TEST: MSI MEG X399 Creation – To nejlepší od MSI a jedna z nejlepších základních desek na trhu Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Středa, 29 srpen 2018
Přejít na obsah
TEST: MSI MEG X399 Creation – To nejlepší od MSI a jedna z nejlepších základních desek na trhu
Základní deska
Testy a výkon desky v praxi
Provozní vlastnosti, chlazení a taktování
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • TEST: MSI MEG X399 Creation

      – To nejlepší od MSI a jedna z nejlepších základních desek na trhu

Dnes se podíváme na něco speciálního. Tu nejlepší základní desku od společnosti MSI. AMD k velkému překvapení všech, ovládlo high end. Její nový procesor RYZEN ThreadRipper 2990WX s 32jádry/64vlákny nemá žádnou konkurenci a s rozdílem 40-50% dokáže překonat to nejlepší, co dokáže Intel vůbec nabídnout. Skvělou zprávou je, že nové 12nm ThreadRipper procesory, včetně až právě 32jádrového modelu, můžete bez obav a problémů osadit i do loňských X399 desek, původně připravených pro 14nm RYZEN Threadripper modely s maximálně 16ti jádry (1950X). Výrobci desek tak překvapivě neohlásili příliš nových modelů desek pro letošní RYZEN ThreadRipper 2000 procesory. Nějaké ale ano, a tohle je jeden z nich. MSI se vytasilo s absolutně nejlepší deskou, kterou kdy vyrobilo. A DDWorld.cz ji pro vás otestoval :).

  • MSI MEG X399 Creation

Musím říci, že nejsem příliš spokojený s nabídkou základních desek od MSI v poslední době. Zejména pro AM4 platformu. Kvalitativně jsou sice OK, designově ale nudné a zejména dražší modely, které jsou jen černo-černé, kdy nepochopitelně MSI má ty zajímavě vypadající bílé edice, jen u levných desek :(! Jako by však MSI chtělo dokázat, že stále umí udělat opravdu pěknou špičkovou desku, která bude něco extra a bude podle toho vypadat. Takže přichází s novou MEG X399 Creation:

A mohu už předem říci, tahle deska je jednou z nejlepších základních desek, kterou jsem kdy testoval a aktuálně patří k tomu nejlepšímu, co si v rámci všech platforem můžete na poli základních desek vůbec domů pořídit. Ohromná výbava, výkon, neuvěřitelně silné napájení a parádní design a zpracování.

Kde začít … tak asi u toho, proč MSI tuhle desku uvádělo, když X399 modely z loňska má. Inu kvůli 32jádrovému ThreaRipper procesoru a jeho taktování, protože tahle deska je stavěna na extrémní OC. Má neuvěřitelnou 19ti fázovou napájecí kaskádu, to je více než dvojnásobek toho, co má obvykle slušná mainstreamová deska. Samozřejmě nechybí kompletní ovládací prvky na desce atd. A mohu říci, že dokáže úžasné věci, ostatně padají na ní rekordy, kdy klidně přes 8000 bodů v CineBench R15 s TR 2990WX nejsou žádný problém :). Nicméně běžný domácí uživatel asi polévání procesoru tekutým dusíkem příliš často dělat nebude, a zajímá ho především běžný výkon a hlavně výbava. A tady MSI MEG X399 CREATION válí …

Tahle deska má všechno, a ještě v takovém množství, že se dá považovat i za solidní desku pro pracovní stanici (což PC s TR 2990WX bude asi tak jako tak). Nicméně designově a výbavou počítá i s hráči, takže v kombinaci s TR 2950X procesorem, je to rovněž jedna z absolutně TOP herních desek na trhu.  Deska má velikost E-ATX, takže se toho na ní vejde opravdu hodně.

Ale MSI nezůstalo jen u výbavy na desce. Například na desce sice najdete 3x M.2 slot pro SSD, ale v příslušenství je ještě luxusní PCIe M.2 karta, pro až 4x M.2 SSD. Samozřejmě nepřekvapí že v základu má deska i duální WiFi s BT 5.0, pořádnou zvukovku, hned dvojici LAN atd.

Designově vypadá úžasně, mnohem lépe než poněkud ponuře černo-černé desky, které MSI v poslední době vydává, kdy skoro všechny špičkové X470 AM4 modely vypadají stejně :(. MEG má masivní kovový chladič M.2 a čipsetu je doplnění několika svítícími RGB plochami po desce i boku desky, vypadá velmi pěkně i bez podsvícení. Ale není to jen vzhled, který se povedl.

Takže se podívejme trochu blíže …. 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Star Citizen vybral 200 milionů dolarů! A bude na pár dní zdarma
Star Citizen vybral 200 milionů dolarů! A bude na pár dní zdarmaÚterý, 20 listopad 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 862x
Komentářů: 5
Frostpunk – skvělá strategie dostává rozšíření! Neznáte?
Frostpunk – skvělá strategie dostává rozšíření! Neznáte?Úterý, 20 listopad 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 602x
Komentářů: 2
Situace s RTX je horší než se zdálo – realita Raytracingu ve hrách
Situace s RTX je horší než se zdálo – realita Raytracingu ve hráchÚterý, 20 listopad 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1038x
Komentářů: 4
FALLOUT 76 vyšel - ONLINE hraní není vždy dobrý nápad?
FALLOUT 76 vyšel - ONLINE hraní není vždy dobrý nápad?Čtvrtek, 15 listopad 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1729x
Komentářů: 9
Battlefield V je tu – úžasná grafika, ale stále stejná hra?
Battlefield V je tu – úžasná grafika, ale stále stejná hra?Středa, 14 listopad 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1240x
Komentářů: 11
HITMAN 2 vyšel a povedl se! Dobrá hra.
HITMAN 2 vyšel a povedl se! Dobrá hra.Úterý, 13 listopad 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 762x
Komentářů: 1