TEST: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI a test výkon RYZEN procesorů v X470 proti B350 Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Středa, 25 duben 2018
Přejít na obsah
TEST: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI a test výkon RYZEN procesorů v X470 proti B350
Základní deska Gigabyte Aorus X470 Gaming 7 WiFi
Testy a výkon desek v praxi
Provozní vlastnosti a taktování
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • TEST: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI

                                    a test výkon RYZEN procesorů v X470 proti B350

Nová vymazlená zářící základních deska od Gigabyte a odpověď na otázku výkonu B350 vs X470. Dnes se primárně podíváme na další novou základní desku X470 ale také si otestujeme výkon RYZEN 7 2700X ve starší kevné B350 desce, abychom zjistili, jak se věci mají. Každopádně máme před sebou také další novou základní desku, která představuje výrazné zlepšení proti první generací desek pro procesory RYZEN.

X470 čipset sám o sobě přináší několik zlepšení, která se týkají jak jeho efektivity, tak ale i výkonosti, kdy podporuje nové režimy boostu jako XFR2. Výrobci desek pak proti prvním X370 modelům zapracovali na několika aspektech. Desky tak mají nové často dvě M.2 sloty místo jednoho, mají výrazně posílené a kvalitnější kaskády i chlazení, špičkové modely mají rovněž integrovanou WiFi a výrobci zapracovali i na podpůrném softwaru, a hlavně updatech BIOSů, kdy i díky vylepšením ze strany nových 12nm RYZEN procesorů došlo k výraznému zlepšení ohledně kompatibility a výkonu pamětí. A vylepšení chodí neustále, i teď, kdy se chystá nová verze AGESA pro BIOS, která přinese další zvýšení výkonu RYZEN procesorů v mnoha situacích.

X470 platforma a základní desky tak představují stejně jako 12nm RYZEN 2000 proti 14nm RYZEN 1000 jednoduše znatelné vylepšení a optimalizaci technologie, kterou tak AMD a výrobci desek zbavili všech dětských nemocí a servírují nám vyladěnou moderní mainstreamovou platformu se vším všudy. To ovšem neznamená, že si starší 14nm čip nemůžete osadit do nové X470 desky, nebo že si nemůžete nový 12nm RYZEN osadit do starší X370 či B350 desky. Můžete. AMD drží a držet bude kompatibilitu a kontinuitu AM4 platformy a procesorů do nich určených až do roku 2020. Dnes se tedy v praktickém testu podíváme i na výkon RYZEN 7 2700X v B350 desce, kterou je populární cenově extrémně zajímavá a výhodná (vzhledem ke zpracování) ATX Gigabyte AB350-GAMING 3.

Nicméně naší dnešní hlavní hvězdou je zbrusu nová X470 deska od Gigabyte …

  • GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI

                                                       – to nejlepší od Gigabyte pro RYZEN?

Novinkou a zatím TOP modelem pro AMD AM4 platformu je nová GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI. Kompletně přepracovaná deska proti starší X370 verzi přináší všechny nejnovější technologie a vylepšení, jaká očekáváme. Navrch stojí ve srovnání s podobnými TOP modely konkurence i překvapivě zajímavé peníze.

Nový je i design s několika u Gigabyte novými prvky a zcela určitě také nejvíce RGB zářící X470 deska současnosti. Ano, pokud jde o RGB osvětlení, můžeme recenzi ukončit rovnou, protože Gigabyte jasně vyhrálo. Žádná současná konkurenční X470 deska nemá propracovanější a výraznější podsvícení, včetně uživatelsky přizpůsobitelných prvků.

Stejně jako někteří jiní výrobci, i Gigabyte u svého TOP modelu X470 použilo výrazně přehnaně silnou a kvalitní napájecí kaskádu a příznivce pořádného chlazení potěší návrat ke klasickým chladičům, kdy Gigabyte nepoužilo ty kontroverzní frézované hliníkové pasivy jako se dnes u desek používají a často neplní úplně dobře funkci chlazení, ale použilo klasicky heatpipe a hliníkové pláty (výrobně výrazně dražší řešení). Tohle je jedno z nejfunkčnějších chlazení základní desky za dlouhou dobu (kdysi bylo přitom běžné).

Novinkou u Gigabyte je již předinstalovaný pevný kryt konektorů na zadní straně a také částečné zpevnění desky kovovým plátem na zadní straně. Deska má také pasivy na obou pozicích pro M.2 SSD disky. V základu má také WiFi a BlueTooth 5, kvalitní integrovaný zvuk s posílením a rozhodně se nebojí ani taktování.

Podívejme se na ní tedy blíže … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Sonic the Hedgehog drtí kina a je skvělý!
Sonic the Hedgehog drtí kina a je skvělý!Středa, 19 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 963x
Komentářů: 1
Jak to vypadá uvnitř skládacího telefonu RAZR?
Jak to vypadá uvnitř skládacího telefonu RAZR?Úterý, 18 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 646x
Komentářů: 1
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2306x
Komentářů: 23
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 5119x
Komentářů: 4
Division 2 nás vrací do New Yorku s novým DLC
Division 2 nás vrací do New Yorku s novým DLCStředa, 12 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 745x
Komentářů: 0
Příběhové DLC pro Metro Exodus: Sam’s Story
Příběhové DLC pro Metro Exodus: Sam’s StoryÚterý, 11 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1583x
Komentářů: 2