ASUS ROG Delta – TEST jediných opravdu dobře hrajících USB sluchátek na trhu! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 19 březen 2019
Přejít na obsah
ASUS ROG Delta – TEST jediných opravdu dobře hrajících USB sluchátek na trhu!
ASUS ROG Delta headset
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi

ASUS nabízí testovaný DELTA model buď ve verzi s USB a tedy vlastní kvalitní integrovanou zvukovkou, tak ve verzi s 3,5mm jackem, tedy bez integrované zvukovky. Rozdíl mezi DELTA a DELTA CORE je tedy značný a odpovídá tomu i cena. V tomto případě testujeme tedy USB verzi, což znamená tu vlastní integrovanou zvukovku.

Pokud headset připojíte přes USB k PC, máte možnost stáhnout si aplikaci ASUS Armoury II, v které máte přístup k některým nastavením, ekvalizéru apod. Samozřejmě také k nastavení RGB. Nic velkého, prostě klasický základ ve slušném provedení. Samozřejmě tyhle možnosti nemáte, pokud sluchátka připojíte ke konzoli nebo k telefonu, což je také možné, ale v základu jsou vyladěna velmi slušně.

A jak hrají? Samozřejmě je rozdíl v kvalitě zvuku mezi USB modulem a 3,5mm jackem připojeným ke zvukové kartě, jakou je ASUS Essence STX II. Chce to pochopitelně „ucho“, ale znatelné to je. První dojem z ROG DELTA? Tohle jsou nejlépe hrající USB sluchátka s tím vlastním integrovaným zvukem, která jsem kdy slyšel!

Ve srovnání s čímkoliv jiným, co jsme doposud testovali, tohle je kategorie sama pro sebe. Prakticky je to rozdíl, jako když napojíte sluchátka na běžnou integrovanou zvukovku v PC, nebo když sluchátka napojíte na extra kvalitní zvukovku jakou je třeba Essence STX II. Samozřejmě se najdou tací, kteří se budou dušovat, že tam není rozdíl, ale ti, kteří slyší, tak to poznají okamžitě, rozdíl je obrovský.

Na rovinu, integrované řešení zvuku, které je v ROG DELTA je kvalitativně srovnatelné se střední třídou samostatných zvukových karet. A je to slyšet ve všem. Pomáhá tomu i rozsah sluchátek 20Hz-40kHz a tak dále. Výsledkem tak je, že tento model nemá obvyklou slabinu prakticky všech ostatních sluchátek, tedy zamlžené středy bez mnoha zvukových detailů. Naopak tady slyšíte věci, které prostě s jinými sluchátky a zvukovými řešeními slyšet nemůžete. Středy jsou vysoce nadstandardní, výšky jsou výborné, basy mají detaily. Všechno skvěle vyvážené. Zejména hry, na které je ASUS s tímto headsetem zaměřené, máte možnost si tedy vychutnat v plné kvalitě a bohatosti detailů, a dokonce využít že slyšíte lépe třeba kroky nepřítele kolem, v multiplayerovém klání :).

Z hlediska použitelnosti pro filmy či hudbu. Samozřejmě to jde, hrají skvěle, o třídu lépe než jakékoliv jiná USB sluchátka na trhu, ale designově zejména pro hudební nadšence nejsou úplně koncipována. Náušníky jsou menší a jsou také trochu těžší. Design je určitě pro hráče, ale jinak hrají skvěle ve všech nasazeních. Pokud jde o mikrofon, i ten je nadprůměrný, i tady použití lepšího technického základu je znát.   

  • Ergonomie

A pak je tady ergonomie. U levných ale i dražších sluchátek se většinou potýkáme s výrazně plastovou konstrukcí a oplášťováním, což občas také vyluzuje různé pazvuky a vůbec to nepůsobí dobře. ASUS ROG DELTA mají ale konstrukci skvěle zvládnutou. Zpracování je excelentní, nikde nic nevrže, a to jsou poměrně flexibilní. Mají hmotnost téměř 400g je asi jediná věc, která může některým trochu vadit, ale patří i tak k běžnému průměru.

Nevadí to ani při delším používání a pokud máte obavu, že kvůli tomu budou slézat z uší při prudším pohybu hlavy, tak ne. Náušníky díky svému tvaru udrží sluchátka na uších. Měl jsem obavu, že náušníky budou malé, ale ne, sedí dobře. Potěší, že v balení najdete ještě o něco hlubší výměnné náušníky z trochu jiného materiálu než lehká kůže. Snad jen nasazení náušníků dá trochu práce :).

Mikrofon má přímé ovládání pro vypnutí, které je kombinované s ovládáním pro hlasitost a vypínání podsvícení. Vše ale v dosahu a přístupné. Mikrofon lze jednoduše odejmout od sluchátek. Nicméně hlavní USB kabel už ne, ten je napevno.

Takže jaká jsou jako celek? 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
The Outer Worlds se blíží – jaké bude nové RPG od Obsidianu?
The Outer Worlds se blíží – jaké bude nové RPG od Obsidianu?Pátek, 18 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 266x
Komentářů: 0
Red Dead Redemption 2 – takhle vypadá na PC
Red Dead Redemption 2 – takhle vypadá na PCČtvrtek, 17 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1339x
Komentářů: 4
Maleficent: Mistress of Evil v kinech! Slušný
Maleficent: Mistress of Evil v kinech! SlušnýČtvrtek, 17 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 910x
Komentářů: 0
World of Tanks dostal Raytracing. Běží přes Intel a AMD!
World of Tanks dostal Raytracing. Běží přes Intel a AMD!Středa, 16 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1959x
Komentářů: 16
Jungle Cruise – Disney chce další miliardový film!
Jungle Cruise – Disney chce další miliardový film!Středa, 16 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 625x
Komentářů: 0
FORTNITE – návyková vypnuta. Ještě návykovější nová verze je tu?
FORTNITE – návyková vypnuta. Ještě návykovější nová verze je tu?Úterý, 15 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 702x
Komentářů: 3