Silicon Power MS60 1TB a DS72 1TB – TEST a RECENZE dvou šikovných klasických USB flash disků Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Úterý, 26 březen 2024
Přejít na obsah
Silicon Power MS60 1TB a DS72 1TB – TEST a RECENZE dvou šikovných klasických USB flash disků
Disky v praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Disky v praxi

Použití disků je pochopitelně cíleně naprosto triviální, stačí jej pouze rozbalit z krabičky a zapojit do USB slotu počítače a už to jede.

V mém případě základní deska Gigabyte Z790 Aorus Xtreme. Flash disk se ihned objeví mezi již stávajícími disky a je možné s ním tedy okamžitě pracovat.

Pokud se zaměřím na reálné testy z každodenního požívání, jal jsem se kopírovat velký 20GB soubor z mého rychlého SSD disku a výsledný čas se u pomalejšího MS60 zastavil na hodnotě 35 sekund, průměrná rychlost zápisu se tedy pohybovala kolem 580-590 MB/s.

U rychlejšího modelu DS72 jsem dosáhl na mnohem lepší výsledek, protože stejně velký soubor jsem zapisoval jenom 22 sekund, zde jsem dokonce dosáhl na rychlost 900-910 MB/s, což je o 50-60MB/s více než je v oficiálních specifikacích.

Podobně dopadly disky i v syntetickém programu Crystal Disk Info v nejnovější verzi 8.0.4, kde jsem s modelem MS60 dosáhl na 617MB/s pro čtení a pro 600MB/s pro zápis. Disk tedy poskytuje o 100MB/s lepší rychlost zápisu než je oficiální údaj, což je skvělý výsledek. U rychlejšího DS72 jsem nakonec dosáhl na rychlost téměř shodnou s rychlostí v oficiálních parametrech. Oba disky ale dokázaly své papírové parametry překonat, v případě MS60 celkem značně.

V ATTO benchmarku mi akorát trošku za haproval výsledek u pomalejšího MS60, kde mi program změřil mnohem vyšší rychlost, než by měla být. Kontroloval jsem to několikrát a zkoušel disk připojit i do jiného PC ale vždy jsem se dočkal stejného výsledku. S modelem DS72 jsem pak naměřil již celkem normální rychlost, i když hodnota zápisu byla o něco vyšší než v programu CrystalDiskMark, výsledky v tomto programu tedy berme s rezervou.

Pokud jde o test lineárního zápisu v programu AIDA64, DS72 byl schopen držet maximální rychlost 850MB/s do zhruba 3% své kapacity, pak rychlost klesla na hranici 270MB/s. To rozhodně není špatný výsledek. Levnější model MS60 na tom byl o dost hůře, ten zpomalil výrazněji, a jeho rychlost se pak pohybovala jenom na hranici 150MB/s.

Pojďme tedy k závěru.



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
SONY zopakuje průšvih Concordu s novou hrou Marathon?
SONY zopakuje průšvih Concordu s novou hrou Marathon?Čtvrtek, 18 prosinec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 254x
Komentářů: 0
Tomb Raider se vrací – Lara hned ve dvou nových hrách
Tomb Raider se vrací – Lara hned ve dvou nových hráchStředa, 17 prosinec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 499x
Komentářů: 0
Larian odhalují novou hru – má být větší a lepší než BG3!
Larian odhalují novou hru – má být větší a lepší než BG3!Pondělí, 15 prosinec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 843x
Komentářů: 2
Star Wars: Fate of the Old Republic – překvapivá pecka ohlášena!
Star Wars: Fate of the Old Republic – překvapivá pecka ohlášena!Pátek, 12 prosinec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 961x
Komentářů: 0
Total War: Medieval 3 – nový díl klasické série představen!
Total War: Medieval 3 – nový díl klasické série představen!Pondělí, 08 prosinec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1531x
Komentářů: 1
Zootopia 2 je celosvětový hit
Zootopia 2 je celosvětový hitPátek, 05 prosinec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1312x
Komentářů: 0