SanDisk SSD Ultra 3D 1TB – TEST a REVIEW cenově dostupného velkého SSD disku nové generace! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Čtvrtek, 09 listopad 2017
Přejít na obsah
SanDisk SSD Ultra 3D 1TB – TEST a REVIEW cenově dostupného velkého SSD disku nové generace!
SanDisk SSD Ultra 3D 1TB
Disk v praxi a výkon
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Je dobré vidět, že vývoj se přeci jen sune kupředu, i když jej poněkud zpomaluje převis poptávky nad nabídkou ve výrobě NAND pamětí, takže ceny neklesají tak rychle, jak by jen mohly. SanDisk (WesternDigital), ale jasně ukazují, že zejména ve střední třídě je znatelný posun k lepšímu a větší kapacity se stávají stále dostupnější.

Nová generace mainstreamových 3D TLC NAND pamětí to umožňuje a ačkoliv proti špičkovým NAND řešením současnosti jsou přeci jen pomalejší, kdy rozdíl 0,5GB/s proti 2-3GB/s vypadá v benchmarcích hrozivě. Pořád se bavíme o svižném SSD a pro běžného uživatele je výkon, která nová střední třída SSD řešení nabízí, více než dostatečný a v běžné praxi většinou ani nepoznáte moc rozdíl ani proti těm vysokorychostním modelům. A zatímco výkonné řešení ve stejné 1TB kapacitě stojí ke 14 tisícům, ve střední třídě už se tato kapacita dá pořídit za těch 8 tisíc, což je přeci jen znatelný rozdíl, pochopitelně ruku v ruce s výkonem jde i životnost apod. Pochopitelně kvalitní SSD nabízí jasně více, ale platíte za to také znatelně více. Takže pro náročné uživatele bych rozhodně doporučil si připlatit, ale pro všechny ostatní, kteří nehoní desítky a stovky GB dat po SSD denně, nabízí nová generace střední třídy vše, po čem dnes touží.

SanDisk SSD Ultra 3D rozhodně neaspiruje na nějaké výkonové souboje a pozice toho nejlepšího, co trh nabízí. Jeho jasným cílem je nabídnout solidní výkon a vlastnosti v mainstreamu, za dostupnou cenu. Nabízí proto kromě 250GB a 500GB verze i 1TB kapacitu za velmi zajímavou cenu a pokud chcete vážně velký SSD, tak je v nabídce i 2TB verze. Všechny ve své výkonové kategorii nabízí za jedny z nejlepších cen na trhu a s velmi dobrým poměrem cena za 1GB (na poměry SSD), byť konkurence zde je.

SanDisk, který dnes patří společnosti WesternDigital, má konkurenta vlastně i právě v ní, kdy vedle nových SanDisk SSD Ultra 3D, dorazí na trh také nová verze Western Digital SSD Blue 3D, tedy fakticky stejné řešení, jen v jiném obalu. V jeho případě by ale měly být vedle 2,5“ SATA verzí i ty M2 2280 SSD karty do M.2 slotu, které SanDisk zatím neohlásil a nejsem si jist, zda je ohlásí.

 

  • Závěr

SanDisk přichází na trh s velmi konkurenceschopným SSD, kdy nabízí výkon odpovídající současné třídě a s velmi agresivní cenovou politikou, kdy patří k těm vůbec nejdostupnějším řešením střední třídy a nabízí tak skvělý poměr cena-výkon. Potěší zejména větší 2TB a 1TB kapacity, kdy hlavně ta 1TB už se dostává na zajímavější cenové hladiny a tak SSD disk s dostatečnou kapacitou za rozumnou cenu (a časem snad ještě rozumnější) už není sci-fi.

Snad jen kdyby bylo také v M.2 verzi, bylo by to perfektní, ale o to se nejspíše postará Western Digital se svým vylepeným SSD Blue 3D modelem, postaveným vlastně na stejném základu. SanDisk SSD Ultra 3D je zejména v té větší kapacitě vhodný pro klasická i mobilní PC jako upgrade třeba v základu použitého HDD, kdy nabídne skvělý výkon za slušnou cenu a dnes již i velmi slušnou kapacitu. Pochopitelně se všemi výhodami, které sebou SSD disk nese, jako odolnost, bezhlučný provoz, nízké provozní nároky, výkon a nízké přístupové doby.  Vzhledem k výbornému poměru mezi výkonem, cenou i kapacitou si SanDisk SSD Ultra 3D bez potíží odnáší naše doporučení a ocenění!

Za zapůjčení disku děkujeme:

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 15
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-11-09 20:05:57

Ja až taky nadčeny s tohto disku niesom, WD Crucial adata ba i Intel ponukaju M2 disky 500GB pod 4000Kč. Napriklad intel ponuka čitanie 1,7GB/s a 128k IOPS.
SSD disky idu s cenou krasne dole A M2 disky s 3x až 6x vyššou rychlosťou dosť vyrazne klasicke SSD posielaju do stareho železa.
MartinCZ80 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-11-09 20:44:44

Velmi agresivní ceny kdy 250GB verze startuje na 2800 korunách?? vím že je to novinka ale před cca rokem (7.6.2016) jsem si pořídil Kingston SSDNow UV400 480GB za 2999kč to to je agresivní cena i když ted stojí 3999,- nedávno stál dokonce 4300,- což je dost rozdíl od ceny co jsem ho kupoval já.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-11-09 22:20:33
avatar
nutné vzít v potaz, že to jsou zatím zalistované ceny, první disky teprve dorazí do obchodů - testujeme to opravdu jako horkou novinku, ceny určitě půjdou níže až se začnou prodávat ... samozřejmě ceny odpovídají současné realitě NAND výroby a v tomto ohledu je lze považovat za velmi agresivní, už teď je hlavně ta testovaná 1TB verze jednou z cenově vůbec nejdostupnějších a před ní jsou jen disky, které už jsou fyzicky v obchodech ...
Uxmal [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-11-09 21:51:39
avatar
Citace:
ale o to se nejspíše postará Western Digital se svým vylepeným SSD


AMD sa so svojím lepidielkom podelilo okrem Intelu už aj s WD?
xind [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-11-10 08:07:30
avatar
do ps4 by se to hodne lidem hodilo, protoze ten disk co tam davaji to uplně zabíjí, za 8000 je to akorad
Allie Fox [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-11-12 15:38:25
avatar
Zaplatit cenu celé PS4 jen za rychlejší úložiště? No ono to s tím zabíjením nebude tak horké.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
AVENGERS: EndGame – upoutávka na nejočekávanější film 2019
AVENGERS: EndGame – upoutávka na nejočekávanější film 2019Pondělí, 10 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1423x
Komentářů: 2
DayZ je hotové! Zajímá to ale ještě někoho?
DayZ je hotové! Zajímá to ale ještě někoho?Pondělí, 10 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1417x
Komentářů: 2
The Outer Worlds – velké RPG od OBSIDIANu. Lepší Fallout?
The Outer Worlds – velké RPG od OBSIDIANu. Lepší Fallout?Sobota, 08 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1507x
Komentářů: 2
Far Cry New Dawn – přímo příběhově naváže na Far Cry 5!
Far Cry New Dawn – přímo příběhově naváže na Far Cry 5!Sobota, 08 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 940x
Komentářů: 2
Battlefield V dostal update pro lepší výkon s RTX
Battlefield V dostal update pro lepší výkon s RTXPátek, 07 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 651x
Komentářů: 0
Anthem – generická nudná online akce od EA?
Anthem – generická nudná online akce od EA?Pátek, 07 prosinec 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 580x
Komentářů: 0