Test: Operační Paměti Exceleram EX2-2800P2-SX Tisk E-mail
Napsal Štefan Gunzl
Pondělí, 26 listopad 2007
Přejít na obsah
Test: Operační Paměti Exceleram EX2-2800P2-SX
Testy a závěr
  • Testy a grafy
Testované paměti se velice dobře taktují a s trochou overvoltingu zvládají i „klasické" časování 4-4-4-12 do frekvence 850Mhz. Se standardním časováním 5-5-5-18 testovaná paměť hravě zvládla frekvenci 980 MHz, což je dobrý výsledek, ale na metu 1066Mhz, jsme se bohužel nedostali, aby paměti byly stabilní. Škoda.
Exceleram-3
Jak dále ukazali testy výkonu, časování 4-4-4-12, ale přináší oproti standardnímu časování 5-5-5-18 poměrně malý nárůst výkonu, což ale platí jen pro platformu Intel a její současnou konstrukci. Rozdíl výkonu mezi časováním CL4 a CL5 je na platformě AMD opravdu znatelný, což je dáno návrhem procesorů AMD s integrovaným řadičem pamětí. Na druhou stranu ani požadavky na pracovní napětí nejsou příliš vysoké - použité časování tak lze považovat za jakési optimum, vzhledem k výkonu a potřebnému provoznímu napětí. Maximální optimum u napětí je okolo 2V až 2,2 V maximálně a další zvyšování již nebylo příliš k užitku. Dosažené frekvence jsou každopádně slušné.
hry-testy
testy
  • Závěr a hodnocení
logo
Za zapůjčení děkujeme firmě MemoryPark.cz
AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.
Starší články
Komentáře
Přidat Nový
Swamp [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2007-11-26 19:49:32
avatar
Hezký test, podle mě ale nemají na A-Data Vitesta EE 800MHz CL4. Ty stojí 1200,- a oficiálně podporují i 1000MHz CL5.