TEST: AlphaCool Eisbaer 240 – kvalitní rozebíratelný AIO set s celo-měděnou konstrukcí Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Pátek, 23 září 2016
Přejít na obsah
TEST: AlphaCool Eisbaer 240 – kvalitní rozebíratelný AIO set s celo-měděnou konstrukcí
AlphaCool Eisbaer 240mm
Instalace a výkon v praxi
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • TEST: AlphaCool Eisbaer 240

                 – kvalitní rozebíratelný AIO set s celo-měděnou konstrukcí

Dnes se podíváme na nové propracovanému AiO vodní set od společnosti AlphaCool. Kvalita kapalinových AiO chladících setů roste a s novinkou přichází i společnost AlphaCool. Jedná se o nástupce modelu Eisberg, který jsem už měl také možnost testovat (odkaz) a vůči kterému by tento model měl vylepšit celkem dost věcí. Předchozí model měl totiž celkem nešikovný mechanizmus uchycení, kde se při větším dotažení ničily plastově nožičky a také byla celkem dost hlučná pumpa. Tento nový model se tedy vyvíjel delší dobu právě s ohledem na to tyto problémy odstranit. Během recenze se tedy hodlám na tyto předchozí přešlapy hodně zaměřit a zároveň porovnat parametry s dostupnou konkurencí, kterou jsem v posledních měsících testoval.

  • AlphaCool Eisbaer 240

Co taky tento model odlišuje od většiny konkurence, je celo-měděná konstrukce, a proto nehrozí galvanická koroze. Vodní set má také plně rozebíratelnou konstrukci s možností plnění kapaliny přímo na bloku s pumpou. Cenově se tento set vodního chlazení pohybuje na 115 Euro, u nás tedy nějakých 3300,- a to je opravdu velmi příjemná cena. Vzhledem k tomu, co všechno tento vodní set nabízí. Ano, už také existuje podobně konstrukčně řešené AiO konkurence a nedávno jsme testovali KELVIN AiO modely od společnosti FRACTAL DESIGN, který nabízí podobné řešení. AlphaCool na to jde samozřejmě ve svém vlastním stylu, jakožto specialisty na vodní chlazení.

  • Technické parametry

Variabilita, jakou výrobce nabízí u tohoto modelu, je velmi nadprůměrná. Zvlášť pokud to porovnám s konkurencí. Dokonce lze zakoupit pouze samotný blok na procesor s pumpou a expanzní nádobkou a zbytek si dokoupit dle vlastních potřeb.

Pro lidi, kteří se s tímto nechtějí zaobírat, nabízí výrobce hotové sety s radiátorem začínající na 120mm a konče na 360mm.  V případě menšího 120mm radiátoru o tloušťce 45mm, u ostatních pak 30mm kvůli lepší kompatibilitě ve skříních.  

Veškeré specifikace a vlastností daného AIO setu vystihuje velmi stručně následující tabulka s parametry:

Co tedy u tohoto setu chválím, je to, že byla zvolena keramická pumpa, což zaručuje velmi dlouhou životnost a hlavně tišší chod. Maximální otáčky pumpy nasadil výrobce celkem vysoko. Je to kvůli tomu, že se počítá s tím, že zákazník může set rozšířit o další bloky, nebo i radiátory. Pak nároky na výkon pumpy logicky rostou. Proto pokud budete tento vodní set používat jenom s tím základním radiátorem, doporučuju se 12V chodu pumpy zcela vyhnout. Není to vůbec nutné a zbytečně se tím zvyšuje hluk celého setu.

Na dalším obrázku je vidět, jak se takový set rozšiřuje třeba o další blok na grafické kartě. Prostě si koupíte další kabel s rychlospojkou a celý set takto „napojíte“, meze rozšiřitelnosti se opravdu nekladou. AlphaCool na rozdíl od Fractal a jeho AiO setu, je přímo specialista na vodní chlazení, takže jeho set je přeci jen ještě lépe připravený na rozšíření a hlavně nabízí přímo kompatibilní různá řešení od AlphaCool, což jej dělá jedním z nejzajímavějších AiO řešení na trhu vůbec.

Podívejme se na něj podrobněji. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Space Haven – zajímavá vesmírná strategie
Space Haven – zajímavá vesmírná strategieČtvrtek, 04 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 88x
Komentářů: 0
Konečně pořádné SSD - až 29GB/s pro čtení
Konečně pořádné SSD - až 29GB/s pro čteníÚterý, 02 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1431x
Komentářů: 5
Série ANNO se dočká remasterů: 1602, 1503, 1701 i 1404!
Série ANNO se dočká remasterů: 1602, 1503, 1701 i 1404!Čtvrtek, 28 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1107x
Komentářů: 2
Epic rozdává zdarma Borderlands 2 a Borderlands: Pre-Sequel
Epic rozdává zdarma Borderlands 2 a Borderlands: Pre-SequelČtvrtek, 28 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1143x
Komentářů: 3
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.Středa, 27 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1350x
Komentářů: 3
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.Pondělí, 25 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2598x
Komentářů: 5