Recenze: Gigabyte H55M-UD2H – cenově dostupný podvozek pro Intel Core i3 s IGP Tisk E-mail
Napsal Kristián "Budy" Petráš   
Pátek, 09 duben 2010
Přejít na obsah
Recenze: Gigabyte H55M-UD2H – cenově dostupný podvozek pro Intel Core i3 s IGP
Gigabyte H55M-UD2H - Specifikace a Balení
Gigabyte H55M-UD2H - Deska
Gigabyte H55M-UD2H - Testovací sestava
Gigabyte H55M-UD2H - Naměřené výsledky
Gigabyte H55M-UD2H - BIOS
Gigabyte H55M-UD2H - Taktování a provozní vlastnosti
Gigabyte H55M-UD2H - Hodnocení

 

 
  • Gigabyte H55M-UD2H - Deska pod drobnohledem

Rozměrově je UD2H opravdovým mrnětem. uATX nikdy nebyl určen pro veliké desky, ale tento model naproti takové Rampage II Gene působí, jako by byl menší. Samozřejmě tomu tak není a po rozměrové stránce se jedná o klasický uATX návrh. Rozložení komponent není špatné, ale najdou se zde i nějaké nedostatky. Ty si popíšeme dále v této kapitole.

Konektorová výbava je nejspíše nejsilnějším plusem pro tuto desku. USB konektorů je zde dostatek, výstupů pro připojení monitorů je zde nepřeberný počet a výrobce nezapomněl ani na eSATA konektor. Zleva:2x USB, PS2 konektor, D-SUB, DVI, Coaxial S/PDIF-Out, HDMI, Display port, 2x USB, Firewire, eSATA, LAN, 2xUSB, Audio konektory.

Přestože se jedná o rozměrově malou desku, jsou zde přítomny dva klasické PCI sloty a dva PCI-Express. První jede v počtu linek 16x a druhý na chabých čtyřech linkách. Jestli osadíte do prvního slotu grafickou kartu s dvouslotovým chlazením, máte 100% jistotu, že přijdete o jeden PCI slot. Nad prvním slotem pro grafické karty je umístěna CMOS baterka a to vcelku nevhodně. Jestli osadíte větší CPU chladič, tak máte jistotu, že se k CMOS baterce nedostanete. Kdyby CMOSka byla umístěna v pravém horním rohu desky, hned vedle slotů pro paměti, určitě by to bylo lepší.

Jak jsme vám již prozradili, napájecí kaskáda nedisponuje chlazením. To přesto nevadí, jelikož osazené součástky nehřejí až tak moc, aby zde bylo zapotřebí. Samozřejmě že při vysokém taktování by se zde hodilo, ale k tomuto deska není určena. Okolo patice procesoru se nachází cívková pole společně s hromadou kondenzátorů. O napájení procesoru se stará pouze čtyř pin, který je pro tuto desku dostatečný.

V pravém dolním rohu najdete jumpery pro připojení k počítačové skříni. Dva BIOS čipy, kde jeden plní funkci hlavního a druhý je zde jako záložní, pro případ špatného přefleshu BIOSu nebo poruchy. Vedle pětice modrých SATA 2 konektorů se nachází jumper pro vymazání BIOSu. Naleznete jej hned vedle SATA 2 portu s označením 0. Přítomnosti tlačítek Clear CMOS či power/reset se zde nekoná.

Pravý horní roh ukrývá fázové SMD LED diody, které za provozu pěkně prosvítí část skříně. Prostředek okraje desky je určen pro napájecí 24pin konektor od zdroje a Floppy mechaniku plus nějaké postarší IDE zařízení jako je pevný disk anebo optická mechanika.

Zadní strana nám nic moc neukáže. Kromě plošných cest zde nenaleznete nic nového. Jediné k čemu je nám tento pohled dobrý, je určení o jaký typ patice se jedná. Gigabyte opět zvolil patice od společnosti Foxconn, ohledně kterých byla kauza kvůli prohýbání a následné destrukci CPU. Ačkoliv se jednalo o velice nafouknutou bublinu (podobně jako dnes s prasečí chřipkou), tak zde je již kvalitnější druh patice a to takový, co by měl vydržet větší utáhnutí chladiče, a nemělo by hrozit ohnutí backplatu desky.

Desku jsme si řádně popsali, tak si pojďme představit naší obměněnou testovací sestavu a ukázat si výkon desky v novém rozložení her a programů. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačí
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačíPondělí, 15 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 558x
Komentářů: 0
Total War: Warhammer 3 dostane novou expanzi!
Total War: Warhammer 3 dostane novou expanzi!Pátek, 12 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 462x
Komentářů: 0
FALLOUT 4 dostane oficiální NEXT GEN aktualizaci
FALLOUT 4 dostane oficiální NEXT GEN aktualizaciČtvrtek, 11 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 724x
Komentářů: 1
Seriál Fallout je tu a je to pecka!
Seriál Fallout je tu a je to pecka!Středa, 10 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1572x
Komentářů: 6
Star Wars Outlaws – vypadá pěkně, ale UBI przní vydání
Star Wars Outlaws – vypadá pěkně, ale UBI przní vydáníÚterý, 09 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1727x
Komentářů: 1
MATRIX dostane pátý film, i když ten poslední zklamal
MATRIX dostane pátý film, i když ten poslední zklamalPondělí, 08 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1544x
Komentářů: 5