PREVIEW: AMD RYZEN ThreadRipper 2 upgrade pro X399. Nový 32jádrový 2990WX na DDWorld.cz! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Pondělí, 06 srpen 2018
Přejít na obsah
PREVIEW: AMD RYZEN ThreadRipper 2 upgrade pro X399. Nový 32jádrový 2990WX na DDWorld.cz!
Nabídka procesorů Threadripper 2 - Výkon, ceny atd.
Závěr - Kompatibilita s X399, nové desky, chlazení atd.
alt

 

 

 

 

 

  • PREVIEW: AMD RYZEN ThreadRipper 2 upgrade pro X399.

                                                   Nový 32jádrový 2990WX na DDWorld.cz!

Nové Threadripper 2 exkluzivně na DDWorld.cz - Dnes vám můžeme prozradit, a hlavně ukázat první část informací a velkých novinek …

V loňském roce AMD překvapilo … ne, to není to správné slovo … AMD šokovalo IT svět tím, že po letech stagnace a minimálních posunů přišlo s procesory, které předčily veškerá očekávání a jednoznačně porazily soudobou konkurenční nabídku Intelu (až dodatečně na ni odpověděl, ale cenově stále nestačí). 8jádrové RYZEN 7 pro desktop byla jedna věc, ale 16jádrový procesor za 1000 dolarů pro high end? To nečekal vůbec nikdo. Připomínám, že ještě začátkem minulého roku bylo maximem, co jste si vůbec mohli do svého desktopového PC osadit, 10jádrový Core i7-6950X za 1729 dolarů a 8jádrový procesor (s výkonem RYZEN 2700 bez X) jste nemohli mít za méně než 30tisíc korun!

DDWorld.cz byl nedávno na speciální akci, kterou AMD připravilo spolu s Ferrari v rámci představení ThreadRipper 2 procesorů. Kromě jiného jsem měl možnost si osobně pohovořit se strůjcem tohoto projektu, který potvrdil, že ThreadRipper procesory a X399 platforma jednoduše vůbec nefigurovala v původních plánech AMD pro RYZEN. Teprve rok před jejím vydáním došlo ke schválení tohoto „vedlejšího“ projektu hrstky vývojářů. Jen o rok později však AMD dělá další veleskok a servíruje nám procesorový výkon, který do této doby byl vyhrazený jen víceprocesorovým serverům a pracovním stanicím za stovky i miliony korun. A to bez nutnosti pořizovat novou základní desku. Zatímco u jiných platforem musíte měnit desku pomalu s každou novou generací procesorů, ačkoliv jde jen o přejmenované, ale jinak stejné čipy, AMD nám pro stávající platformu X399 s TR4 paticí, do které jsme od loňského roku mohli osadit „jen“ až 16jádrový procesor, servíruje nové 12nm modely ZEN+, a to v čele s až 32jádrovým modelem RYZEN ThreadRipper 2990WX!

  • 32 jádrový Threadripper 2 je v ČR na DDWorld.cz!

Dnes, 6.8.2018, končí první část NDA a můžeme vám o nich hodně říci. Také vám ale můžeme všechny novinky ukázat, což je zejména pro nás nadšence v ČR velká událost. DDWorld.cz dostal možnost pro Českou a Slovenskou republiku udělat testy novinek a získal jednu z mála kompletní testovacích sad, které AMD vůbec rozeslalo do světa, kterých je opravdu jen několik pro celý svět a zdaleka ne všechny, i ty velké redakce, ji k dispozici mají. Jsme rádi že se nám podařilo sem tuhle novinku do ČR dostat, a doufáme, že to jako nadšenci v ČR/SK oceníte a stane se to pravidlem, protože loni, jak víte, tak testovací sada do ČR nedorazila žádná. Takže doufejme, že AMD ukážeme, že i fandové v ČR a SK o podobné novinky stojí a stojí za to je tedy k nám do ČR na testy pro vás posílat :).

  • AMD Threadripper 2

                               – nejvýkonnější desktopová platforma všech dob!

Upgrade, který určitě stojí za zvážení. Zatímco loni jsme si pro X399 platformu mohli pořídit maximálně 16jádrový RYZEN Threadripper 1950X, letos máte možnost si pro svou stávající AMD X399 desku, pořídit procesor s prakticky až dvojnásobným výkonem. Říkáte si, jaká kouzla a čáry to AMD použilo?

Nic zvláštního :). Zatímco loňské serverové procesory EPYC, které právě nabízí až 4 čipy a tedy 32jader/64vláken a 8kanálový řadič, zůstávají letos na 14nm a u ZEN architektury, AMD aktualizovalo ty běžné spotřební procesory. Místo 14nm je vyrábí nově 12nm a architekturu vylepšilo na ZEN+. Co to v praxi znamená, už jsme mohli zjistit u několika příležitostí:

ThreadRipper procesory jsou pak desktopovým high endem a zatímco s jejich serverovými příbuznými EPYC modely se na 12nm nesetkáme, protože u nich AMD půjde z mnoha dobrých důvodů až na 7nm (a už je má hotové a partneři je testují). U ThreadRipper 2 AMD použije letošní 12nm ZEN+ čipy a hodlá kromě klasických příznivců high endu, zaútočit i na regulérní pracovní stanice. Pro X399 platformu totiž nabídne nejen nové 12nm X modely s 12 a 16jádry, ale také nové WX modely s 24 a dokonce 32jádry. Tedy procesor s plně aktivními čtyřmi Zen+ čipy! Na rozdíl od serverových EPYC procesorů, které nehoní vysoké takty, ale vše je o spolehlivosti a efektivitě, WX procesory jsou i o vyšších taktech a maximálním výkonu.

Dnes vám můžeme prozradit, kolik vás novinky budou stát a jaký zhruba nabídnou výkon. A prozradíme vám i pár dalších informací … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Corruption 2029 – další zajímavá hra ve stylu XCOM
Corruption 2029 – další zajímavá hra ve stylu XCOMPondělí, 24 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 287x
Komentářů: 0
Sonic the Hedgehog drtí kina a je skvělý!
Sonic the Hedgehog drtí kina a je skvělý!Středa, 19 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1927x
Komentářů: 5
Jak to vypadá uvnitř skládacího telefonu RAZR?
Jak to vypadá uvnitř skládacího telefonu RAZR?Úterý, 18 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 879x
Komentářů: 2
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2673x
Komentářů: 26
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 5520x
Komentářů: 4
Division 2 nás vrací do New Yorku s novým DLC
Division 2 nás vrací do New Yorku s novým DLCStředa, 12 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 840x
Komentářů: 0