2x základ pro Core2Duo – ABIT a Gigabyte i965P - testované desky ... Tisk E-mail
Napsal DigitalDooM   
Neděle, 03 září 2006
Přejít na obsah
testované desky ...
testované desky ...
Abit AB9 Pro - Intel P965
Gigabyte GA-965P-DS3
Bios a taktování ...
Testy
Závěr a hodnocení

 

 

 

 

 

 

 

Bios a taktovací možnosti:

Základem každé základní desky na kterém vše stojí a padá je bios. Oba výrobci jsou známy z minulosti kvalitními biosy. Bohužel naše seznámení s těmito základními deskami bylo pouze krátké, takže na nějaké velké laborování čas nebyl. Desky jsme testovali s biosem, se kterými jsme je obdrželi. Je dost dobře možné (ne-li zcela jisté), že s novými verzemi přijdou změny v nastaveních i hodnotách. Ale to je vývoj na každé základní desce.

Na Abitu jsme měli bios ze dne 9.8. 2006 a u Gigabyte 11.8. 2006 a podle toho, co jsem se díval na stránky výrobců jsou to i poslední biosy k dnešnímu datu. Možnosti, které nás nejvíce zajímají na obou deskách jsem znázornil v tabulce. 

takt  

Pokud pátráte po některých možnostech nastavení v Biosu na Gigabyte, pak bude problém v tom, že Gigabyte má některé položky skryté (což je jen k užitku) a až po stisknutí kombinace CTRL+ F1 se vám zpřístupní další položky. Rázem je pak Bios v některých případech opravdu několikanásobně bohatší.

Obě desky samozřejmě mají utility na hlídání otáček ventilátorů a u každého výrobce s to nazývají jinak. Oba výrobci také mají utilita umožňující rozsáhlé taktování z prostředí Windows. Ale to vše je dnes naprostý standard. Nic nového pod sluncem.

sestava

Testovací sestavu jsme zvolili s ohledem na možné použití desek. O procesorech Core2Duo si můžete více přečíst zde. Bohužel dnes k taktování moc, co říci nemám. Neměli jsme bohužel tolik času abychom zjistili skutečně maximální možnosti obou desek. Přesto se nám podařilo dosáhnout následujícího.    

oc      

Bohužel čas na otestování maximálního FSB nebyl a tedy tímto testem vám posloužit nemůžu. Přesto reálné taktování umožnilo dosáhnout FSB kolem 450MHz, což je hodnota více než dostatečná. V dalším taktování nás značně omezovaly paměti. Bez 800MHz modulů na vysoké hodnoty OC rovnou zapomeňte. Děličky bohužel tak vysoko zase nesahají a tak budete muset pro takovéhle taktování sáhnout po opravdu kvalitních modulech. ALe mi jsem se dostaly s E6300 přez 3GHz, což je výsledek opravdu výborný a pokud ho nedosáhnete, tak nezoufejte - cokoli kolem 2,6GHz a výše je pořádná porce výkonu navíc.



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Dying Light slaví 10 let a dostalo remaster aktualizaci!
Dying Light slaví 10 let a dostalo remaster aktualizaci!Pondělí, 30 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 415x
Komentářů: 0
Výroba CPU chladiče v praxi – v EU už tohle nedokážeme?
Výroba CPU chladiče v praxi – v EU už tohle nedokážeme?Čtvrtek, 26 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2428x
Komentářů: 8
Death Stranding 2 vychází – stejně mizerná hra jako první díl?
Death Stranding 2 vychází – stejně mizerná hra jako první díl?Úterý, 24 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1115x
Komentářů: 0
MAFIA: Old Country má hotovo – vydání podle plánu
MAFIA: Old Country má hotovo – vydání podle plánuPátek, 20 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2110x
Komentářů: 1
XBOX bude mít AMD CPU a GPU i v nové generaci
XBOX bude mít AMD CPU a GPU i v nové generaciStředa, 18 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1322x
Komentářů: 1
MindsEye – nová „GTA“ hra se bohužel moc nepovedla
MindsEye – nová „GTA“ hra se bohužel moc nepovedlaStředa, 11 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1974x
Komentářů: 1