TEST: Mad Catz R.A.T 6+ unikátní herní myš s neobvyklým ergonomickým designem v akci Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Pondělí, 29 červenec 2019
Přejít na obsah
TEST: Mad Catz R.A.T 6+ unikátní herní myš s neobvyklým ergonomickým designem v akci
Mad Catz RAT 6
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi

První krok je tedy stáhnout ze stránek výrobce dodávaný program přímo pro tento konkrétní model myši, v mém případě ve verzi 1.0.26.0 (15MB). Samozřejmě myš funguje i bez toho, ale nemáte přístup k nastavením atd.

V základním okně aplikace si lze přepnout jazyk v pravém horním rohu, bohužel čeština zde není.  Pod náhledem myši si lze navolit funkce k jednotlivým tlačítkům. Po kliknutí na ikonku „settings“ se otevře nové menu, kde lze měnit citlivost samotného laserového senzoru PixArt a uložit si celkem 4 profily, které se pak dají lehce přepínat rovnou na myši. Já jsem během testování dospěl citlivosti 2400 DPI pro hraní her a 1700 DPI pro běžnou práci.

Další nastavení, které lze na myši měnit je "pool rate". Po několika hodinách hraní jsem dospěl k tomu, že mezi 1000/2000 Hz je minimální rozdíl, nebo jsem ho alespoň nezaznamenal.

Další nedílnou funkcí myši je její RGB podsvícení, které najdete pod názvem „Chameleon“ a má celkem tři zóny. Měnit barvu lze ve velmi široké škále, ale i efekty a jejich rychlost. Nechybí ani možnost si zvolit intenzitu podsvícení.

V posledním okně aplikace se nastavuje citlivost po aktivaci tlačítka „Precision AIM“. To sníží citlivost senzoru na minimum pro opravdu přesné mířením například u hry, kdy máte ostřelovací pušku a velká citlivost je zde spíše na škodu. Toto tlačítko se nachází na myších tohoto výrobce od modelu Rat 4+ a výše.

  • V praxi

Jak jsem měl tedy myš nastavenou? Po chvíli testování jsem si nastavil citlivost 2400 DPI a frekvenci na 1000 Hz. Pro mě osobně už větší citlivost byla zbytečná a s tímto nastavením jsem si vystačil v mnoha hrách, jako je například Battlefield V, Conter Strike Global Ofense a podobné hry, které momentálně hraji. Co se mi na myši ale hodně líbí, je její váha. Myš váží velmi příjemných 120g, nepatří tak mezi ty nejlehčí myši na trhu. Například model Rat 2+ váží přesně polovinu. I přes vyšší váhu ale nemá myš skoro žádný odbor na podložce. Proto jsem také během testování neměl v tomto ohledu žádný problém. Samotné testování proběhlo na herní podložce G.L.I.D.E 38 od stejného výrobce.

Co se týče úchopu myši, zde jsem byl velmi spokojeny. U modelu Rat 2+ jsem trošku válčil, protože myška byla velmi malá, model Rat 6+ je v tomto ohledu úplně někde jinde. Myš je větší a do mojí ruky pasovala skoro ideálně, více méně jsem ani nemusel ladit opěrku, která je nastavitelná.

Co se týče levého a pravého tlačítka na myši, jedná se o kvalitní spínače, u kterých výrobce garantuje 50 milionů kliknutí. Jejich stisk je zcela bezproblémový a během několikahodinového hraní jsem s nimi nezaznamenal jediný problém. Co mě také velmi překvapilo, je tuhost rolovacího kolečka, vůči jiným herním myším, co jsem tu už měl, má velmi malý odbor, což mě osobně dost vyhovuje. Takže v tomto ohledu za mě osobně palec nahoru. Tlačítko pod rolovacím kolečkem pak slouží k přepínání režimu citlivosti senzoru. Otestoval jsem i režim sníženého DPI Precision AIM a musím uznat, že pro fanoušky her, kde se vydávají za odstřelovače je to opravdu super funkce. Stačí zamířit, aktivovat tuto funkci a pak již jenom velmi jemně do zacílit a vystřelit. Značně se mi vylepšila přesnost, opravdu to funguje na jedničku.

K závěru …. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
FINCH - Hanks v dalším filmu podle skutečnosti? Z budoucnosti
FINCH - Hanks v dalším filmu podle skutečnosti? Z budoucnostiTuesday, 21 September 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 163x
Komentářů: 2
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánru
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánruFriday, 17 September 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1671x
Komentářů: 1
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí Kate
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí KateTuesday, 14 September 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1047x
Komentářů: 2
Total War: Warhammer III odložen
Total War: Warhammer III odloženMonday, 13 September 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 844x
Komentářů: 1
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?Sunday, 12 September 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1739x
Komentářů: 8
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografování
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografováníSaturday, 11 September 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1153x
Komentářů: 9