Intel Pentium D805 – dvoujádro pro lidi - Taktování Tisk E-mail
Napsal DigitalDooM a redakce   
Pondělí, 10 duben 2006
Přejít na obsah
Taktování
Taktování
Testy I
Testy II
Zhodnocení

 

 

 

Intel Pentium D805

                dvoujádro pro lidi

   Za krátkou chvilku, co je tento procesor na trhu, už si stačil udělat opravdu velmi dobré jméno. Po mnoha měsících – skoro letech, se firma Intel konečně probudila a začala také myslet na zákazníky z řad běžných lidí tedy procesory pro domácí počítače. A bylo také už na čase, jelikož za poslední měsíce to s Intelem šlo v oblasti domácích PC ,(které ale netvoří hlavní odbyt), z kopce. Nedávno totiž prodeje v USA ukázaly, že skoro 80% všech nových PC je postaveno na konkurenční platformě AMD, což prostě pro konkurenční firmu Intel je mírně řečeno ostuda a tedy pádný důvod k zamyšlení. Intel se tak rozhodl něco s tímto stavem udělat, krom změny loga a sloganu … dlouholetý ,,intel inside“ nahradil ,,leap ahead“ , také Intel s velkou slávou přechází na výrobní proces 65nm (ano ano, jako vždy nám nový výrobní proces přinese zvýšení výkonu, snížení produkce tepla, snížení spotřeby atd. … prostě ty samé věci jako vždy ;) ). Konečně tak zmizí ze scény mnohými proklínaný Prescott a sním netburst technologie, která Intel při pohledu zpátky spíše uškodila. Ale před tím, než se tak stane, nám možná Intel předkládá nejzajímavější produkt za dobu existence Prescottů i když vlastně nepředkládá vůbec nic nového.

    Dlouho se o něm  mluvilo, ale dlouho se nic nedělo, ovšem to už je minulost jelikož nyní před námi leží opravdový dvoujádrový procesor, pro lidi. Jinak ho ani nelze nazvat, jelikož procesor za 4000,,- s DPH lze již skoro považovat za low end a to je cena již přijatelná pro opravdu každého. Intel tímto procesorem doslova vypálil AMD rybník, protože nejlevnější dvoujádro AMD ( X2 3800+) má cenu nastavenu nad 8500,- s DPH. Také se ukazuje že Intel Pentium D 805 je přímo stvořeno pro taktování, přirozeně nás tedy zajímá výkon před i po taktování, protože do této doby držel pozici nejzajímavějšího CPU z pohledu taktování, jednoznačně a nepřehlédnutelně AMD Opteron144, který ale už dnes zdaleka není tak výhodná koupě, jako kdysi, jeho cena stačila vystoupat až k nevýhodným výšinám a ceny jiných CPU mezitím klesaly a klesaly …

Intel Pentium D805 se představuje.

805ka zepredu

805ka zezadu

   Nic zajímavého na samotném CPU nenajdete, co se však skrývá uvnitř pouzdra prozrazuje následující tabulka.

Tabulka-CPU

      Další tabulka ukazuje jednotlivé parametry dnes asi ke koupi nejzajímavějších procesorů a námi testovaných. Nutno upozornit, že Intel funguje jinak než AMD, takže jednotlivé parametry nelze přímo porovnat mezi jednotlivými značkami. ( například X2 3800+ není nutně výkonově horší díky cache ,,pouze“ 2x512kB proti Pressleru D920 s 2x2MB).

Tabulka-CPU

    Co se týká dodávaného chladiče, tak u 805ky je standardní BOX. Což je chladič sice dostatečný na uchlazení procesoru i po přetaktování, ovšem na dnešní dobu za cenu opravdu velkého rachotu. Takže jako tichý ho nelze v žádném případě označit. Ovšem toto nelze vytýkat pouze Intelu, ale i AMD, které je na tom se standardně dodávanými chladiči úplně stejně. Takže za dodávané chladiče ztrácejí obě firmy stejně bodů ;) ,naštěstí lze tento nedostatek řešit snadno pořízením chladiče z nepřeberného množství kvalitních kousků, které jsou k dostání na dnešním trhu. Získáte tím nejen o poznání tišší až bezhlučný chod, ale také mnohem lepší teplotní výsledky. 

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnu
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnuPondělí, 06 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 5417x
Komentářů: 34
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!Neděle, 05 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 992x
Komentářů: 5
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!Sobota, 04 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1849x
Komentářů: 16
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!Čtvrtek, 02 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2904x
Komentářů: 23
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatným
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatnýmStředa, 01 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 878x
Komentářů: 0
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.Pondělí, 29 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1209x
Komentářů: 2