TEST: AORUS RGB 16GB 3200MHz – Gigabyte RAM v akci aneb jak 2 moduly pokrýt 4 sloty Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Úterý, 22 leden 2019
Přejít na obsah
TEST: AORUS RGB 16GB 3200MHz – Gigabyte RAM v akci aneb jak 2 moduly pokrýt 4 sloty
Gigabyte Aorus DDR4 16GB 3200MHz
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Pokud stavíte nový PC a chcete třeba všechno co jde od jednoho výrobce, pak když zvolíte Gigabyte AORUS desku, máte samozřejmě k tomu Gigabyte AORUS grafiku, tak dnes k tomu můžete mít i AORUS SSD a AORUS RAM a pracuje se i na dalších věcech o periferiích nemluvě. A testovaný KIT perfektně ladí s AORUS komponenty, a nejen s nimi.

Je jasné, že Gigabyte se zaměřil hlavně na ten design, kdy dodávat 4 moduly ve 2x 8GB KITU je neobvyklé, ale mnohým se kompletně zaplněné sloty líbí. Design modulů musím hodnotit hodně vysoko, možná bych dokonce řekl, že ze všech RGB RAM na trhu se mě tyhle líbí úplně nejvíce. Jejich design je totiž nepřeplácaný, velmi kompaktní, kdy i řada pamětí bez RGB jej přerůstá. Gigabyte ale tyhle moduly udělalo maximálně nízké. RGB efekt je rovnoměrný, pěkný a výrazný a aplikace s detailním nastavením umožňuje vše, co si jen můžete vymyslet.

Pokud jde o paměti jako takové, tak tento model je dobrý standard. 3200MHz je i z hlediska cen pamětí a výkonu, který přináší, naprosto ideálních. Pokud by chtělo Gigabyte něco zlepšit, tak časování, kdy CL14 by bylo lepší než C16, ale zase by to samozřejmě o něco více stálo (a většina 3200MHz modulů na trhu má právě proto CL16 a víc). CENA za to ale není vůbec špatná, stojí prakticky jako ostatní RGB 2x 16GB 3200MHz kity se stejnými parametry ostatních výrobců, jenže tady máte navíc ještě ty dva další „DEMO“ moduly, takže v tomhle ohledu je cena vlastně vynikající, protože nikdo jiný nic podobného nenabídne.

Osobně bych si tedy přál možná jen agresivnější časování, CL14 při 3200MHz a možná rozšířit nabídku i o modely s CL17 při 3600MHz. Také kromě 2x 8GB by se hodila i varianta s 2x 16GB. Samozřejmě vše je možné, záleží asi na zájmu zákazníků. Bohužel nevím, jak moc bere Gigabyte tento produkt vážně, ale v ČR se koupit dá v několika obchodech a je dostupný za ceny kolem 3800 – 4000 korun vč. DPH. Nemyslím si, že je atraktivní jen pro majitele Gigabyte AORUS komponent a periferií, ale pro ně má extra výhodu v té RGB aplikaci, která je pro AORUS komponenty společná a věci jsou tak jednodušší, pokud máte vše pod jednou značkou. Ostatní RGB aplikace výrobců desek podporovány nejsou, takže bohužel tento kit je hlavně pro Gigabyte desky, pokud tedy chcete plnou RGB funkčnost a jednodušší nastavení přes jednotnou aplikaci. A že se Gigabyte snaží, aby postupně dokázala nabídnout vše co PC obsahuje …

Z výkonového hlediska jsou tyhle paměti dobrý průměr, skvělé pro běžná herní PC. Z pohledu příznivců taktování ale zajímavé nejsou, nedokáží jít nijak výrazně vysoko. A i ohledně časování jsou na trhu prostě zajímavější modely, i když jejich cena je jinde, takže vše je v pořádku. Celkově parametrově i výkonem dobrý standard. Tohle není předražený produkt, naopak je cenově dost zajímavý tou extra funkčností/výbavou 2 DEMO modulů navrch. Pokud tedy máte Gigabyte AORUS desku, je úplně ideální. Celkově tedy příjemné překvapení, zajímavý produkt za slušnou cenu a mohu jen doporučit. Zejména pokud je vám smutno při pohledu na vaše neosazené sloty pamětí, ale platit stále šílené peníze za 4x 8GB nechcete a ani tolik paměti nepotřebujete. S tímto Gigabyte AORUS kitem nezůstane žádný slot prázdný a Gigabyte tedy dokázalo 2x 8GB zaplnit 4 paměťové sloty :).

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerů:

 

 

 

 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!Středa, 14 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1367x
Komentářů: 0
Více výkonu? Nataktujte si NINTENDO Switch.
Více výkonu? Nataktujte si NINTENDO Switch.Úterý, 13 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 962x
Komentářů: 0
GreedFall – nové velké RPG vypadá jako DragonAge, ale není.
GreedFall – nové velké RPG vypadá jako DragonAge, ale není.Pondělí, 12 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1337x
Komentářů: 0
Nejen rychlejší RAM dokáží navýšit výkon AMD RYZEN.
Nejen rychlejší RAM dokáží navýšit výkon AMD RYZEN.Úterý, 06 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3941x
Komentářů: 0
BORDERLANDS 3 se blíží – podívejte se na prvních 14 minut hry.
BORDERLANDS 3 se blíží – podívejte se na prvních 14 minut hry.Pondělí, 05 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1497x
Komentářů: 0
Samsung vydal nový Galaxy Tab S6
Samsung vydal nový Galaxy Tab S6Čtvrtek, 01 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1401x
Komentářů: 0