TEST: SteelSeries Sensei Ten – Univerzální jednoduchá ale kvalitní myš s výborným senzorem Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Pondělí, 27 leden 2020
Přejít na obsah
TEST: SteelSeries Sensei Ten – Univerzální jednoduchá ale kvalitní myš s výborným senzorem
SteelSeries Sensei Ten
V praxi a závěr

 

 

  • V praxi a závěr

Myšku jsem nakonec testoval po dobu cca dvou týdnů každý den několik hodin. Ohledně citlivosti senzoru, zde jsem nakonec nastavil 2500 DPI, více už pro moje potřeby bylo moc. Pokud jsem se pohyboval v prostředí Windows bohatě mi stačilo i 2200 DPI. Mezi těmito dvěma profily jsem si tedy dle potřeby přepínal. Ohledně frekvence, doporučuji si nastavit maximum 1000Hz, odezva byla v tomto nastavení nejlepší. Ohledně testování ve hrách, nakonec jsem nahrál s touto myší skoro sto hodin herního času ve hrách Battlefield V, Counter Strike Global, Heroes of The Storm a dalších které momentálně hraju. Za celou dobu jsem nezaznamenal jediný problém s funkčností ani s přiloženým programem. Jediné, s čím jsem se pár dní pral byl tvar myši. Jakož to pravák jsem dlouhé roky používal myši s vykrojením na palec a zde nic takového není, ovšem dá se na to zvyknout. Bohužel je to daň za onu univerzálnost, kterou tato myš ohledně svého úchopu nabízí.

Úchop myši je velmi dobrý, díky pogumování na obou stranách myši sedí v ruce jak přibitá, v ruce tedy neklouže a krásně se vede po podložce. Já osobně bych možná uvítal, pokud by myš byla o něco větší ale mám celkem velké ruce, takže tento problém mám s většinou myší na trhu, neberte to tedy jako nějaký zápor, chápu výrobce, že se chtěl zavděčit každému a většina populace má prostě ruku menší jak já. Pokud tedy máte tlapu jak medvěd, asi se poohlédněte po jiném modelu tohoto výrobce, třeba Rival 710.

Co se týče levého a pravého tlačítka na myši, ty se spoléhají na spínače vlastní výroby s delší papírovou životností, než má třeba zavedený a hodně používaný Omron. Ohledně hluku těchto spínačů, přišly mi o malinko hlučnější, ovšem jejich odezva je na výborné úrovni, rozdíl vůči spínačům Omron je minimální.

Tuhost rolovacího kolečka je velmi příjemná, kolečko není zbytečně tuhé, a to mě osobně dost vyhovuje. Takže v tomto ohledu za mě osobně palec nahoru. Tlačítko pod rolovacím kolečkem pak slouží k přepínání přednastavených režimů citlivosti optického senzoru.

  • Závěr a hodnocení

Herní myška Sensei Ten od společnosti SteelSeries je ve všech směrech velmi kvalitní a propracovanou herní myší. Mezi její největší přednost patří rozhodně univerzální úchop pro pravou i levou ruku, takových myší na trhu moc není a leváci budou mít určitě radost, že mají opět o něco lepší výběr mezi herním náčiním. Kde dokázala myška dále dominovat je určitě kvalita samotného optického senzoru a spínačů. Ty jsou vlastní výroby a konkurují těm nejlepším značkám na trhu, roky vlastního vývoje tedy této společnosti přináší své ovoce. Také počet programovatelných tlačítek je nadstandartní a velmi pohodlný je i úchop myši samotné, hlavně díky kvalitnímu pogumování na obou stranách myši.

Nezaznamenal jediný problém s funkčností jak myši samotné, tak i dodávaného programu. Ten bohužel není v češtině, ale jeho nastavení je tak jednoduché a přehledné že to asi nikomu vadit nebude. Co se týče RGB podsvícení, což je nyní celkem moderní věc, ano i zde je. Je realizováno dvěma RGB zónami, které jsou plně programovatelné. Jedinou připomínku mám k absenci měnit si váhu myši skrze závažíčka. Ale to je spíše individuální vkus. Já osobně bych myš uvítal v trochu větším rozměru, ovšem mám velké ruce a tento problém asi většina potencionálních kupců mít nebude. I proto jsem se rozhodl modelu Sensei Ten udělit naše ocenění, právem si ho zaslouží a rád ji doporučím, ačkoliv cena rozhodně není lidová, jak to u produktů s trochu odlišnými komponenty a prvky často bývá.

Za poskytnutí myši a herní podložky na test, děkuji společnosti Steelseries

 

 

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-01-28 07:58:10
avatar
Konečně myš.. a né ty dreky od MSI apod

Btw DD to jsi takovej masochista, že hraješ BF V ?? Omg oproti 1 je to snad nejdomrdanější hra, co jsem kdy za život viděl... Jak může někdo, kdo má hru jako BF1, její pokračování tak neskutečně dojebat ?
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-01-28 08:31:06
avatar
1/ recenzi dělal Stratos.
2/ BF je domrdanej už od 3tího respektive 4tého DLC dílu.
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-01-28 10:58:54
avatar
a jooo to jsem si nevšiml kurnik, pardon...

no já byl skeptik u BF1 .. nakonec mě to chytlo a byl to docela wow efekt na začátku... teď jsem koupil v nějaké akci bf V za 15 usd.. a byl jsem z toho celkem v šoku..
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-01-28 11:01:16
avatar
Mě to už nechává vklidu, já nikdy nebyl nějakej extra fanda Battlefieldu, kromě tedy úplně původního 1942. A potom trochu více 3jku to co přišlo potom už u mě jen pomyslně nadzvedávalo obočí a V to už je jako totální VATAFAK? Proto asi to V.
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-01-30 15:25:06
avatar
hodne jsem jeste hral Call of Duty 4 po netu kdyz to jeste bylo na ruznjehc free serverech Asi nejlepsi dil po netu rekl bych..
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Crysis Remastered - 8K kvalita dá našim PC zabrat!
Crysis Remastered - 8K kvalita dá našim PC zabrat!Čtvrtek, 17 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1087x
Komentářů: 10
Mandalorian Season 2 – první ukázka vypadá skvěle!
Mandalorian Season 2 – první ukázka vypadá skvěle!Středa, 16 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 894x
Komentářů: 2
Další remake - Prince of Persia: The Sands of Time
Další remake - Prince of Persia: The Sands of TimeSobota, 12 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1334x
Komentářů: 7
Nové filmové zpracování DUNE v pořádné ukázce!
Nové filmové zpracování DUNE v pořádné ukázce!Středa, 09 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2100x
Komentářů: 21
AMD jasně poráží Intel: RYZEN 7 4800U drtí Core v testu 15W CPU
AMD jasně poráží Intel: RYZEN 7 4800U drtí Core v testu 15W CPUSobota, 05 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2744x
Komentářů: 12
NVIDIA představila RTX 3090, 3080, 3070!
NVIDIA představila RTX 3090, 3080, 3070!Úterý, 01 září 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3415x
Komentářů: 24