TEST: Logitech G502 Hero – Skvělá herní myš za výbornou cenu? Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Úterý, 16 červenec 2019
Přejít na obsah
TEST: Logitech G502 Hero – Skvělá herní myš za výbornou cenu?
Logitech G502 Hero
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi

První krok je tedy stáhnout ze stránek výrobce dodávaný program Logitech Gaming Software, v mém případě ve verzi 9.02.65 (123 MB). Instalace je otázkou na pár minut.

Program má několik obrazovek, každý je věnovaná jiné funkci myši. V té první například je možnost si vypnout interní paměť, která slouží pro uložení pěti přednastavených profilů myši, mezi kterými lze přepínat přímo na myši samotné. Lze tedy nainstalovat SW, nastavit profily a daný SW už více méně nepotřebujete, vše je uloženo přímo v interní paměti myši. Velmi šikovná věc, pokud například myš zapojíte do jiného PC.

V dalším okně se nastavuje citlivost myši, funkce pro jednotlivá tlačítka a také se zde vytvářejí profily.

V dalším okně aplikace se nastavuje barevní podsvícení myši. Barvu lze měnit pro logo i pro tři ledky indikující aktuální profil, nebo citlivost senzoru.

Další okno aplikace už podle mě není tak zajímavá a zřejmě ji nebudete vůbec využívat. Dozvíte se zde, jaké tlačítka na myši nejvíce používáte. U mě logicky myš indikuje nejvíce levé tlačítko myši.

Poslední nabídka ukrývá aplikaci OwerWolf. Ta slouží k nahrávání videa během hraní her, zobrazení FPS ve hře a spoustu dalších věcí. Pokud tuto aplikaci nechcete, není problém ji odinstalovat samostatně.

  • V praxi

Jak jsem měl tedy myš nastavenou? Po chvíli laborování jsem si nastavil citlivost 2400 DPI s frekvencí 1000Hz. Pro mě osobně už větší citlivost byla zbytečná a s tímto nastavením jsem si vystačil v mnoha hrách, jako například The Division II, Battlefield 5, nebo Conter Strike Global Ofense a podobné hry, které momentálně hraji. Co je na myši pro tento styl her vynikající, je úchop. Díky výraznému vykrojení na palec a velmi dobrému pogumování sedí myš v ruce opravdu velmi dobře. V tomto směru Logitech velmi chválím. Myš je také krásně lehká a po podložce klouže s minimálním odporem. Co jistě potěší i fanoušky MOBA her, je přítomnost hned jedenácti tlačítek, není tedy problém si zde přidat jednotlivá kouzla na určitá tlačítka apod.

Co u modelu G502 každého jistě potěší, je možnost si u rolovacího kolečka přepínat jeho tuhost. V jednom režimu je kolečko tuhé a opravdu přesně roluje po jednotlivých krocích. To je výhodné hlavně u her, pokud máte navoleno přepínání zbraní právě pomocí tohoto kolečka. Ovšem pokud zrovna rolujete na velmi dlouhém webu, většinou třeba diskuze apod. Je zde možnost si u kolečka vypnout toto „krokování“ a t skrze malé tlačítko nacházející se hned na samotným kolečkem.

Co se týče levého a pravého tlačítka na myši, je velmi znát kvalita snímačů, které si Logitech sám vyvinul a vyrobil. Jejich kvalita si v ničem nezadá se spínači Omron, které využívá 99% konkurence v této cenové hladině. Co mě také osobně velmi potěšilo, je možnost si myš vyvážit dle vlastních preferencí. K tomuto účelu slouží malá závažíčka, které se umisťují pod spodní magneticky kryt. Já osobně jsem nakonec použil závažíčka dvě. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Porovnání reálného TDP procesorů AMD a Intel v praxi
Porovnání reálného TDP procesorů AMD a Intel v praxiÚterý, 17 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1811x
Komentářů: 2
Chernobylite – duchovní nástupce STALKER už brzy!
Chernobylite – duchovní nástupce STALKER už brzy!Pondělí, 16 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1338x
Komentářů: 1
BORDERLANDS 3 je venku – jak si nastavit kvalitu grafiky?
BORDERLANDS 3 je venku – jak si nastavit kvalitu grafiky?Sobota, 14 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1572x
Komentářů: 2
System Shock 3 v nové herní ukázce! Zajímavé.
System Shock 3 v nové herní ukázce! Zajímavé.Pátek, 13 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1502x
Komentářů: 1
Assassin´s Creed Odyssey dostává Discovery Tour
Assassin´s Creed Odyssey dostává Discovery TourČtvrtek, 12 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1448x
Komentářů: 7
Vychází RPG hra Greedfall – skvělé první dojmy
Vychází RPG hra Greedfall – skvělé první dojmyPondělí, 09 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2370x
Komentářů: 3