Silicon Power PC60 – TEST a RECENZE ultra lehkého a rychlého externího disku na cesty Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Neděle, 03 leden 2021
Přejít na obsah
Silicon Power PC60 – TEST a RECENZE ultra lehkého a rychlého externího disku na cesty
Disk v praxi
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • Silicon Power PC60 – TEST a RECENZE

                                   ultra lehkého a rychlého externího disku na cesty

Společnost Silicon Power je na trhu známá tím, že se snaží své produkty vyrábět tak aby měly co nejlepší poměr cena/výkon. To jsme si pěkně ukázali v předchozí recenzi na jejich NVMe SSD disk P34A60 1TB, dneska se podívám na zoubek dalšímu produktu, který mi tato firma poslala na test v podobě externího SSD disku v malém odolném těle.

Jedná se o kompaktní malý externí SSD disk ve tvaru čtverce s USB-C připojením a rychlostmi dosahující na 500MB/s. Pokud chcete externí mobilní diskové řešení s co nejlepší rychlostí přenosu dat, tak se v dnešní době bohužel SSD řešení nevyhnete.

Klasické plotnové externí disky dosahují na rychlosti jen lehce přesahující 100 MB/s, což proti výkonu SSD disku je hodně málo. Také přenositelnost je obtížná, plotnové disky jsou celkem veliké a náchylné na poškození během přepravy nebo nemají tak vysokou odolnost vůči pádu na zem apod. Z tohoto pohledu se mi tedy zdá testovaný model ideální kandidát na přenos velkých objemů dat a jejich následné velmi rychlé kopírování z disku ven, nebo přenosu dat opačným směrem. K tomu velmi pomáhají parametry modelu P60. Tělo disku je velmi malé, rozměry jsou 80x80mm a tloušťka je pouhých 11,2mm. Ani váha není nějak velká, díky plastovému tělu se váha zastavila na pouhých 46g. Disk se tedy snadno vejde do každé kapsy a díky jeho nízké váze o něm nebudete ani vědět.

Disk umožňuje propojení s počítačem skrze rychlý USB-C 3,1 (gen 2) konektor, který dokáže plně využít rychlosti SSD disku, který se ukrývá uvnitř. Disk je také díky této konstrukci odolný vůči nárazům, vibracím a pádům.

Pokud se blíže podíváme na parametry tohoto modelu, je osazen moderními 96vrstvými 3D NAND čipy, připojené na paměťový řadič SM2259XT. Je dostupný v kapacitách 240/480 a 960GB a pak 1,92TB. Disk dle oficiálních specifikací dosahuje na rychlosti až 540 MB/s pro čtení a 500 MB/s pro zápis. Disk je také velmi odolný a zvládne i pád z velké výšku, bohužel nesplňuje certifikaci IP68, není tedy voděodolný, což je podle mého názoru celkem škoda, ale chápu. Všechny kapacity se dají koupit pouze v jednom barevném provedení. Disky jsou kompatibilní s Windows XP až po nejnovější Windows 10. Samozřejmě nechybí podpora ani pro Linux a Max OS. Záruka je pak standartní 3 roky.

  • Silicon Power PC60 960GB

Balení disku je vyvedeno opravdu stylově a hlavně účelně. Krabička je jenom o málo větší než samotný disk a zákazník se zde dozví ihned veškeré parametry.

Samotný disk je tedy tenký a lehký, neobsahuje žádné složité prvky ani ovládání. Prostě malý SSD externí disk a k němu dostanete jenom jeden krátký USB kabel. Jeden je zakončený konektorem USB-C a druhý pro kompatibilitu se staršími PC klasickým USB-A. Na disku se pak ještě nachází stavová diodu, která v případě zapnutí svítí bíle.

Jak disk funguje v praxi, se podíváme v další kapitole … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Star Wars Battlefront II je zdarma a EA přišla o značku!
Star Wars Battlefront II je zdarma a EA přišla o značku!Čtvrtek, 14 leden 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1379x
Komentářů: 3
NETFLIX v útoku – představuje nové filmy pro rok 2021!
NETFLIX v útoku – představuje nové filmy pro rok 2021!Úterý, 12 leden 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1862x
Komentářů: 6
S.T.A.L.K.E.R 2 v další ukázce. Vyjde na PC/Xbox v roce 2021!
S.T.A.L.K.E.R 2 v další ukázce. Vyjde na PC/Xbox v roce 2021!Úterý, 29 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3574x
Komentářů: 7
Monster Hunter vstoupil do kin
Monster Hunter vstoupil do kinČtvrtek, 17 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2876x
Komentářů: 3
EA láká na nový MASS EFFECT a DRAGON AGE
EA láká na nový MASS EFFECT a DRAGON AGEPondělí, 14 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2564x
Komentářů: 5
MARVEL ukázal nové seriály! Podívejte se.
MARVEL ukázal nové seriály! Podívejte se.Pátek, 11 prosinec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2395x
Komentářů: 1