WD Black SN750 – TEST výkonného M.2 NVMe SSD disku pro běžná i herní PC za solidní cenu Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Wednesday, 10 April 2019
Přejít na obsah
WD Black SN750 – TEST výkonného M.2 NVMe SSD disku pro běžná i herní PC za solidní cenu
WD Black SN750 NVMe PCIe SSD 1TB
Disk v praxi a výkon
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • WD Black SN750 – TEST výkonného M.2 NVMe

                                      SSD disku pro běžná i herní PC za solidní cenu

Dění na poli SSD nám dělá velkou radost a dnes se podíváme na test jednoho z aktuálních modelů. Ještě nedávno, pokud jste chtěli opravdu rychlý a zároveň kapacitně slušný SSD disk, bavili jsme se o investici v řádu hodně přes 10 tisíc korun. Dnes? Řekněme, že situace se změnila. Hodně :). Mění se tak rychle, že mnozí výrobci a prodejci ani nestíhají upravovat ceny. Právě ceny nejvýkonnější SSD disků šly dolu tak moc, že prakticky srovnávají krok s cenami mnohem pomalejších základních modelů. Dnes se podíváme na jeden opravdu rychlý NVMe M2. SSD disk od Western Digital.

  • WD Black SN750 M.2 NVMe PCIe SSD

Ač podle názvu by se mohlo zdát, že jde o úplnou novinku, není tomu tak. Je to drobná evoluce již loni uvedeného WD Black 3D NVMe SSD (interně označovaného jako SN700). Používá čipy i řadič od Sandisk, který dnes patří pod WD, takže další disk, který si výrobce dělá kompletně sám.

Pro rok 2019 společnost Western Digital vylepšila několik věcí, zejména firmware atd. a přidala i verzi s pasivem a přejmenovala jej oficiálně tedy na SN750. K tomu jej nově nabízí i ve 2TB variantě, což původní Black model nebyl. Každopádně stále používá 64-vrstvé TLC NAND čipy od Sandisk a také Sandisk řadič.

Dodává se v kapacitách 250GB, 500GB, 1TB a 2TB. Kromě verze 250GB jsou k mání vždy ve verzi s anebo bez pasivu. Ten s pasivem rozměry jinak standardního M.2 2280 trochu přeroste do tloušťky. Výkon, tedy rychlost se samozřejmě liší v závislosti na kapacitě. Nejrychlejší je 1TB verze, která má až 3470MB/s pro sekvenční čtení a 3000MB/s pro sekvenční zápis. Pokud jde o výdrž, tedy TBW, tak to je samozřejmě také závislé na kapacitě, a obecně patří spíše k průměru u SN750 modelů. 1TB varianta má konkrétně 600 TWB.

Právě 1TB model nám WD poslalo na otestování, takže si ho dnes vyzkoušíme v praxi. Podívejme se tedy, co nabízí …



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Hra roku vychází? PowerWash Simulator 2
Hra roku vychází? PowerWash Simulator 2Tuesday, 28 October 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 486x
Komentářů: 0
The Outer Worlds 2 překvapuje!
The Outer Worlds 2 překvapuje!Monday, 27 October 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 775x
Komentářů: 0
Povedený Pacific Drive dostal nečekané DLC!
Povedený Pacific Drive dostal nečekané DLC!Friday, 24 October 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 967x
Komentářů: 0
Líná nebo hamižná Bethesda? Výroční edice Fallout 4 s placenými módy!
Líná nebo hamižná Bethesda? Výroční edice Fallout 4 s placenými módy!Thursday, 23 October 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 745x
Komentářů: 0
Vychází Vampire The Masquerade Bloodlines 2 – dopadlo, jak se čekalo
Vychází Vampire The Masquerade Bloodlines 2 – dopadlo, jak se čekaloWednesday, 22 October 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 868x
Komentářů: 0
Vychází Jurassic World Evolution 3 – dinosauří strategii hráči milují
Vychází Jurassic World Evolution 3 – dinosauří strategii hráči milujíTuesday, 21 October 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1341x
Komentářů: 0