TEST: Trust GXT 860 Thura – Semi mechanická, semi podsvícená klávesnice za zajímavou cenu? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Čtvrtek, 28 červen 2018
Přejít na obsah
TEST: Trust GXT 860 Thura – Semi mechanická, semi podsvícená klávesnice za zajímavou cenu?
Klávesnice
Klávesnice v praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Jsem trochu zmaten :). Trust GXT 860 Thura se tváří trochu tajemně, semi-mechanická klávesnice s duhovým podsvícením je zajímavá, ale vlastně velmi přesná forma oficiální popisu. Výrobce si nevymýšlí. Výsledkem je poměrně unikátní produkt, kterých ale na trhu v podobném ražení přibývá v této cenové hladině. Asi největší obavu mám z výdrže toho mechanismu, nicméně několik milionů stisků by určitě vydržet měl. Upřímně překvapen jsem z toho, jak příjemný je ten stisk a tohle by měly membránové klávesnice nabídnout!

Naopak zklamaný jsem z podsvícení. To je na jednu stranu totiž pěkné, výrazné a člověk se těší, že si ho bude moci upravit a ono houby! Prostě výrobce udává duhové, ale nenapadalo by vás, že prostě tak jak je to na promo fotkách, tak duhově to prostě svítí a nelze to upravit jinak než z hlediska rychlosti přechodů či intenzity svitu. Prostě to svítí takhle a hotovo! Tady si myslím je TRUST proti sobě, protože spousta uživatelů chce jednotně svítící podsvícení, a to tady prostě není možné. Škoda.

Příjemné je naopak zpracování, kdy očekáváte tu klasickou lehkou plastovou věc, kterou v této cenové třídě obvykle na trhu najdete. A ono ne. Klávesnice je překvapivě těžká, protože má velký luxusní kus hliníku na horní části a vše je skvěle opracované a slícované. Výhradu mám jen ke kabelu, že je gumový nevadí, ale ten USB konektor je zbytečně přerostlý do délky, a hlavně délka kabelu je jen 170cm, což už může být pro některé málo.

  • Závěr

Trust GXT 860 Thura vypadá velmi dobře a dokáže překvapit. 2x pozitivně a 1x negativně. Tím negativním je, že vypadá, že má RGB podsvícení, ale ona ho nemá. Velká škoda je, že barvy a rovnoměrnost podsvícení jsou docela solidní (na to že je to opravdu jen pár diod), ale prostě ty segmenty mají tu různou barvu na pevno. Vy sice můžete nastavit, že to nebude blikat a bude to svítit stále, ale prostě stejně duhově. Z toho bude spousta zákazníků i těch potenciálních zklamaných.

Nicméně dvě pozitiva jsou jasná. Překvapivě kvalitní a částečně kovové fyzické zpracování těla, žádný laciný kus plastu, co vám ze stolu odfoukne i mírný vánek. Tohle je příjemný kus klávesnice. Asi nejvíce jsem překvapen z toho semi-mechanismu. Tohle je s velkým náskokem nejpříjemnější membránová klávesnice, kterou jsem kdy testoval. Ten stisk je parádní, opravdu hodně připomíná mechanické klávesnice. Otázkou je tak hlavně výdrž. Kdyby klávesnice měla alespoň základní skutečně nastavitelné RGB, byl by to docela zajímavý produkt za ty peníze, který by měl vše (včetně područky). Za 1100 - 1299 korun to není špatné a mnozí by dokonce tento typ hybridního mechanismu mohli mít radši než klasické mechanické klávesnice, které kolem této ceny už se dají také pořídit (TRUST GXT 890 CADA například). České uživatele potěší i fakt, že klávesnice je k dispozici v CZ/SK layoutu.

Dám tedy ocenění za zajímavý poměr cena-výkon, dal bych i doporučující ocenění, kdyby ovšem měla RGB podsvícení! Ta duha sice nevypadá špatně, ale rychle se okouká a podsvícení jednou barvou by určitě spousta uživatelů ráda zapnula, jenže to prostě u tohoto modelu nejde. Škoda.

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


 / 9
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
shasler [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - šotek 2018-06-29 11:13:17
avatar
vloudil se šotek viz "... klávesám, je pěkní, jasný ..."
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - fuj 2018-07-18 17:23:01
avatar
To uz mozna o stovku drazsi Trust GTX 880, sice nema "RGB" podsviceni, ale alespon to nevypada jak cirkus. A navic opravdu mechanicka
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
NZXT Smart Device – proč jsou podobné CASE moduly k ničemu?
NZXT Smart Device – proč jsou podobné CASE moduly k ničemu?Sobota, 12 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 539x
Komentářů: 2
WoT – ruské tanky dostanou dvě děla
WoT – ruské tanky dostanou dvě dělaPátek, 11 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 924x
Komentářů: 5
EPIC rozdává skvělou strategii Surviving Mars zdarma!
EPIC rozdává skvělou strategii Surviving Mars zdarma!Pátek, 11 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 826x
Komentářů: 2
ASRock RX 5700 XT Taichi v akci
ASRock RX 5700 XT Taichi v akciČtvrtek, 10 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 761x
Komentářů: 1
DOOM ETERNAL odložen! Bethesda jej vydá až příští rok.
DOOM ETERNAL odložen! Bethesda jej vydá až příští rok.Středa, 09 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1018x
Komentářů: 5
Nový GRID přijíždí – nástupce TOCA série?
Nový GRID přijíždí – nástupce TOCA série?Úterý, 08 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1022x
Komentářů: 3