TEST: Trust GXT 165 Celox – Plně vybavená myš s měnitelnou hmotností a RGB za 7 stovek Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Úterý, 20 srpen 2019
Přejít na obsah
TEST: Trust GXT 165 Celox – Plně vybavená myš s měnitelnou hmotností a RGB za 7 stovek
Trust GXT Celox
V praxi
Závěr a hodnocení

 

  • V praxi

První krok je tedy stáhnout ze stránek výrobce dodávaný program přímo pro tento konkrétní model myši, v mém případě ve verzi 2.0 (2,3MB). Samozřejmě myš funguje i bez něj, ale získáte díky aplikaci přístup k nastavením. V základním okně aplikace si lze nastavit funkce pro jednotlivé tlačítka, změnit DPI pro šest přednastavených profilů a také vytvářet makra. Já jsem během testování dospěl citlivosti 2400 DPI pro hraní her a 1600 DPI pro běžnou práci. Pokud chcete nastavit podsvícení, je nutní v pravém dolním rohu přepnout na funkci „Ligthing“.

Po kliknutí na tlačítko Lighting se otevře další menu, kde je možné si upravit podsvícení myši, přepnout si na jiný profil, nebo dokonce změnit směr toho, jak budou barevné efekty na myši probíhat. O senzoru PixArt a uložit si celkem 4 profily, které se pak dají lehce přepínat rovnou na myši.

Další nastavení, které lze na myši měnit je "Pooling Rate". Po několika hodinách hraní jsem dospěl k tomu, že 500-1000 Hz je rozhodně nejlepší volba pro hraní her.

Dobrou zprávou je, že na myš lze uložit až tři profily. Není tedy problém si třeba nastavit „noční“ režim kdy nechcete osvětlením myši rušit okolí a jedním kliknutím myši si celý profil velmi jednoduše aktivujete.

  • V praxi

Jak jsem měl tedy myš nastavenou? Po chvíli testování jsem si nastavil citlivost 2400 DPI a frekvenci na 1000Hz. Pro mě osobně už větší citlivost byla zbytečná a s tímto nastavením jsem si vystačil v mnoha hrách, jako je například Battlefield V, Conter Strike Global Ofense a podobné hry, které momentálně hraji. Co se mi na myši ale hodně líbí, je možnost si změnit její váhu. Já osobně jsem nakonec všechny závažíčka vyndal, protože mám raději lehčí myši, které pak mají menší odpor na podložce.

Co se týče úchopu myši, zde jsem byl maximálně spokojený. Myš má je dělaná na pravou ruku a má velmi výrazné vykrojení na palec, což mě osobně dost vyhovuje.  Celkový uchop myši je velmi dobrý i díky na pravé straně kde je jakési vedení i pro prsteníček na levé ruce. To velmi napomáhá k tomu, že uchop myši je velmi stabilní a myš nemá tendenci z tohoto úchopu někam ubíhat. Celkem škoda že myš nemá menší pogumovanou plochu i na pravé straně.

Zde je krásně vidět podsvícení myši.

Co se týče levého a pravého tlačítka na myši, sice výrobce neupřesnil, o jaké spínače se jedná, vzhledem k ceně asi nemůžeme očekávat kvalitní Japonské Omrony. Jejich stisk je však zcela bezproblémový a během několikahodinového hraní jsem s nimi nezaznamenal jediný problém. Co mě také velmi překvapilo, je tuhost rolovacího kolečka, vůči jiným herním myším, co jsem tu už měl, má velmi malý odbor, což mě osobně dost vyhovuje. Takže v tomto ohledu za mě osobně palec nahoru. Tlačítka pod rolovacím kolečkem pak slouží k přepínání režimu citlivosti senzoru. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
World War Z zdarma na EPIC Games Store
World War Z zdarma na EPIC Games StoreSobota, 28 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1588x
Komentářů: 0
Wonder Woman 1984 odložena! Jako další filmy.
Wonder Woman 1984 odložena! Jako další filmy.Čtvrtek, 26 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 703x
Komentářů: 3
Vyšel Half-Life: Alyx – je to naprostá pecka!
Vyšel Half-Life: Alyx – je to naprostá pecka!Středa, 25 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2015x
Komentářů: 14
V praxi: Jak se v praxi šíří viry a bakterie?
V praxi: Jak se v praxi šíří viry a bakterie?Sobota, 21 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1295x
Komentářů: 0
Microsoft s AMD odhalují nový „DirectX 12 Ultimate“
Microsoft s AMD odhalují nový „DirectX 12 Ultimate“Čtvrtek, 19 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2820x
Komentářů: 11
Jak se vyrábí vodní chlazení pro PC?
Jak se vyrábí vodní chlazení pro PC?Úterý, 17 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 846x
Komentářů: 0