Thermaltake UX200 ARGB Lighting – TEST a RECENZE pěkného cenově dostupného chladiče Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Sobota, 03 duben 2021
Přejít na obsah
Thermaltake UX200 ARGB Lighting – TEST a RECENZE pěkného cenově dostupného chladiče
Thermaltake UX200
V praxi - instalace a výkon
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Pokud tedy hledáte vzduchový chladič na soket AM4 s co nejsnadnější instalací a také jste fanoušci ARGB osvětlení a máte rádi tichý chod počítače, je model UX200 od společnosti Thermaltake velmi dobrou volbou. Chladič má chladící výkon až 130W a cenově se pohybuje na hranici devíti stovek. A jak jsme viděli v grafech, dokáže konkurovat chladičům s cenovkou i o 500,- výše.

Pokud bych měl chladič porovnat z již otestovanými modely konkurence ve stejné cenové třídě, vychází z toho tento model s chladícím výkonem velmi dobře. Největším tahákem jsou ovšem rozměry chladiče, protože se vejde i do velmi malých skříní a také je velmi tichý, protože ventilátor má pouze 1500 RPM s hlučnosti pod 30db(A).

Jenom bych doporučil pro co nejlepší chladící výkon, při montáži použít nějakou velmi kvalitní pastu, jako je třeba Grizzly Kryonaut, velmi tím pomůžete těm dosedacím plochám na heatpipe trubičkách, aby odváděly co nejlépe teplo z procesoru, přibalená pasta totiž nepatří mezi ty nejlepší na trhu, což je vzhledem k ceně samotného chladiče pochopitelné.

I přes tento nepatrný nedostatek, který ovšem je bolístkou snad všech chladičů na trhu, nemám s tímto chladičem jediný problém, naopak za svoje peníze dostanete opravdu kvalitně zpracovaný chladič s doslova primitivně jednoduchou montáží a výborným poměrem cena/výkon. A navrch mnohé zaujme ten velmi pěkný RGB ventilátor. Takže určitě jej doporučit můžeme …

Za poskytnutí chladiče UX200 děkuji společnosti Thermaltake

 

 

 

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
bandolier.wz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-04-06 11:13:03
avatar
já raději než klipsny tak pevnou montáž= frezer34 či gelid phantom
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-04-07 14:26:01
avatar
pro mene zkusene uzivatele je tento zpusob ale mnohem jednodusi nemusi se nic rozebirat ani vyndavat deska z PC ..
bandolier.wz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-04-08 19:14:37
avatar
když se vybere třeba výše uvedené chladiče, též netreba nic rozebírat, používají pův backplate
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!
Guild Wars 3 – tradiční MMORPG se vrátí s novým dílem ale jiné!Pátek, 19 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 229x
Komentářů: 0
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!
State of Decay 3 – dlouho vyvíjená hra v ukázce stále bez data vydání!Čtvrtek, 18 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 202x
Komentářů: 0
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdce
Stronghold 4 ohlášeno – jede na UE5 a kopíruje předchůdceStředa, 17 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1040x
Komentářů: 3
S.T.A.L.K.E.R. 2: představuje příběhové DLC Cost of Hope
S.T.A.L.K.E.R. 2: představuje příběhové DLC Cost of HopeStředa, 17 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 510x
Komentářů: 0
Alien: Isolation 2 – nový díl je opět pořádně děsivý!
Alien: Isolation 2 – nový díl je opět pořádně děsivý!Úterý, 16 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1464x
Komentářů: 0
Halo: Campaign Evolved – remake prvního dílu se ukazuje
Halo: Campaign Evolved – remake prvního dílu se ukazujeSobota, 13 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 647x
Komentářů: 0