TEST: Yenkee Panzer – kvalitní mechanická klávesnice od českého výrobce? Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Úterý, 28 leden 2020
Přejít na obsah
TEST: Yenkee Panzer – kvalitní mechanická klávesnice od českého výrobce?
Klávesnice
Klávesnice v praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi 

Klávesnici jsem testoval po dobu zhruba 1 týdne na svém soukromém počítači, takže jsem měl opravdu velmi dlouhou dobu se s ní pořádně seznámit. Klávesnice je to velmi robustní a na své menší rozměry i těžká. Díky tomu velmi dobře sedí na stole, tj. gumové nožičky na spodku klávesnice fungují opravdu dobře, takže i při opravdu intenzivním hraní her nehrozí, že by klávesnice cestovala po stole.

Celkové zpracování je opravdu výborné, klávesnice díky tomu že je téměř celá vyrobená z ocelového plechu a pevných plastů snese i hrubší zacházení. Samotné klávesy dle výrobce snesou až 50 milionů kliknutí, což je úctyhodné číslo. Bohužel nemají certifikaci IP56, dejte si tedy pozor na případné polití a je nutné klávesnici sem tam vyfoukat od prachu, aby nedošlo k zanesení jednotlivých spínačů. Osvětlení tlačítek je vynikající, protože jednotlivé spínače jsou vyrobeny z průhledného plastu.

Mechanické spínače Outemu Blue vycházejí z koncepce Cherry MX a na první pohled je od sebe nerozeznáte. Avšak cenově vycházejí mnohem levněji. K jejich stisknutí stačí dle oficiálních specifikací 60g s odezvou 3ms a disponují hmatovou odezvou. Ta je ovšem vykoupena celkem dost velkým hlukem při jejich stisknutí, psaní na klávesnici tak zní doslova jako byste psali na 20 let starým mechanickým stroji. Pokud tedy hledáte klávesnici, co nedělá moc velký hluk, budete se muset obrátit na jiný model výrobce.

Co se týče kláves, dají se velmi lehce rozebrat třeba při čištění nebo výměně apod.

  • Software

Pokud tedy překousnete vyšší hlučnost, jedná se o kvalitní odolnou herní klávesnici, která je navíc vybavená područkou, má český layout a lze si ji nastavit skrze obslužný program. Díky kterému lze velmi jednoduše nastavit jak osvětlení a jeho efekty, ale také makra, což zajisté ocení už zkušenější hráči počítačových her typu Dota 2, Heroes of the Storm a dalších her, kde jsou makra velkým pomocníkem a představují velkou herní výhodu vůči ostatním protivníkům.

Program se obsluhuje velmi jednoduše, vše se nastavuje v hlavním okně aplikace. V její horní části se nachází tlačítka pro nastavení základních funkcí. V záložce „Lighting“ se nastavují všechny efekty, jejich rychlost a samozřejmě intenzita podsvícení.

Další záložka je „Gaming Mode“. Zde lze vypnout klávesové zkratky z Windows a také lze deaktivovat samotnou Windows funkční klávesu. To se kolikrát hodí při hraní her, když o tuto klávesu zavadíte a nechtěně tedy vyvoláte start menu nebo dokonce shodíte hru na lištu. Každý tohle asi jednou zažil a nejedná se o příjemnou věc.

V poslední záložce se pak nastavují makra. Jejich tvorba je otázkou několika sekund, výrobce má toto velmi šikovně vyřešené. Dobrou zprávou je, že pokud u PC hraje více lidí, třeba sourozenci a k tomu ještě některý z rodičů, lze aplikovat na klávesnici celkem tři odlišné profily. Přepínají se tlačítkem zcela v levém horním rohu aplikace.

Pojďme tedy k závěru. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
MANDALORIAN se připomíná druhou řadou!
MANDALORIAN se připomíná druhou řadou!Tuesday, 20 October 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 705x
Komentářů: 1
Nové nejrychlejší auto světa jelo 532 km/h po dálnici!
Nové nejrychlejší auto světa jelo 532 km/h po dálnici!Monday, 19 October 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1399x
Komentářů: 8
Funkční světelný meč prořeže i ocel!
Funkční světelný meč prořeže i ocel!Sunday, 18 October 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2237x
Komentářů: 7
Vyšlo Torchlight III – je to neuvěřitelně nudná hra!
Vyšlo Torchlight III – je to neuvěřitelně nudná hra!Tuesday, 13 October 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1782x
Komentářů: 3
Need for Speed: Hot Pursuit REMASTERED – nová grafika
Need for Speed: Hot Pursuit REMASTERED – nová grafikaMonday, 05 October 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2493x
Komentářů: 11
Mafia: Definitive Edition – jak se povedl remake?
Mafia: Definitive Edition – jak se povedl remake?Friday, 25 September 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3435x
Komentářů: 20