TEST: Kingston HyperX PREDATOR 240GB (M.2) - Výkonné SSD s až 1,4GB/s za dostupnou cenu! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Čtvrtek, 17 březen 2016
Přejít na obsah
TEST: Kingston HyperX PREDATOR 240GB (M.2) - Výkonné SSD s až 1,4GB/s za dostupnou cenu!
Kingston HyperX PREDATOR 240GB - M.2 SSD disk
Výkon
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Kingston HyperX PREDATOR M.2 SSD je zatraceně rychlé SSD a testy to jasně dokazují. Je o třídu (někdy až dvě) jinde proti běžným 2,5" SATA SSD. Nutno říci, že 480GB verze je zejména v oblasti zápisu o poznání výkonnější, má totiž 1000MB/s, zatímco námi testovaná 240GB verze má "jen" 600MB/s. Ale cenový rozdíl je mezi nimi značný. Nicméně právě rychlost zápisu je u 240GB verze trochu "zklamáním", zejména s přihlédnutím k rychlosti čtení, jež dosahuje až 1400MB/s, je 600MB/s prostě trochu "málo".

Tak jako tak je 240GB verze o poznání výkonnější ve všech směrech, než běžné 2,5" SSD. Ale je také dražší. Zatímco 2,5" SATA řešení Kingston HyperX SAVAGE pořídíte za 2400 korun vč. DPH, HyperX Predator M.2 stojí ve stejné kapacitě 4900 korun, tedy dvojnásobek. Rozdíl výkonu je ale znatelný a to i v běžné praxi. A je to také zdaleka nejlevnější M.2 SSD řešení své výkonové třídy na našem trhu. Sluší se ale dodat, že jakkoliv je jeho výkon vynikající a vysoký, není to úplná špička. Tam díky technologické převaze na poli NAND kraluje zejména SAMSUNG se svými 950 PRO modely, které nabízí až 2200MB/s pro čtení a 900MB/s pro zápis i u 256GB verze. Ta začíná na zhruba 5600 korunách vč. DPH a má 5 let záruky. Navíc je to NvMe SSD. Kingston HyperX PREDATOR je přeci jen minimálně o generaci starší řešení.

Stejně považuji minimálně 240GB verzi Kingston za velmi atraktivní. Proti výkonnostně úžasnému SAMSUNG 950 PRO má totiž jednu výhodu. Kromě nižší ceny je to hlavně fakt, že netopí. Bohužel u některých desek je použití 950 PRO M.2 SSD dost komplikované velmi vysokými teplotami, které toto řešení dosahuje. S tím nemá Kingston problém, i když pravda, výkon je jinde a technologicky taky. Záruka jen 3 roky také není problém, už máme více než dostatečně ověřeno, že SSD jsou extrémně spolehlivá a dokonce v praxi výrazně překonávají udávanou životnost.

  • Závěr

Kingston HyperX PREDATOR M.2 SSD není nejvýkonnější podobné řešení na trhu, ale pořád je o třídu výše než běžná SSD. S poklesem cen SSD řešení je tato úroveň výkonu stále dostupnější i pro běžné uživatele, kterým je tento model primárně určený. Pravda, proti běžným 2,5" SSD stejné kapacity je stále 2x dražší, ale za necelých 5 tisíc je už přeci jen cenově dostupný a je nejlevnějším SSD řešením této výkonnostní kategorie na našem trhu. Pro běžný domácí PC i herní PC je 240GB verze velmi atraktivní systémový disk a za ty peníze stojí. Pokud si tedy chcete dopřát něco luxusnějšího, pak jej vřele doporučujeme. Jestli ale máte více peněz a nepočítáte každou stokorunu, pravděpodobně bude pro vás zajímavější dnes v podstatě výkonem bezkonkurenční SAMSUNG 950 PRO varianta. Jako objektivní recenzenti zkrátka nemůžeme o tom mlčet. Pořízení výrazně dražší 480GB Kingston verze je v tuto chvíli asi pasé, jelikož tam už fakt, že je levnější než SAMSUNG 950 PRO, moc roli nehraje, jelikož se bavíme o řešení za více než 10 tisíc a to si nebude kupovat někdo, kdo počítá každou stokorunu. V případě 240GB verze ten rozdíl ale roli hraje, protože pro mainstreamové uživatele je už těch 4900 korun, co stojí, přeci jen hodně na další připlácení. Je to ale opravdu o tom výkonu, protože za stejnou cenu máte normálně 2,5" SSD s 2x větší kapacitou, což také nelze ignorovat.  

Z našich zkušeností si na tohle rychlé Kingston PREDATOR mnozí přeci jen připlatí a nelitují. Výkon je fantastický, v praxi rozpoznatelný i proti 2,5" SSD, ale rozhodně nečekejte stejný rozdíl jako mezi SSD a HDD ;). Za nás tedy aktuálně palec nahoru. Má na trhu své místo a jako uživatel si strašně rychle zvyknete na tuhle úroveň výkonu. Doufejme, že bude brzy standardem.

Hodnocení Kingston HyperX PREDATOR M.2 SSD 240GB: 85%

Za zapůjčení děkujeme společnosti KINGSTON

Za zapůjčení výbavy pro test děkujeme našim dalším partnerům:

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 18
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
TOP GUN: Maverick – pokračování legendárního filmu!
TOP GUN: Maverick – pokračování legendárního filmu!Čtvrtek, 18 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 172x
Komentářů: 0
Jaký byl počítač, co dostal lidi před 50.lety na Měsíc?
Jaký byl počítač, co dostal lidi před 50.lety na Měsíc?Úterý, 16 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1178x
Komentářů: 0
Jak „ztišit“ chlazení na Radeon RX 5700 XT za pár korun?
Jak „ztišit“ chlazení na Radeon RX 5700 XT za pár korun? Pátek, 12 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2120x
Komentářů: 10
Age of Wonders 3 dočasně zdarma na STEAMu
Age of Wonders 3 dočasně zdarma na STEAMuČtvrtek, 11 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1509x
Komentářů: 0
AMD RYZEN 3000 procesory - Taktování, chlazení a delidd
AMD RYZEN 3000 procesory - Taktování, chlazení a deliddPondělí, 08 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3002x
Komentářů: 1
Maleficent: Mistress of Evil – pokračování pohádky/nepohádky
Maleficent: Mistress of Evil – pokračování pohádky/nepohádkyPondělí, 08 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1699x
Komentářů: 1