MSI P45-8D Memory Lover – DDR2 a DDR3 pro Intel na jedné desce Tisk E-mail
Napsal Budy   
Úterý, 16 prosinec 2008
Přejít na obsah
MSI P45-8D Memory Lover – DDR2 a DDR3 pro Intel na jedné desce
MSI P45-8D Memory Lover - Balení a deska
MSI P45-8D Memory Lover - Pohled na jednotlivé části desky
MSI P45-8D Memory Lover -  Bios
MSI P45-8D Memory Lover -Testovací sestava a metodika
MSI P45-8D Memory Lover - Výkonnostní testy
MSI P45-8D Memory Lover - Přetaktování a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

 

 

 

  • MSI P45-8D Memory Lover - DDR2 a DDR3 pro Intel na jedné desce

   Dnes se podíváme na základní desku MSI. Je to taková obnovená premiéra základních desek od MSI na našich stránkách. Vybrali jsme proto velmi zajímavý model, který vás určitě mnohé zaujme ...

   Nedávno vás "DD" informoval, že se DDWorldu povedlo úspěšně navázat oficiální kontakt a spolupráci s českou pobočkou MSI, což je jeden z předních výrobců základních desek, grafických karet a notebooků na světě. MSI se tak připojí k dalším z významných partnerů našeho uživatelského webzinu DDWorld.cz a čas od času se podíváme na nějakéty testy produktů MSI a srovnání s konkurencí a produkty našich dvou starších partnerských společností ASUS a Gigabyte. Jako čtenáři a uživatelé se tak dozvíte/me opět o něco více. Dnes vám představíme v první recenzi na desku od této firmy s názvem MSI P45-8D Memory Lover.

msi-logo-350

   Deska nese na svém tištěném spoji kvalitní čipset P45 Express od firmy Intel. Tento čipset jsme si již několikrát představili v předchozích recenzích. Abychom se neopakovali, tak jen pro ty, co o čipsetu P45 Express ještě neslyšeli, si jej malinko zrekapitulujeme. P45 Express je nástupce velice populárního čipsetu  P35 Express od firmy Intel. Čipset P35 již byl po několikaleté životní pouti zastaralý a tak Intel uznal, že by bylo záhodno jej nahradit jeho vylepšenou verzí a tou se stal P45 Express. Tento čipset nabízí téměř stejné vlastnosti jako jeho high-endový bratříčci X38/X48, ale za podstatně nižší cenu.

p45

    Jak se dnes s oblibou říká, P45 je mířen do mainstreamu, což pro nás zákazníky je jenom dobře.  Neboť mainstream byl vždy za velmi příjemnou cenu a díky tomu je velice oblíbený mezi valnou většinou zákazníků. Čipset P45 Express podporuje veškteré nejnovější technologie stejně jako podstatně dražší čipsety z high-endu. Podporuje CrossFire zapojení dvou a více grafických karet, při rozumném počtu linek na kartu, nejnovější čtyřjádrové procesory vyráběné 45nm polovodičovým procesem a taky velmi rychlé pamětové moduly DDR2 a DDR3. Dnes testována deska nese celkem 8(!) slotů pro paměti - 4x pro DDR2 do frekvence 1066MHz (což není nic moc, dnes se dají pořídit desky s podporou až s oficiální podporou 1366MHz - neoficiálně je to samozřejmě jedno) a rovněž 4c pro DDR3 až do frekvence 1600MHz.

p45 

    Ačkoliv chipset P45 Express podporuje zapřáhnutí až čtyř grafických jader do CrossFire X tak MSI P45-8D toto řešení nepodporuje. Je sice pěkné, že čipset něco takového podporuje, ale když na desce není dostatek PCI-Express slotů, tak je nám to k ničemu. Takže, zda byste si chtěli na této desce vychutnat CrossFire X kombinaci, tak budete muset šáhnout po ATI Radeonu HD 4870 X2. Deska, bohužel, disponuje pouze jedním PCI-Express slotem standartu 2.0. Většina desek, co má pod „kapotou" čipset P45 Express, podporuje i napájení procesoru 8 fázovým napájecím konektorem, což je vhodné k vyšším přetaktovávacím hrátkám. MSI P45-8D nese pouze 4 fázové napájení a jaký vliv to bude mít na celkové taktovací schopnosti procesoru, se dočtete dále v článku, v kapitole o přetaktování.

parametry

     MSI chtěl evidentně zaujmout potencionální zákazníky podporou pamětí. Potřebujete novou desku a nechcete kupovat nové a dnes stále dražší DDR3 moduly? Tak kupte MSI P45-8D a až budou DDR3 za hubičku, tak je můžete vyměnit. Což o to, věru nápad to není špatný, ale ruku na srdce, kolik lidí této možnosti využije? Myslím, že lepší volbou je koupit dnes obyčejnou desku pouze s podporou DDR 2 a až budou DDR3 vážně za hubičku, tak koupit nějaký novější model. Navíc DDR3 bude mít větší smysl až s procesory NEHALEM, pokud jde o Intel platformu a ty do socketu 775 už neosadíte. Nesmím také zapomenout se zmínit o použité zvukové kartě na této desce, deska používá dnes standardní zvukový kodek Realtek ALC 888, který hraje velice pěkně a valné většině uživatelů bohatě postačí. Níže si můžete prohlédnout tabulku s parametry této desky.

To by bylo k úvodu tak vše, teď přejdeme k balení a samotné desce. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divně
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divněČtvrtek, 13 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 890x
Komentářů: 0
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v Gamepassu
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v GamepassuStředa, 12 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 765x
Komentářů: 0
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!Úterý, 11 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 937x
Komentářů: 1
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!Úterý, 11 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 931x
Komentářů: 0
DOOM: The Dark Ages oznámen! Další totální akční nářez.
DOOM: The Dark Ages oznámen! Další totální akční nářez.Pondělí, 10 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1509x
Komentářů: 2
Dragon Age: The Veilguard představeno – BIOWARE se vrací?
Dragon Age: The Veilguard představeno – BIOWARE se vrací?Pondělí, 10 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1253x
Komentářů: 1