TEST: Trust GXT 860 Thura – Semi mechanická, semi podsvícená klávesnice za zajímavou cenu? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Čtvrtek, 28 červen 2018
Přejít na obsah
TEST: Trust GXT 860 Thura – Semi mechanická, semi podsvícená klávesnice za zajímavou cenu?
Klávesnice
Klávesnice v praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Jsem trochu zmaten :). Trust GXT 860 Thura se tváří trochu tajemně, semi-mechanická klávesnice s duhovým podsvícením je zajímavá, ale vlastně velmi přesná forma oficiální popisu. Výrobce si nevymýšlí. Výsledkem je poměrně unikátní produkt, kterých ale na trhu v podobném ražení přibývá v této cenové hladině. Asi největší obavu mám z výdrže toho mechanismu, nicméně několik milionů stisků by určitě vydržet měl. Upřímně překvapen jsem z toho, jak příjemný je ten stisk a tohle by měly membránové klávesnice nabídnout!

Naopak zklamaný jsem z podsvícení. To je na jednu stranu totiž pěkné, výrazné a člověk se těší, že si ho bude moci upravit a ono houby! Prostě výrobce udává duhové, ale nenapadalo by vás, že prostě tak jak je to na promo fotkách, tak duhově to prostě svítí a nelze to upravit jinak než z hlediska rychlosti přechodů či intenzity svitu. Prostě to svítí takhle a hotovo! Tady si myslím je TRUST proti sobě, protože spousta uživatelů chce jednotně svítící podsvícení, a to tady prostě není možné. Škoda.

Příjemné je naopak zpracování, kdy očekáváte tu klasickou lehkou plastovou věc, kterou v této cenové třídě obvykle na trhu najdete. A ono ne. Klávesnice je překvapivě těžká, protože má velký luxusní kus hliníku na horní části a vše je skvěle opracované a slícované. Výhradu mám jen ke kabelu, že je gumový nevadí, ale ten USB konektor je zbytečně přerostlý do délky, a hlavně délka kabelu je jen 170cm, což už může být pro některé málo.

  • Závěr

Trust GXT 860 Thura vypadá velmi dobře a dokáže překvapit. 2x pozitivně a 1x negativně. Tím negativním je, že vypadá, že má RGB podsvícení, ale ona ho nemá. Velká škoda je, že barvy a rovnoměrnost podsvícení jsou docela solidní (na to že je to opravdu jen pár diod), ale prostě ty segmenty mají tu různou barvu na pevno. Vy sice můžete nastavit, že to nebude blikat a bude to svítit stále, ale prostě stejně duhově. Z toho bude spousta zákazníků i těch potenciálních zklamaných.

Nicméně dvě pozitiva jsou jasná. Překvapivě kvalitní a částečně kovové fyzické zpracování těla, žádný laciný kus plastu, co vám ze stolu odfoukne i mírný vánek. Tohle je příjemný kus klávesnice. Asi nejvíce jsem překvapen z toho semi-mechanismu. Tohle je s velkým náskokem nejpříjemnější membránová klávesnice, kterou jsem kdy testoval. Ten stisk je parádní, opravdu hodně připomíná mechanické klávesnice. Otázkou je tak hlavně výdrž. Kdyby klávesnice měla alespoň základní skutečně nastavitelné RGB, byl by to docela zajímavý produkt za ty peníze, který by měl vše (včetně područky). Za 1100 - 1299 korun to není špatné a mnozí by dokonce tento typ hybridního mechanismu mohli mít radši než klasické mechanické klávesnice, které kolem této ceny už se dají také pořídit (TRUST GXT 890 CADA například). České uživatele potěší i fakt, že klávesnice je k dispozici v CZ/SK layoutu.

Dám tedy ocenění za zajímavý poměr cena-výkon, dal bych i doporučující ocenění, kdyby ovšem měla RGB podsvícení! Ta duha sice nevypadá špatně, ale rychle se okouká a podsvícení jednou barvou by určitě spousta uživatelů ráda zapnula, jenže to prostě u tohoto modelu nejde. Škoda.

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
shasler [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - šotek 2018-06-29 11:13:17
avatar
vloudil se šotek viz "... klávesám, je pěkní, jasný ..."
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - fuj 2018-07-18 17:23:01
avatar
To uz mozna o stovku drazsi Trust GTX 880, sice nema "RGB" podsviceni, ale alespon to nevypada jak cirkus. A navic opravdu mechanicka
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Ukázka z Assassin’s Creed Valhalla – brutální hra
Ukázka z Assassin’s Creed Valhalla – brutální hraÚterý, 14 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 481x
Komentářů: 0
FAR CRY 6 oznámeno. První záběry. Kam se vydáme?
FAR CRY 6 oznámeno. První záběry. Kam se vydáme?Neděle, 12 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1274x
Komentářů: 14
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnu
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnuPondělí, 06 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 5679x
Komentářů: 34
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!Neděle, 05 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1096x
Komentářů: 5
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!Sobota, 04 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1964x
Komentářů: 18
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!Čtvrtek, 02 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2984x
Komentářů: 23