má velmi příjemný odpor a klikat s nimi je opravdu jedna radost. Zde se naplno projevuje kvalita spínačů Omron, které mají garantovanou životnost 50 milionů kliknutí. Rolovací kolečko je trošku tužší, ale to je pro herní myši celkem typická vlastnost. Tlačítko nad rolovacím kolečkem pak slouží k přepínání režimu citlivosti senzoru, což je opravdu šikovná věc. Profilů lze nastavit celkem 5 a jsou snadno rozeznatelné podle barvy podsvícení. Není tedy problém si vytvořit profily na hraní/práci, nebo podle jednotlivých her, které aktuálně hrajete. Toto je opravdu velmi šikovná věc, kterou většina hráčů dozajista ocení.

A jak zní tedy verdikt? 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Jaký byl počítač, co dostal lidi před 50.lety na Měsíc?
Jaký byl počítač, co dostal lidi před 50.lety na Měsíc?Úterý, 16 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1141x
Komentářů: 0
Jak „ztišit“ chlazení na Radeon RX 5700 XT za pár korun?
Jak „ztišit“ chlazení na Radeon RX 5700 XT za pár korun? Pátek, 12 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2105x
Komentářů: 10
Age of Wonders 3 dočasně zdarma na STEAMu
Age of Wonders 3 dočasně zdarma na STEAMuČtvrtek, 11 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1502x
Komentářů: 0
AMD RYZEN 3000 procesory - Taktování, chlazení a delidd
AMD RYZEN 3000 procesory - Taktování, chlazení a deliddPondělí, 08 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2994x
Komentářů: 1
Maleficent: Mistress of Evil – pokračování pohádky/nepohádky
Maleficent: Mistress of Evil – pokračování pohádky/nepohádkyPondělí, 08 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1690x
Komentářů: 1
Sledujte Goodwood Festival of Speed 2019, svátek automobilismu!
Sledujte Goodwood Festival of Speed 2019, svátek automobilismu!Pátek, 05 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1299x
Komentářů: 0