TEST: ASUS P6T Deluxe OC Palm – základní deska pro pravé nadšence Tisk E-mail
Napsal Kristián "Budy" Petráš   
Pondělí, 08 červen 2009
Přejít na obsah
TEST: ASUS P6T Deluxe OC Palm – základní deska pro pravé nadšence
ASUS P6T Deluxe - nové funkce a vlastnosti
ASUS P6T Deluxe - Balení a výbava
ASUS P6T Deluxe - Pohled na desku
ASUS P6T Deluxe - podrobněji
ASUS P6T Deluxe - Bios desky
ASUS P6T Deluxe - Testy
ASUS P6T Deluxe - Herní testy
ASUS P6T Deluxe - Multimedia
ASUS P6T Deluxe - OC Core i7 na 4GHz
Gigabyte EX58-UD4P - OC Core i7 na 4GHz
ASUS P6T Deluxe - OC
Provozní vlastnosti
ASUS P6T Deluxe - Hodnocení
alt

 

 

 

TEST: ASUS P6T Deluxe OC Palm

– základní deska pro pravé nadšence

Základní desky pro novou platformu od Intelu (Core i7) jsou na trhu již poměrně dlouhou dobu, zatím jsme si stihli ukázat pouze pár desek a minule to byla Gigabyte EX58-UD4P. Dnes si ukážeme další desku určenou pro socket 1366, a to ze stáje společnosti ASUS. Budeme se věnovat ASUS P6T Deluxe a ještě uděláme takové menší ohlédnutí zpět, podíváme se ještě kraťoučce i na výše zmiňovanou Gigabyte EX58-UD4P, zejména, co se taktování týká.

S příchodem desek pro novou platformu s označení "Nehalem", jsme se rozhodli testy více rozvést. Takže na co se můžete těšit? Podstatnou a nejspíše i nejvíce viditelnou "změnou", které si jistě všichni všimnete je navýšení testovacích her a programů. Konečně se řádně podíváme i na testy v multimediích a testy spotřeby,teplot atd.. Dále nás pak poměrně znepokojují množící se dotazy na téma " mohl by mi někdo poradit s přetaktováním na xxx desce" .

A proto přidáváme jednu novou kapitolu, která se bude zabývat nastavením BIOSu pro náš testovací Core i7 920 na frekvenci 4,0GHz. My si dnes ukážeme v této podobě celkem dvě desky. Ukážeme vám snímky našeho "BIOS nastavení" na Asus P6T Deluxe a Gigabyte EX58-UD4P. A také vám popíšeme, jak postupovat, abyste se na frekvenci, kterou bude reprezentovat kapitola s fotkami našeho nastavení v BIOSu, dostali. Gigabyte EX58-UD4P jsme přiřadili do dnešní ukázky OC možností z důvodu, že v minulé recenzi jsme této desce nevěnovali tolik pozornosti a neukázali jsme si téměř nic z jejího nabitého potenciálu ve všech směrech.

ASUS se s příchodem nové patice 1366 nemohl nechat vůči konkurenci zahanbit a tak nám naservíroval poměrně obstojné kvantum základních desek. Nabídka Asusu pro Core i7 procesory začíná na nejlevnější desce, kterou pořídíte od 4500Kč (Asus P6T SE) a končí s deskami Rampage II Extreme a Asus P6T6 WS Revolution na cenové hranici okolo 8500Kč. My se dnes podíváme na desku spadající velice blízko k těm 8500,- . Jedná se o Asus P6T Deluxe OC PALM, kterou v českých obchodech sežene okolo 7500,- až 8000,- . Jak deska obstojí vůči levnějším modelům si dnes řekneme ( porovnáme proti Gigabyte EX58-UD4P) v pozdějších kapitolách. A co nám může Asus nabídnout ve svém portfoliu za desky, které by mohly konkurovat Asus P6T Deluxe OC Palm při nižší ceně? Nabídka základních desek od Asusu pro patici 1366 je oproti MSI či Gigabyte dle našeho chudší. Modelů od této firmy najdeme v českých cenících okolo deseti, ale téměř všechny jsou buď levnější nebo dražší variantou Asus P6T Deluxe. Jedinými deskami, které se liší od těchto "siamských" modelů je Asus Rampage II Extreme a Asus Rampage II Gene, což jsou i dle nás nejlepšími deskami v portfoliu Asusteku pro tuto patici.

Konečně si povězme něco i o Asus P6T Deluxe OC Palm, které je dnešní recenze věnována. Deska přichází na trh jako jedna z nejvyšších verzí, deska je svou cenou velice blízko Asus Rampage II Extreme. Jestli si "P6T Deluxka" obhájí svou cenu, si ukážeme později, teď si popišme její parametry. Deska disponuje stejně jako všechny ostatní čipsetem X58 s podporou troj-kanálového řadiče pamětí. Jižní můstek zde nalezneme rovněž stejný jako u všech jiných desek pro patici 1366 a to jest ICH10. Deska podporuje jak CrossFire X, tak i SLI a to při maximálním počtu 32 linek.

Asus nám chtěl nějak obzvláštnit sérii desek P6T Deluxe a tak si pro nás připravili nějaké ty novinky, které si hned představíme. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Co trvá NOCTUA tak dlouhou uvést nové ventilátory?
Co trvá NOCTUA tak dlouhou uvést nové ventilátory?Středa, 07 červen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 582x
Komentářů: 0
Spider-Man: Across the Spider-Verse se povedl!
Spider-Man: Across the Spider-Verse se povedl!Úterý, 06 červen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 885x
Komentářů: 1
Jak se vyrábí grafická karta? GPU je jen základ.
Jak se vyrábí grafická karta? GPU je jen základ.Pondělí, 05 červen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1025x
Komentářů: 0
DIABLO 4 = dobrá hra, starý koncept, drahé mikrotransakce
DIABLO 4 = dobrá hra, starý koncept, drahé mikrotransakcePátek, 02 červen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2104x
Komentářů: 9
Alone in the Dark má datum vydání a demo
Alone in the Dark má datum vydání a demoČtvrtek, 01 červen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1053x
Komentářů: 1
Další SONY exkluzivita na PC - Ratchet & Clank brzy
Další SONY exkluzivita na PC - Ratchet & Clank brzyÚterý, 30 květen 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 917x
Komentářů: 1