Alphacool Eissturm Hurricane – TEST kompletního vodního chlazení k sestavení u vás doma Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Čtvrtek, 18 duben 2019
Přejít na obsah
Alphacool Eissturm Hurricane – TEST kompletního vodního chlazení k sestavení u vás doma
Alphacool Eissturm Hurricane Copper 45 3x 120mm
V praxi - Instalace a provoz
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

K levnějším vodním setům jsem byl vždycky trošku skeptický, a to hlavně z hlediska použitých materiálů nebo z hlediska kvality pumpy, chladícího výkonu nebo hlučnosti. Tento vodní set si troufám označit za jeden z nejlepších setů na trhu za rozumnou cenu. Nicméně není to zase takové překvapení. Alphacool má velké zkušenosti a používá vyladěné a stále zlepšované komponenty.

Jako hlavni pozitivum musím vyzdvihnout hlučnost pumpy, která je i na maximální výkon neslyšná a vůči staršímu modelu VPP655 je to obrovský pokrok. A to ji lze ještě zregulovat na nižší výkon, například pokud chladíte jenom procesor, stačí s přehledem druhý nejpomalejší stupeň. Dále celo-měděná konstrukce zajišťuje absenci galvanické koroze a chladící výkon tohoto setu nemá problém ani s přidáním grafické karty s TDP kolem 250-300W, o čemž jsme se přesvědčili v této recenzi.

Jako další klad tohoto setu beru hlavně to, že díky kompletní možnosti rozebrání si ho můžete upravit dle vašich potřeb či dispozice vaší skříně. To znamená, vyměnit hadice za jiné, delší, kratší, s větším průměrem nebo zcela čiré a vyměnit kapalinu za obarvenou a tím „vytunit“ celý vzhled vašeho PC. Dále můžete přidávat další radiátory, či připojit grafickou kartu s vodním blokem, pumpa na to výkonu má dostatek. Skvěle ukazuje potenciál a možnosti vodního chlazení.

Cena je samozřejmě trochu vyšší. Testovaný HURICCANE se prodává od 7650 korun za verzi x 240mm výměníkem (ale tlustým 45mm), 280mm verze je za 8000 korun, testovaná 360mm verze je za 8900 korun a 420mm edice je za 9200 korun vč. DPH. Set obsahuje vše, co potřebujete k sestavení a provozu základního okruhu se snadnou možností rozšířit jej třeba o blok na grafické kartě, základní desce apod. Vzhledem k provedení, funkčnosti, možnostem atd. je cena více než přiměřená. V nabídce jsou navíc i slabší verze EISSTURM okruhů, které jsou cenově příznivější a skutečně se přibližují cenovým hladinám lepších AIO chladičů. Samozřejmě proti důkladně otestovaným AiO, které se dodávají již hotové a ověřené, připravené ihned k použití, je finální montáž a naplnění okruhu v tomto případě zcela na vás a to i veškeré riziko s tím spojené.

Vše je ve špičkové kvalitě s možnostmi snadné výměny a doplnění různými variantami jednotlivých prvků. Nicméně výchozí set je zde pro ty, kteří s vodním chlazením teprve začínají, ale chtějí mít jistotu, že mají vše potřebné správně a osvědčené. Další individualizace je už na vás. Samozřejmě že podobné vodní chlazení není pro každého, není tak jednoduché na osazení jako AiO chladič a už vůbec není bezúdržbové jako AiO. Zůstává věcí pro nadšence, ale stát se takovým je dnes mnohem jednodušší než v dobách, kdy vodní chlazení pro PC začínalo. Alphacool nabízí vše potřebné, ověřené, vyzkoušené a v podobě základních setů EISSTURM tedy přístupné každému, kdo chce pořádné vodní chlazení pro svůj PC opravdu vyzkoušet.

Pokud tedy chcete vstoupit do světa vodního chlazení, je tento set dobrou volbou. Rozhodně i dobrým výchozím stupněm pro další individualizace, kdy budete překvapeni, co všechno je dnes možné a jak různorodé příslušenství a komponenty k vodním okruhům dnes lze mít.

Za poskytnutí setu děkuji společnosti Alphacool

Za poskytnutí ostatního HW děkuji našim partnerům:

 

 

 


 

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Dirtrix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-23 11:52:46

Buďto jsem to přehlédl nebo nebyla změřená hlučnost chlazení, což mi přijde jako jeden z nejdůležitějších parametrů.
V praxi je totiž celkem jedno, jestli má procesor 50°C nebo 54°C, ale hodně mě bude zajímat, jestli teplota nešla o ty 4 stupně dolů za cenu výrazného zvýšení hlučnosti...
Patt [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-23 14:15:36

Tak tak. Stejně tak tam chybí porovnání s jinými sety. Třeba EKWB nebo AIO řešení. Případně k tomu TOP vzduchy.
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-25 09:04:27
avatar
EKWB bylo osloveno a pry nejsme pro EKWB zajimavy trh, bejt youtuber poslali by to hned.. Tahle firma se klasickym recenzim dost vyhyba.. zrejme si moc everej a bojej se porovnani s levnejsi konkurenci.. Takze snaha byla, bohuzel..
Frantin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-13 10:36:43
avatar
Tahle slovinská firmička má po světě recenzí dost. Ty kecy, že si moc nevěrí a bojí se, to jsou jen stupidní bláboly z vašich úst. Nejprve to kupte, otestuje a pak haňte.

Já jsem na základě vaší recenze koupil celkem hezkou vychválenou skříň NZXT Manta, ale netušil jsem jaký je to propadák ohledně airflow. V té době jsem měl MSI Radeon RX 480 GAMING X 8G. Nedalo se to uchladit 5ks Noctuí na full otáčky, rozpálená karta po delším hraní padala. Tak jsem se rozhodl vyměnit GK a pořídit vodníka. Po přečtení spousty zahr. recenzí padla volba na EK. Pumpa Revo D5 PWM, blok pro i7 Supremacy EVO a dva výměníky SE240x26 a XE240x60. Kapalina proudí z pumpy přes GK 1080Ti-EK do SE240x26, ochlazená pak přes CPU do XE240x60 a zpět do pumpy. Systém je doplněn LCD teploměrem. Po kompletní zástavbě jsem systém otestoval v OCCT + Unigine a opět jsem narazil na zásadní - kritický problém s designem skříně. Provozní teplota kapaliny byla 55-60°C a PWM Noctui se mohli zbláznit. Přední kryt má malý nasávací otvor ve spodní části a horní kryt má po stranách úzké štěrbiny s tahokovem pro odvod tepla. Je to absolutní šit pro Mainstream GK AMD a jakékoliv Hi-end!!! Po odstranění, později rozfrézování krytů se teplota kapaliny při brouzdání a kancelářské práci drží na ±24°C a při plné zátěži (i7-5GHz, GK core 2k+/mem. 12k+) na 35 -37°C s tím, že si Noctui lebedí v nízkých otáčkách. Další výzvou je ohýbání efektních akrylátových trubek, není to rozhodně pro každého. Mémě zručným doporučuji EK Duraclear hadice, jsou absolutně čiré a extrémně ohebné bez zalomení s UV ochranou. Na závěr malé doporučení, vždy upřednostňujte velikost plochy výměníku/ů před tloušťkou.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-13 10:45:20
avatar
MANTU jsem testoval já, a stojím si za ní, nacpal jsem do ní mnohem výkonnější grafiku než vy a všechno šlape, nicméně ta skříň není o co nejlepším chlazení, ale o kompaktnosti a utlumení ....
Frantin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Dovolím si nesouhlasit 2019-05-13 12:14:02
avatar
OK tak Mantu jste testoval vy ne kolega.

Výkonnější grafiku jste tam určitě neměl než 1080Ti. Nepamatuji, že by jste ji testoval s Titanem Xp.

Ale to je jedno, problém s nVidia 970 i 980 MSI Gaming jsem také neměl(980Ti jsem nevlastnil). Nvidie byly obecně celkem chladné. Problém měla u mě právě ta topící 480tka navíc v kvalitním provedení od MSI Gaming X. Pod vrtulema měla asi jen 8mm místa, tam nemohla pomoci ani ta perforace nad zdrojem. V synově ATX skříni ta 480tka problém s teplotou neměla, byl to problém té skříně. A krajně pochybuji, že by tam fungovala třeba VEGA 64 to je ještě větší přímotop.

O kompaktnosti můžeme také polemizovat, na ITX je to trošku velké. Existovala pravděpodobně i verze pro mATX. U té by se už dalo hovořit o kompaktnosti, ale ta byla alespoň v Čechách nedostupná a nebo to byl pouze modding pro vodní chlazení se dvěma GK.

Prostě ta skříň je kvalitní, ale má své mouchy, nelze tam narvat cokoliv bez zamyšlení.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-13 12:40:44
avatar
aha ja, já si přečetl to o RX 480 ;) No ja tam měl VEGA 64, referenční, běhalo to OK.

Na ITX je to velké, ale právě proto že se tam dá nacpat výkonnější zdroj i komponenty a chlazení tak to jde ... já s tím neměl problém. Samozřejmě že uvnitř bylo větší teplo než ve větší skříni, ale vše fungovalo OK ....
FabledWarrior [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Něco řečeno bylo 2019-04-24 07:25:35

No tak psal tam, že musí vychválit pumpu za to, jak je absolutně tichá. Takže to asi bude tiché ne? Větráky si k tomu musíš pořídit sám, takže je na tobě, jaké zvolíš a jak budou hlučné.

Porovnání s AiO bude asi těžké, když k tomu připojil i full cover blok na 1080Ti FE.

Samozřejmě porovnání s podobným vodníkem od EKWB by bylo vhodné, také jsem by mě to asi zajímalo.

Nicméně je evidentně vidět, že tyhle vodníky mají sice vyšší cenu než AiO, jenže ten jejich výkon to podle mého ospravedlní. Jo.. je pravda že počáteční investice je vysoká, ale připojit si do okruhu můžu co chci, maximálně budu měnit blok na grafiku případně na procesor, zbytek si pojede vesele dál.

Navíc dle mého takto dobře a tiše celý PC ničím jiným asi neuchladím v zátěži. Samozřejmě tím myslím komponenty vyšší mainstream a high end. Ono už možná pořizovat takového vodníka na ten vyšší mainstream je trošku overkill...
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.Pondělí, 25 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1643x
Komentářů: 5
Space Force – nový seriál tne do živého
Space Force – nový seriál tne do živéhoSobota, 23 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1649x
Komentářů: 0
Civilization VI zdarma na PC!
Civilization VI zdarma na PC!Pátek, 22 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1046x
Komentářů: 1
Serious Sam 4: Planet Badass se přiřítí v létě!
Serious Sam 4: Planet Badass se přiřítí v létě!Čtvrtek, 21 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 892x
Komentářů: 3
Remaster MAFIA her je tu. Jak vypadá srovnání?
Remaster MAFIA her je tu. Jak vypadá srovnání?Úterý, 19 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4930x
Komentářů: 9
Proč starší AM4 desky nebudou podporovat AMD ZEN 3?
Proč starší AM4 desky nebudou podporovat AMD ZEN 3?Pondělí, 18 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2267x
Komentářů: 33