TEST: Steelseries Rival 710 – skoro perfektní počítačová myš a s OLED i vibrační odezvou Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Pátek, 25 leden 2019
Přejít na obsah
TEST: Steelseries Rival 710 – skoro perfektní počítačová myš a s OLED i vibrační odezvou
SteelSeries Rival 710
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Evoluce myši Rival 700 s modelem 710 přinesla změny v použitém snímači téže značky, vyměněny byly i spínače a mírně upraven i povrch myši, který nyní mnohem lépe sedí v ruce a nemá tendenci v ní klouzat. V tomto ohledu vidím opravdu citelný pokrok po těch skoro 3 letech co je předchozí model na trhu.

Co ale činí tuto myš z nabídky Steelseries jedinečnou, je rozhodně grafický OLED displej na jejím boku, takovou vychytávku moc myší na trhu opravdu nemá. Ano, z hlediska praktičnosti je to spíše prodražující extra stylovka, než skutečně nutný prvek. Zobrazení některých prvků přímo ze hry je sice zajímavé, ale otázka je, kdo si toho při hraní stihne všimnout :). Rival 710 také nabízí zajímavou zpětnou odezvu a také možnost si měnit barevní podsvícení ve dvou zónách.

Co se týče tvaru myši, padne do ruky opravdu velmi dobře, myš má velmi kvalitní pogumování na obou stranách myši, což velmi zlepšuje její úchop. Zvláště toto pogumování doznalo vůči předchozí generaci velkých změn, a to opravdu k lepšímu. Po podložce se myš vede dobře, hlavně díky váze, která jenom těsně pokořila hranicí 130g a dobře rozmístěným vyměnitelným teflonovým ploškám na spodku myši. Co se týče dodávaného SW, ten je velmi přehledný a velmi rychle si zde nastavíte vše ke své spokojenosti. Pouze škoda, že není v češtině.

Celkově je Steelseries Rival 710 jednou z nejlepších počítačových myší na trhu a rozhodně vážný pokus Steelseries udělat absolutně TOP špičkovou myš. Ergonomicky jsou možná mezery, pokud jde o umístění předního bočního tlačítka, které může být pro některé daleko. Překvapivě zajímavou funkcí je ta vibrační odezva, která dnes už velmi dobře funguje napříč hrami a docela rychle si na ni zvyknete. Méně nutný je podle mého názoru ten extra OLED display, který je při běžném používání myši prostě stěží využitelný, protože uživatel kouká na monitor, ne na myš. Ač je to zajímavý prvek, vzhledem k tomu, že není zrovna nejlevnější komponentou, dal by se vynechat a myš by bez něj mohla být levnější a tím i mnohem cenově atraktivnější vzhledem ke špičkovému zpracování a výbavě, kterou jinak má. Takhle je vyšší cena, konkrétně 2799 korun vč. DPH přeci jen pro řadu uživatelů příliš vysoká, ačkoliv na špičkovou myš zase tak vysoká není (jsou na trhu mnohem dražší modely s podobnou kvalitou). A někomu se ten extra prvek v podobě konfigurovatelného OLED přeci jen může líbit.

Jako celek je Steelseries Rival 710 jednou z nejlepších myší na současném trhu s vynikajícím senzorem, ergonomií, designem, vyvážením, extra funkcí jako je vibrační odezva a cena není zase tak nedostupná za to všechno. Za nás tedy určitě doporučujeme.

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:

 

 

 

 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!Středa, 14 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1365x
Komentářů: 0
Více výkonu? Nataktujte si NINTENDO Switch.
Více výkonu? Nataktujte si NINTENDO Switch.Úterý, 13 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 960x
Komentářů: 0
GreedFall – nové velké RPG vypadá jako DragonAge, ale není.
GreedFall – nové velké RPG vypadá jako DragonAge, ale není.Pondělí, 12 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1336x
Komentářů: 0
Nejen rychlejší RAM dokáží navýšit výkon AMD RYZEN.
Nejen rychlejší RAM dokáží navýšit výkon AMD RYZEN.Úterý, 06 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3940x
Komentářů: 0
BORDERLANDS 3 se blíží – podívejte se na prvních 14 minut hry.
BORDERLANDS 3 se blíží – podívejte se na prvních 14 minut hry.Pondělí, 05 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1496x
Komentářů: 0
Samsung vydal nový Galaxy Tab S6
Samsung vydal nový Galaxy Tab S6Čtvrtek, 01 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1400x
Komentářů: 0