Cooler Master MASTERLIQUID 360 ATMOS – TEST a RECENZE AiO chlazení vlastního návrhu CM Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Pátek, 22 září 2023
Přejít na obsah
Cooler Master MASTERLIQUID 360 ATMOS – TEST a RECENZE AiO chlazení vlastního návrhu CM
Cooler Master ML360 ATMOS -  chladič
V praxi - instalace, výkon a hluk
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Cooler Master MASTERLIQUID 360 ATMOS je nový nejlepší model AiO chlazení od Cooler Master a zkouší na něm tedy zcela vlastní design bloku i upínání. Samozřejmostí jsou i vlastní ventilátory CM. Jako celek to tedy je uděláno dobře a funguje to velmi dobře. Jediné, co jsme nemohli vyzkoušet je zcela nová aplikace, kterou CM připravuje a nebyla v době testování a vydání tohoto chladiče zatím k dispozici. Funguje to ale i se starší. Nebo se s žádnou aplikací nemusíte zaobírat vůbec a nechat to na systémech vaší základní desky, obojí je možné. Záleží na vás, jak to zapojíte a budete používat.

Chladič nabízí také určitou míru individualizace, tedy kromě obvyklé možnosti nastavení RGB podsvícení je tu také výměnný design tohoto okrasného vnitřního plastového panelu uvnitř bloku pod tím průhledným krytem. CM nabízí 3D tiskové mapy pro váš vlastní design tohoto prvku. Asi to neocení každý, ale prostě možnost to tu je.

Docela se mě líbí to, jak CM napovídá uživatelům, kolik pasty je nutné nanést na blok. Většina dává příliš mnoho, s tou nálepkou na spodu bloku je to tak docela dobrý nápad. Jinak rozměrově je blok poměrně malý, CM nezkoušel vymýšlet něco zásadně nového. Fitinky a všechna napojení jsou klasicky jednoduché a plastové. Stejně jednoduchý je i hliníkový výměník se standardní 27mm tloušťkou. Použité ventilátory jsou také celkem klasika od CM, mohou mít poměrně vysokých 2500ot/min, což samozřejmě znamená docela vysoký průtok vzduchu přes 70CFM, ale současně pochopitelně nebudou v tomto maximálním režimu úplně tiché. Pokud to necháte na automatickém řízení všeho, tak tiché jsou, systém to reguluje slušně, i když to také záleží na systému vaší desky, nastaveném profilu chlazení atd. Celkově z hlediska provozních vlastností, tedy hluku, nijak novinka nevybočuje z dobrého standardu.

A to se týká i o chladícím výkonu. Ten je dobrý, testováno máme v automatické regulaci, kdy se zdá že CM se nesnažil nahnat výkon a co nejnižší teploty za cenu vyšší hlučnosti a vše je dobrém průměru. A samozřejmě jde o 360mm AiO, tedy chladící výkon je výborný. Otázkou je cena.

  • Závěr

Cooler Master uvádí MASTERLIQUID 360 ATMOS ve své zcela vlastní konstrukci za 150 dolarů, tedy zhruba 4200 korun s 5ti letou zárukou. Není to cíleně cenově co nejdostupnější model, na to má CM jiné modely ve své bohaté nabídce chladičů, ale zdaleka nepatří ani mezi nejdražší AIO na trhu. Pravda, nemá OLED/LCD displej, takže proto není zase tak drahý. Poměrem cena/výkon ale prostě nezaujme nejlepší pozice, ovšem zdaleka nebude ani extrémně nevýhodný.

Prostě a jednoduše míří do středu nabídky, a má vše, co by mělo mít. Asi nejzajímavější je na něm tedy fakt, že nejde o dominantní ASETEK konstrukci, ale vlastní design CM a zdá se funguje to velmi dobře. Kromě námi testované 360mm verze byla uvedena také 240mm. Bohužel obě zatím pouze v černém provedení, docela u CM obvyklé bílé varianty, zatím nejsou. Doporučit jej celkově klidně můžeme, i když v té velmi široké nabídce podobných chladičů na trhu nemohu říci, že by cenově, funkčně či výkonem nějak výrazně vynikal nad jinými modely široké konkurence. Ale ani v ničem nezaostává, výkon i provozní vlastnosti jsou velmi dobré. Takže za nás OK.

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
První HALF LIFE oslavil 25.let a dostal aktualizaci!
První HALF LIFE oslavil 25.let a dostal aktualizaci!Čtvrtek, 16 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3197x
Komentářů: 2
Last Train Home – originální česká hra se blíží!
Last Train Home – originální česká hra se blíží!Úterý, 14 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3823x
Komentářů: 2
Rebel Moon – nejočekávanější sci-fi roku?
Rebel Moon – nejočekávanější sci-fi roku?Pondělí, 13 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 3057x
Komentářů: 4
The Talos Principle 2 – originál který není pro každého
The Talos Principle 2 – originál který není pro každéhoPátek, 10 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2909x
Komentářů: 0
The Witcher: Sirens of the Deep – nový animovaný zaklínač!
The Witcher: Sirens of the Deep – nový animovaný zaklínač!Čtvrtek, 09 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 4428x
Komentářů: 0
MARVEL v problémech? Marvels a ECHO přichází
MARVEL v problémech? Marvels a ECHO přicházíStředa, 08 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 6058x
Komentářů: 4