TEST: MSI P55-GD80 – MSI se vrací na vrchol s dokonalou deskou pro P55? Tisk E-mail
Napsal Kristián "Budy" Petráš   
Friday, 02 October 2009
Přejít na obsah
TEST: MSI P55-GD80 – MSI se vrací na vrchol s dokonalou deskou pro P55?
MSI P55-GD80 - Parametry a balení
MSI P55-GD80 - Funkce
MSI P55-GD80 - Deska
MSI P55-GD80 - Testovací sestava a testy
MSI P55-GD80 - OC a provoz
MSI P55-GD80 - Hodnocení a doporučení
alt

 

 

 

 

 

TEST: MSI P55-GD80

– MSI se vrací na vrchol s dokonalou deskou pro P55?

Dnes se seznámíme s další zajímavou deskou s novými čipsetem P55 a bude jí nový počin od MSI.

V minulé recenzi na základní desku Asus Maximus III Formula jsme si představili všechny novinky, týkající se nového čipsetu P55 a samotných procesorů Lynnfield. Takže dnes již se nemusíme touto tématikou dlouze zaobírat a můžeme se hned vrhnout na představení dnes recenzované desky, kterou je pro dnešní den MSI P55-GD80.

Ale než tomu tak učiníme, tak bychom vám rádi osvětlili určité věci ohledně základních desek od firmy MSI (o jejich historii a přítomnosti). A také krátce načrtli dnešní situaci ohledně desek s čipsetem P55 s firemním logem Micro Star International. MSI byla vždy firmou, která vyráběla velice kvalitní produkty a tím, čím se mohla nejvíce chlubit, byly jejich dokonale vyladěné základní desky. K našemu zármutku tyto časy před mnoha lety pominuly, hlavně z důvodu "rozmachu" společností jako je Asus nebo Gigabyte. MSI usnulo na vavřínech a jejich základní desky po poměrně dost let nenabízely to "pravé ořechové" jako u konkurenčních firem. Naštěstí si to MSI před nějakým tím časem uvědomilo a začalo s "referendem" u uživatelů a dnes se snaží napravit si pošramocenou pověst, kterou si poškodili v uplynulých pár letech svými ne zrovna nejšpičkovějšími produkty. S uběhlými léty nebyl na trhu se základními deskami skoro žádný větší poprask. Až to vypadalo jako by všichni výrobci zapomněli na konkurenční boj a jejich produkty se ve směs "tmelili" do stejných výkonnostních a ostatních hladin.

Naštěstí pro nás uživatele si toto výrobci uvědomili a s příchodem čipsetu P55 si pro nás připravili velice milé překvapení. Výrobci totiž v posledních časech ne že by přímo živořili to ne, ale jejich produkty prostě nedokázali zákazníka zaujmout, tak jako kdysi. A tak si přední výrobci "základovek" určili, že s příchodem dnes aktuálního čipsetu, se musí situace na trhu změnit. A tak k dnešnímu datu všechny desky, co můžete najít v cenících, jsou velice povedenými produkty a žádné předchozí desky, co kdy spatřily světlo světa, neobsahovaly tolik funkcí jako dnešní "prkna" s čipsetem P55. Výrobci si zkrátka dali za cíl udělat takovou menší revoluci na poli základních desek. A jestli se jim to povedlo, vám můžeme říci již teď. Ano, skoro všechny desky co přichází s čipsetem, který je určen pro procesory Lynnfield, se můžou chlubit nálepkou "jsem pokroková". Což si dnes ukážeme u modelu P55-GD80, jenž je nejvyšším modelem, který k dnešnímu datu si můžete v portfoliu firmy MSI dopřát. Jelikož dnes má naše redakce v "držení" (zatím) pouze jediný model od této firmy, tak než se vrhneme na představení dnes testovaného kousku, tak si prvně povězme o ostatních modelech, které si pro nás společnost připravila.

MSI si pro nás připravila ze všech výrobců nejmíň modelů. V cenících můžete objevit pouze čtyři modely s čipsetem P55, ale to vůbec nevadí, alespoň nejsme zavaleni modely a v každé cenové kategorii máme ten zajímavý a každý kdo touží po nové základní desce s logem této společnosti, tak si jisto jistě vybere svého favorita. Nejlevnější základní deskou klasického formátu je MSI P55-CD53, jenž je poměrně solidně ořezanou, ale i přesto by měla dostačovat pro kvalitní OC hrátky. Výstupů má deska opravdu dostatečný počet, tak že v tomto ohledu se jedná o skvěle odvedenou práci. Horší je to již s jejím provedením, kde již podle oka jde znát, že se nejedná o zrovna nejvybavenější produkt. Deska nese pouze jeden PCI-Express slot, což natěšené uživatele na technologii SLI/CFx pravděpodobně moc nepotěší. MSI P55-CD53 pořídíte za cenu okolo 2500Kč, což je velice pěkná cena a její "features" , které na desce naleznete by se za sebe nemusely stydět ani u jednoho z vyšších modelů. Kterou je například MSI P55-GD65 s cenou okolo 3500Kč. Ta je již o poznání vybavenější. Podporuje SLI/CFx technologie a také zde naleznete "V-kit"(měřící body atd.), což s potleskem ceníme. Čtvrtým modelem, který momentálně můžete si pořídit je MSI P55M-GD45. Jedná se o uATX desku, která stejně jako nižší model CD53 má pouze čtyř-pinový konektor pro napájení CPU. Zadní panel nesoucí výstupy pro USB zařízení atd. je u této desky nadměrně přeplácaný, za což jsme rovněž velice vděční. PCI-Express slotů jsme se dočkali rovnou dvou, takže s touto deskou budete moci dělat doslova psí kusy. Zvláště když zjistíte, kolik za takovou základní desku zaplatíte! Její cena je směšných dva a půl tisíce korun! No nekupte to za ty peníze.

MSI má v záloze ještě jeden model s čipem Hydra, ale není jisté, kdy se tento model někdy ukáže na trhu – mělo by to být brzy. Pojďme si představit parametry MSI P55-GD80. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Borderlands v první filmové ukázce vzbuzuje rozpaky
Borderlands v první filmové ukázce vzbuzuje rozpakyWednesday, 21 February 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1310x
Komentářů: 0
Helldivers 2 je hit! Konečně dobrá hra jako služba?
Helldivers 2 je hit! Konečně dobrá hra jako služba?Tuesday, 20 February 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1149x
Komentářů: 0
No Man´s Sky dostává další obsah!
No Man´s Sky dostává další obsah!Monday, 19 February 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1234x
Komentářů: 0
Deadpool & Wolverine v parádní ukázce! MARVEL se vrací?
Deadpool & Wolverine v parádní ukázce! MARVEL se vrací?Friday, 16 February 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1215x
Komentářů: 1
Kingdom Come: Deliverance hlásí úspěch. Kdy dorazí pokračování?
Kingdom Come: Deliverance hlásí úspěch. Kdy dorazí pokračování?Tuesday, 13 February 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2180x
Komentářů: 7
Velké RPG Avowed od OBSIDIAN dorazí již letos?
Velké RPG Avowed od OBSIDIAN dorazí již letos?Monday, 12 February 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1438x
Komentářů: 1