TEST: Steelseries Rival 710 – skoro perfektní počítačová myš a s OLED i vibrační odezvou Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Friday, 25 January 2019
Přejít na obsah
TEST: Steelseries Rival 710 – skoro perfektní počítačová myš a s OLED i vibrační odezvou
SteelSeries Rival 710
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Evoluce myši Rival 700 s modelem 710 přinesla změny v použitém snímači téže značky, vyměněny byly i spínače a mírně upraven i povrch myši, který nyní mnohem lépe sedí v ruce a nemá tendenci v ní klouzat. V tomto ohledu vidím opravdu citelný pokrok po těch skoro 3 letech co je předchozí model na trhu.

Co ale činí tuto myš z nabídky Steelseries jedinečnou, je rozhodně grafický OLED displej na jejím boku, takovou vychytávku moc myší na trhu opravdu nemá. Ano, z hlediska praktičnosti je to spíše prodražující extra stylovka, než skutečně nutný prvek. Zobrazení některých prvků přímo ze hry je sice zajímavé, ale otázka je, kdo si toho při hraní stihne všimnout :). Rival 710 také nabízí zajímavou zpětnou odezvu a také možnost si měnit barevní podsvícení ve dvou zónách.

Co se týče tvaru myši, padne do ruky opravdu velmi dobře, myš má velmi kvalitní pogumování na obou stranách myši, což velmi zlepšuje její úchop. Zvláště toto pogumování doznalo vůči předchozí generaci velkých změn, a to opravdu k lepšímu. Po podložce se myš vede dobře, hlavně díky váze, která jenom těsně pokořila hranicí 130g a dobře rozmístěným vyměnitelným teflonovým ploškám na spodku myši. Co se týče dodávaného SW, ten je velmi přehledný a velmi rychle si zde nastavíte vše ke své spokojenosti. Pouze škoda, že není v češtině.

Celkově je Steelseries Rival 710 jednou z nejlepších počítačových myší na trhu a rozhodně vážný pokus Steelseries udělat absolutně TOP špičkovou myš. Ergonomicky jsou možná mezery, pokud jde o umístění předního bočního tlačítka, které může být pro některé daleko. Překvapivě zajímavou funkcí je ta vibrační odezva, která dnes už velmi dobře funguje napříč hrami a docela rychle si na ni zvyknete. Méně nutný je podle mého názoru ten extra OLED display, který je při běžném používání myši prostě stěží využitelný, protože uživatel kouká na monitor, ne na myš. Ač je to zajímavý prvek, vzhledem k tomu, že není zrovna nejlevnější komponentou, dal by se vynechat a myš by bez něj mohla být levnější a tím i mnohem cenově atraktivnější vzhledem ke špičkovému zpracování a výbavě, kterou jinak má. Takhle je vyšší cena, konkrétně 2799 korun vč. DPH přeci jen pro řadu uživatelů příliš vysoká, ačkoliv na špičkovou myš zase tak vysoká není (jsou na trhu mnohem dražší modely s podobnou kvalitou). A někomu se ten extra prvek v podobě konfigurovatelného OLED přeci jen může líbit.

Jako celek je Steelseries Rival 710 jednou z nejlepších myší na současném trhu s vynikajícím senzorem, ergonomií, designem, vyvážením, extra funkcí jako je vibrační odezva a cena není zase tak nedostupná za to všechno. Za nás tedy určitě doporučujeme.

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:

 

 

 

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


 / 13
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Dirtrix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-28 10:18:28

Myška sice pěkná, ale váha 135g ji naprosto diskvalifikuje pro serióznější herní použití pro žánry jako FPS, MOBA nebo RTS. A vzhledem k tomu, že se jedná o herní myš, která nemá hromadu extra tlačítek, aby se dala brát jako MMO-myš, je to bohužel propadák.
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-28 10:46:08

To je fakt, těch tlačítek není mnoho. Já mám navíc naklápěcí (a nastavitelné) kolečko a další dva čudly vedle levého (Logitech G502) a sem za ně docela rád.
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-28 10:43:51

Zaujalo ono nastavení 2300dpi, já mám v systému nastaveno 8000dpi (96ppi monitor) Ve hrách pak plný režim čipu (10000dpi) a ve hře pak staženo (obecné doporučení).

Myš hodně zajímavá, ale také dost drahá. Na druhou stranu, pod stromeček jsem si nadělil klávesnici za 4k, takže....
Sokolik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-28 13:09:12

Myš pro slečny - tím narážím na to "vibrační" k čemu by to sakra jinak mohlo sloužit? Nějak nechápu převzetí vibračních retardací z konzolí na PC.
shasler [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - šotek 2019-01-28 15:52:52
avatar
"Vůči standartní látkové myši za pár korun..."
YORGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-30 09:34:15

Dejte pryč zbytečné a prodražující nesmysly (podsvícení uplně pryč,vibrace a proboha hlavně ten display) a úměrně tomu snižte cenu tak na 1799kč a bude zajímavá, takhle je to další předražený elektro odpad.
Dirtrix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-30 13:12:11

V cenové relaci 1500-2000,- je hromada konkurenčních, často velice dobrých, myší. Kdyby u téhle odstranili podsvícení, display a vibrace, nebude už naopak zajímavá vůbec ničím. Její existence bez těchto serepetiček navíc by pak byla úplnou záhadou.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Men In Black v novém parádním traileru!
Men In Black v novém parádním traileru!Thursday, 25 April 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 594x
Komentářů: 3
Avengers Endgame mají po premiéře. Jaký je ohlas?
Avengers Endgame mají po premiéře. Jaký je ohlas?Tuesday, 23 April 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1608x
Komentářů: 10
Microsoft couvá. Malování MSPaint ve Windows 10 zůstane!
Microsoft couvá. Malování MSPaint ve Windows 10 zůstane!Tuesday, 23 April 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 653x
Komentářů: 4
Ubisoft nabízí Assassin’s Creed: Unity zdarma
Ubisoft nabízí Assassin’s Creed: Unity zdarmaMonday, 22 April 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 915x
Komentářů: 4
Seriálový Zaklínač dorazí letos. S hrou mít moc společného nebude.
Seriálový Zaklínač dorazí letos. S hrou mít moc společného nebude.Monday, 22 April 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 904x
Komentářů: 6
Akční nářez roku? Fast and Furious Hobbs and Shaw
Akční nářez roku? Fast and Furious Hobbs and ShawFriday, 19 April 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1280x
Komentářů: 7