TEST: SteelSeries Aerox 5 – Špičková myš s odlehčenou konstrukcí, s kabelem i bez něj Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Saturday, 20 August 2022
Přejít na obsah
TEST: SteelSeries Aerox 5 – Špičková myš s odlehčenou konstrukcí, s kabelem i bez něj
SteelSeries Aerox 5 a SteelSeries Aerox 5 Wireless
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi

První krok je tedy stáhnout ze stránek výrobce dodávaný program „SteelSeries Engine“. Instalační balíček je zhruba 225MB velký a je kompatibilní se všemi aktuálními operačními systémy. Já osobně testoval na Windows 10.

Pokud jde o funkce tohoto programu, jsou následující: Tvoření maker, přidělování funkcí určitým tlačítkům, Modifikace RGB podsvícení a automatická aktualizace jak samotného programu, tak i Firmwaru samotné myši, o čemž jsem se sám přesvědčil. Po prvním zapojení obou myši do počítače na mě ihned vyskočila hláška, že je pro myš dostupný nový firmware, který jsem následně nainstaloval. Celý proces zabere zhruba 1 minutu, u bezdrátové verze je bohužel proces několikanásobně delší.

Poté již nic nebránilo spustit hlavní okno aplikace. V něm se nastavuje více méně všechno, od citlivosti senzoru, přepínaní Wi-Fi/Bluetooth modu. Dále zde najdeme nastaveni hodnoty „Pooling Rate“ až do 1000Hz. Také zde najdeme speciální režimy myši, pro co nejúspornější chod a co nejdelší výdrž na baterii v případě bezdrátové edice. Tento mód je vhodný pro chvíle kdy na myši nehrajete hry a nepotřebujete tak přístup k maximálním parametrům myši. Díky těmto režimům lze navýšit výdrž až na 180 hodin.

Program samozřejmě umožňuje i nastavení RGB, ovšem u bezdrátové edice pak doporučuji si toto podsvícení vypnout zcela, získáte tím několik hodin k dobru.

  • V praxi

Myši jsem nakonec testoval po dobu cca tří týdnů každý den několik hodin. Ohledně citlivosti senzoru, zde jsem nakonec nastavil 2400 DPI, více už pro moje potřeby bylo moc. Pokud jsem se pohyboval v prostředí Windows bohatě mi stačilo i 1700 DPI. Mezi těmito dvěma profily jsem si tedy dle potřeby přepínal. Ohledně frekvence, doporučuji si nastavit maximum 1000Hz, odezva byla v tomto nastavení nejlepší. Ohledně testování ve hrách, nakonec jsem nahrál s touto myší skoro dvacet hodin čistého herního času ve hrách Cyberpunk 2077, Counter Strike Global, Heroes of The Storm, World of Tanks a dalších, které momentálně hraju. Za celou dobu jsem nezaznamenal jediný problém s funkčností optického senzoru.

Potěším také majitele větších rukou, vůči minule testované myši Prime mini padne do dlaně Aerox 5 mnohem lépe. Velkou výhodu ovšem vidím v té ultra nízké váze, pokud máte kvalitní herní podložku pod myš, ta na ní bude doslova „létat“ protože díky váze pouhých klade minimální odpor.

Ohledně rozdílu mezi drátovou a bezdrátovou verzí, je rozdíl ve váze tak malý že to skoro ani nepoznáte, což mě celkem překvapilo. Co se týče levého a pravého tlačítka na myši, ty se spoléhají na spínače vlastní výroby, nejsou to tedy roky prověřené Omrony, ovšem nějakého rozdílu jsem si nevšiml. Klikání bylo rychle, přesné a spínače nejsou ani moc hlučné. Tuhost rolovacího kolečka je velmi příjemná, kolečko není zbytečně tuhé, a to mi osobně dost vyhovuje. Takže v tomto ohledu za mě osobně palec nahoru.

Tlačítko pro přepínání profilu je tradičně pod rolovacím kolečkem. Přepínání je tak velmi jednoduché a rychlé. K přepínání samozřejmě toto hardwarové tlačítko potřeba není, vše lze řešit i skrze doprovodný program. U bezdrátové varianty ještě dodám, že jsem ji během oněch několika týdnů musel nabíjet jenom jednou, tedy oněch 180 hodin provozu je opravdu reálný údaj a nesmíme zapomínat na to, že baterie je opravdu malá, má pouhých 8g.

Pojďme tedy k závěru. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Na základech Witcher 3 můžete vytvořit zcela novou hru!
Na základech Witcher 3 můžete vytvořit zcela novou hru!Thursday, 23 May 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 281x
Komentářů: 0
Jak se vyrábí počítačové čipy?
Jak se vyrábí počítačové čipy?Wednesday, 22 May 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1084x
Komentářů: 0
Vychází Hellblade 2 – vizuálně působivá psycho akční adventura
Vychází Hellblade 2 – vizuálně působivá psycho akční adventuraTuesday, 21 May 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1163x
Komentářů: 3
Dragon Age: Inquisition můžete mít zdarma
Dragon Age: Inquisition můžete mít zdarmaFriday, 17 May 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1147x
Komentářů: 0
Vychází Men of War 2 – druhoválečná RTS není v ideálním stavu
Vychází Men of War 2 – druhoválečná RTS není v ideálním stavuThursday, 16 May 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1866x
Komentářů: 0
Assassin’s Creed Shadows představeno – vydáme se do Japonska
Assassin’s Creed Shadows představeno – vydáme se do JaponskaWednesday, 15 May 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1708x
Komentářů: 10