TEST: Kingston HyperX FURY DDR4 RGB – populární paměti nově s RGB podsvícením v akci Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Friday, 23 August 2019
Přejít na obsah
TEST: Kingston HyperX FURY DDR4 RGB – populární paměti nově s RGB podsvícením v akci
V praxi
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • TEST: Kingston HyperX FURY DDR4 RGB

                                – populární paměti nově s RGB podsvícením v akci

Společnost KINGSTON asi netřeba představovat. Její paměti řady HyperX jsou velmi populární, zejména pak série FURY, která není orientována na maximální výkon, za to nabízí spolehlivost a hezký design za maximálně dostupnou cenu. Pokud byste chtěli lepší paměti, tak to je v nabídce této společnosti řada PREDATOR.

Ta už před časem dostala podsvícenou RGB variantu, které jsme již testovali. Nyní je na řadě FURY série a před několika dny Kingston konečně uvedl i zde barevně podsvícené moduly. A přistoupil k tomu stejně, jako u PREDATOR série. Tedy mírně modifikoval ten známý pěkný a decentní design modulů bez podsvícení a doplnil jej o prvek podsvícení a mléčné plexi v horní části nad diodami. Výsledkem je tak stále kompaktní modul s velmi osobitým nepřeplácaným designem a velmi pěkným podsvícením.

Pokud jde o parametry, víceméně verze bez RGB a s RGB jsou stejné. Aktuálně Kingston nabízí tuto řadu ve verzích 8GB nebo 16GB na modul. V prodeji jsou balení po 1, 2 nebo 4 kusech. Výchozí je na rychlosti 2400MHz s CL15 a pak jsou modely 2666MHz s CL16, 3000MHz s CL15, 3200MHz s CL15 a vrcholem nabídky je zatím 3466MHz CL16. Pokud byste chtěli vyšší takty nebo lepší časování, musíte sáhnout po sérii Kingston HyperX PREDATOR, která toto nabízí. Obě série ale mají doživotní omezenou záruku. Obě fungují s AMD i Intel platformami.

V případě RGB variant, kdy jsou tedy nově dostupné kromě PREDATOR RGB také FURY RGB, výrobce garantuje funkčnost podsvícení a možnost jeho individuálního nastavení skrze aplikace a systémy výrobců desek ASUS, Gigabyte, MSI, ASrock atd. Samotné moduly jsou pak synchronizovány infraded sync technologií od Kingston, což umožňuje, že 2 nebo 4 moduly svítí vedle sebe jako jeden blok stejně. KINGSTON pak nabízí i vlastní aplikaci HyperX NGenuity 2, která umožňuje nastavení a synchronizace podsvícení různých Kingston produktů včetně tedy i těchto pamětí.

  • HyperX 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 RGB FURY

Nám do redakce poslala společnost KINGSTON na vyzkoušení 16GB kit (2x 8GB) na rychlosti 3200MHz s CL16 časováním, tedy takový ideální kit, zejména pro současné AMD RYZEN sestavy. Jde o single rank moduly s jednostranným osazením čipů. A jejich výrobcem je Hynix, konkrétně by mělo jít o paměti Hynix H5AN8G8NMFR UHC.

Moduly mají základní takt na 2400MHz. XMP profil je pak 3000MHz s CL15 2T a druhý profil má 3200MHz s CL16 2T. Napětí u XMP profilů je 1,35V. Celkově velmi základní parametry, což vzhledem k použitým cenově nejdostupnějším DDR4 čipům, se dá očekávat. Otázkou je, zda se dá dosáhnout více, což vyzkoušíme.

Samotné moduly mají ten pěkný černý design s pěknými heatspreadery. Kingston je udržel rozumně nízké. Na výšku mají jen 4,1cm. RGB je velmi vkusně a jednoduše provedeno, a je velmi pěkné v praxi s krásnými nelacinými barvami. Vše je řízeno přes desku, takže žádná kabeláž netřeba.

A jaké tedy jsou v praxi? 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!Thursday, 02 July 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1910x
Komentářů: 16
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatným
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatnýmWednesday, 01 July 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 528x
Komentářů: 0
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.Monday, 29 June 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1049x
Komentářů: 1
Cyberpunk 2077 – nové záběry, informace a dojmy z hraní!
Cyberpunk 2077 – nové záběry, informace a dojmy z hraní!Thursday, 25 June 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1857x
Komentářů: 4
STRONGHOLD: WARLORDS – tvůrci hru přepracovali a je hezčí!
STRONGHOLD: WARLORDS – tvůrci hru přepracovali a je hezčí!Tuesday, 23 June 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1310x
Komentářů: 1
MAFIA I v nové verzi vypadá dobře. Bude česky?
MAFIA I v nové verzi vypadá dobře. Bude česky?Saturday, 20 June 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1935x
Komentářů: 10