Corsair H150i RGB PRO XT – TEST a RECENZE zatím nejlepšího AiO chlazení od Corsair Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Thursday, 28 May 2020
Přejít na obsah
Corsair H150i RGB PRO XT – TEST a RECENZE zatím nejlepšího AiO chlazení od Corsair
Corsair H150i RGB PRO XT
V praxi - Instalace a výkon
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Společnost CORSAIR říká, že nový H150i RGB PRO XT je jeho zatím nejlepší AiO, které dosud udělala. A něco na tom bude. Samozřejmě rozdíly proti předchozím modelům nejsou už nijak enormní, co do výkonu či provedení. Nicméně můžeme z praxe potvrdit, že testovaná novinka má nejlepší výkon při nejnižší hlučnosti z dosud testovaných chladičů. Speciálně na 360mm model je překvapivě tiché a současně stále velmi výkonné.

Já opravdu nemám z hlediska výkonu, co vytknout. Potěší také přímá kompatibilita se všemi současnými platformami, včetně TR4/TRX4 platformy, kde ovšem musím říci, že bych uvítal, pokud by CORSAIR uvedl nějaké AiO řešení speciálně pro tyhle velké procesory. Tedy s vodním blokem kryjící celou plochu Threadripper procesorů, nejen část, jako je tomu i v tomto případě.

K samotnému modelu mám víceméně jen jednu připomínku. Ač chápu a z pohledu běžného uživatele vítám to velmi jednoduché upínání na dnes dominantní AM4 platformu, využívající základní plastové úchyty, které již na desce jsou, nepovažuji jej za funkčně nejlepší řešení. Přítlak na CPU je omezený, a hlavně nesouměrný, což dá rozum, když to upínáte dvojicí šroubů v linii uprostřed, proti čtyřem šroubům tzv. „na kříž“. Není to první AiO v poslední době, které tohle používá, ale osobně si myslím, že by bylo lepší, pokud by vše drželo na 4 šroubech, a tedy klasická upínka jako pro ostatní platformy, kdy by se ale mohlo využít toho kovového spodního rámečku, který AM4 desky mají.

  • Závěr

Corsair H150i RGB PRO XT ale vlastně nemám, co bych vytkl, až trochu na to upínání na AM4, které bych osobně řešil raději jinak. Ale samozřejmě fungovat to určitě bude (a funguje) i v současném provedení. Mezi dosud testovanými AiO, jde o zatím nejvýkonnější klasický model. A nejen to, mezi testovanými 360mm verzemi, je také překvapivě tichý (v základu). Samozřejmě pokud začnete ručně zvyšovat otáčky, nejsou pak už Corsair ML 120 ventilátory nejtišší modely na trhu.

Pro milovníky zajímavého designu či výrazného RGB také tahle edice zrovna úplně není. RGB má spíše aby se neřeklo, blok je jinak poměrně decentní, zejména co se celkového designu týká. Ve srovnání s nejen tvarově výraznějšími kreacemi konkurence, se Corsair drží zpátky, dokonce nemá ani LCD/OLED displaye, které se u TOP modelů AiO dnes objevují stále více. Ale decentní design není špatná věc.

Zejména když cenově si nestojí Corsair H150i RGB PRO XT vůbec špatně. a to chladiče tohoto výrobce obvykle nepatří k nejlevnějším. Cena se zatím pohybuje kolem 4300 korun vč. DPH, což je méně, než někteří konkurenti, kteří překračují i 5 tisíc. U verzí s výrazným RGB či displayem na bloku jdou pak ceny některých přímých konkurentů k 6 tisícům. Takže ve srovnání s nimi je cena Corsair H150i RGB PRO XT vlastně výborná. Speciálně když tento model zase na rozdíl od některých o něco levnějších verzí konkurentů, nemá jen základní 2, ale rovnou 5 let záruky. Corsair H150i RGB PRO XT je tedy velmi dobrý chladič, co by celek. Provedením, kvalitou, výkonem, provozem ale i cenou. A jako takový jej tedy rád doporučím.

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:

 

 

 

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Turby [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - záruka 2020-05-29 11:20:50

Jak dlouho přežije takovéhle AIO ? Když vezmeme v úvahu že za pár stovek navíc máme další 3 roky záruky tak se dostáváme na 8 let záruky , u krakenu dokonce na 9 a to je podle mě masakr ! pochybuji že se to za 5 let bude ještě prodávat tudis se takové zařízení dá využívat zadarmo
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-29 11:43:04
avatar
tahle generace AiO? Ta už vydrží podle mě dlouho. Pokud tam výrobce vyloženě něco nepodělal ohledně náplně a jejího vlivu na kov, na což si už dávají velký pozor, tak si myslím, že první odejdou ventilátory než čerpadlo a okruh .... záleží samozřejmě na množství prachu atd.
Turby [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-29 14:00:34

ventilátory nehrajou roly , ty se vymění snadno ale třeba KO čerpadlo podle mě opravovat po tolika letech nikdo nebude jestli vůbec někdy .
Otázka zní jestli je to AIO opravdu natolik kvalitní že dá opravdu těch 8-9 let provozu nebo nebo se dá s jistotou říci že třeba to čerpadlo tolik let prostě nedá ...
Víš o co mi jde , podle mě super kauf , sice dáš teď 6K za AIO ale s velkou pravděpodobností to můžeš hromadu let používat s tím že ti nakonec vrátí prahy protože to 9 roku nemůže zvládnout .
proto máš mobili 2+1rok max nikdo ti nepripojisti víc jak jeden rok protože je dopředu jasně že životnost mobilu ne i víc jak 3 roky
blowik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-29 16:15:55
avatar
Přesně s touhle vypočítavostí jsem koupil Arctic Freezer Liquid II 240mm. Na Alze ho nějakou dobu prodávali se zárukou na 120 měsíců (280mm, kterou jsem původně chtěl, měla bohužel jen 24), tak mám doma AIO, co velmi slušně chladí a až jednou kixne, pořídím si za vrácené peníze jiné
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-29 17:12:47
avatar
Dnes jsem čistě náhodou montoval 360 do bezprašnýho Pc co stavím.

Na fotce přímo není, (zatím to nemám). Ale pobavilo mě něco jinýho a to jakej chladič se dodává k i7-9700 A potom tam je na fotce co doporučuji dělat u Fractal skříní a to přidělat radiátory přes silenbloky z nepoužitých disk košů. -> nulové vybrace a možnost posouvat radiátor nahoru a dolů.

Obrázek

Jo a ještě zajímavost mám 10 let staré AiO asetek a pořád jede. Už je hlučnější, ale jede a hlukově pořád v normě.
renmou [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-29 17:52:47

A nebylo by lepší dát ty silenty mezi case a radiátor, než mezi šroubek a case?
Dexter1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-29 21:07:37
avatar
Však jsou mezi case a radiator.
renmou [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-29 22:57:37

ajo. Oni to jsou vlastne ty nasouvaci gumicky. Je to z obou stran. To mi nedoslo. Sry
RomanNFS [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - pumpa otáčky 2020-06-20 07:56:10

Zdravím prosím otáčky pumpy se nedají libovolně ovládat podle teploty jako u mého starého Corsair H110? Pouze nastavení v iCUE povedlo se mě je stahnout pouze modem Quiet na 1970rpm a stejnak celkem dost hučí :-(
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
FAR CRY 6 oznámeno. První záběry. Kam se vydáme?
FAR CRY 6 oznámeno. První záběry. Kam se vydáme?Sunday, 12 July 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 956x
Komentářů: 12
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnu
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnuMonday, 06 July 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 5597x
Komentářů: 34
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!Sunday, 05 July 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1058x
Komentářů: 5
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!Saturday, 04 July 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1925x
Komentářů: 16
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!Thursday, 02 July 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2957x
Komentářů: 23
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatným
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatnýmWednesday, 01 July 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 894x
Komentářů: 0