TEST: Sandberg Voodoo Gaming Chair - Herní křeslo s dřevěnou konstrukcí a slušnou cenou Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Čtvrtek, 02 leden 2020
Přejít na obsah
TEST: Sandberg Voodoo Gaming Chair - Herní křeslo s dřevěnou konstrukcí a slušnou cenou
Montáž v praxi
Testování v praxi a závěr
alt

 

 

 

 

 

  • TEST: Sandberg Voodoo Gaming Chair

                             - Herní křeslo s dřevěnou konstrukcí a slušnou cenou

Dnes se podíváme na velmi zajímavou herní židli od společnosti Sandberg. Ta jde tak trochu proti proudu, protože má zcela vlastní design a také je zcela jinak montovaná, než jsme u 99% ostatních židlí zvyklí. Co také asi hodně lidí překvapí, je nosná dřevěná (!) konstrukce celé židle, protože většina výrobců na trhu používá konstrukci celokovovou. Pokud jde o nabídku herních židlí, není jich u Sandberg mnoho, momentálně nabízí pouze dva modely, z nichž je model Voodoo tím lepším. Židle navíc nepatří mezi drahé modely na trhu, aktuální cena se nyní pohybuje kolem pouhých 5 490,- s DPH.

Modelová řada Voodoo je v současné době nabízena ve dvou barevný provedeních. Mnou recenzovaná černo bílá verze a pak ještě černo modrá. Celkem škoda že výrobce nenabízí více variant, popřípadě celo látkovou edici. Pokud jde o design židle, jak jsem již napsal v úvodu je celkem originální.

Například tvar i uchycení opěradla je řešeno zcela jinak, než u všech doposud testovaných křesel, jaké jsem tu doposud měl a že jich byly desítky. Opěradlo není přiděláno klasicky přes boční vedení, ale skrze tlustý zahnutý plech překrytý plastovým krytem umístěný na části opěradla. Tento mechanismus si ukážeme v další kapitole ohledně montáže a samozřejmě se podívám, jak si tento způsob uchycení vede v praxi.

Výrobce dále slibuje kvalitní koženkový potah, který by měl být mnohem méně náchylný na popraskání nebo olupování, což je bohužel u některých levnějších modelů konkurence celkem častý jev už po několika měsících používání. Další „vychytávkou“ je rozhodně látkové prošívání, které se line od sedáku až po opěradlo. Tento potah dle výrobce velmi pomáhá tomu, aby se osoba sedící v židi po delší časový úsek nepotila. To je velmi chytré, protože pokud sedíte v herní židli největší teplo vzniká právě v této části židle.

Hlavní konstrukce židle je velmi netradičně dřevěná, není tedy ani moc těžká jako většina edic na trhu, kde se využívá konstrukce celokovová. Toto řešení mě osobně celkem překvapilo, ale výrobce mu zdá se hodně věří, protože na židli dává záruku 5 let, což v této cenové třídě představuje naprosté unikum. Tak dlouhou záruku nemá většina výrobců na trhu ani u modelu skoro dvakrát tak dražších. Tedy i přes absenci kovové konstrukce slibuje výrobce nosnost 150Kg, to je v této cenové hladině už celkem běžné, ale rozhodně to také není pravidlo. V tomto ohledu tedy musím Sandberg pochválit.

Co se týče váhy samotné židle, tu výrobce nikde neuvádí, ale celé balení má 20 Kg, hmotnost židle samotné odhaduji na 18-19Kg. Kdyby byla židle celokovová, měla by dle mých zkušeností tak o 3Kg více. Pokud by Vás zajímaly další parametry tohoto modelu tak sedák je široký 56cm a 40cm dlouhý o tloušťce 12cm. Opěradlo je vysoké 88,5cm a široké 53,5cm. Co se týče výšky horní hrany sedáku, tak v jeho dolní pozici je 45cm od země a v té maximální pak 52cm.

Pojďme se podívat na balení a montáž. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!Neděle, 05 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 199x
Komentářů: 2
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!Sobota, 04 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 319x
Komentářů: 1
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!Čtvrtek, 02 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2388x
Komentářů: 20
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatným
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatnýmStředa, 01 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 668x
Komentářů: 0
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.Pondělí, 29 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1099x
Komentářů: 1
Cyberpunk 2077 – nové záběry, informace a dojmy z hraní!
Cyberpunk 2077 – nové záběry, informace a dojmy z hraní!Čtvrtek, 25 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1920x
Komentářů: 4